Akwarystyka

ZooCentrum24 posiada w ofercie szeroki wybór pokarmów podstawowych dla rybek, a także pokarów uzupełniających oraz witamin. Ponadto w ofercie posiadamy szeroki wybór akcesorii takich jak filtry, kamyki czy ozdoby do akwarium. W oferowanych przez ZooCentrum24 produktach napewno znajdziesz odpowiednie dla siebie.

ZooCentrum24 posiada w ofercie szeroki wybór pokarmów podstawowych dla rybek, a także pokarów uzupełniających oraz witamin. Ponadto w ofercie posiadamy szeroki wybór akcesorii takich jak filtry, kamyki czy ozdoby do akwarium. W oferowanych przez ZooCentrum24 produktach napewno znajdziesz odpowiednie dla siebie.

Więcej

Akwarystyka Jest 5 produktów.

Podkategorie

 • Pokarm dla rybek

  Na rynku dostępne są różne rodzaje pokarmów dla rybek. Różnią się one między sobą nie tylko składem, ale i formą podawania, kształtem czy rozmiarem. Najpopularniejszy jest miks płatków, który jest uniwersalny. Przez pewien czas utrzymuje się on na powierzchni, co daje możliwość posilenia się rybkom żerującym tuż pod powierzchnią wody, później stopniowo opada w kierunku dna i dzięki temu żywią się ryby bytujące na dnie zbiornika oraz te, które są najniżej w hierarchii akwarium. Inną propozycją jest granulat, który najczęściej jest dostępny w trzech wariantach: granulat, minigranulat oraz mikrogranulat. Jest to pokarm tonący lub wolno tonący, który będzie odpowiedni dla ryb, które mają tendencje do żerowania w toni wodnej oraz przy dnie. Kolejnym przykładem są chipsy, które mają kształt spłaszczonego dysku. Ten typ pokarmu doskonale sprawdzi się, jeżeli w swoim akwarium posiadamy większe ryby. Małe rybki również będą mogły się posilić tym typem pokarmu, jednak będą one odgryzać go fragmentami. To rozwiązanie sprawdza się także w przypadku gdy ryby są bardzo żarłoczne – wówczas odgryzanie pokarmu spowalnia proces jedzenia. Czwartym przykładem konkretnego typu karmy są pellety i pałeczki. Pływają one po powierzchni wody. Pellety mają kulisty kształt, pałeczki są podłużne.

  Wafelki to typ pożywienia, który bardzo szybko opada na dno i najlepiej się sprawdzi dla rybek, które żerują przy dnie oraz dla skorupiaków. Kształt wafelków jest zachowany przez dłuższy czas, ponieważ chłoną one wodę stosunkowo powoli. Dla ryb zamieszkujących dno zbiornika oraz skorupiaków również odpowiedni będzie pokarm w formie tabletek. Istnieją w tej kategorii tabletki samoprzylepne, które przyczepia się do szyby zbiornika. Istnieje także specjalny rodzaj pokarmu dla młodego narybku, są to pokarmy mikronizowane, czyli zmielone w postać bardzo drobnego pyłu, co ułatwia spożywanie młodym rybkom. Na rynku dostępne są także pokarmy naturalne, które składają się z suszonych bezkręgowców – te karmy są bogate w chitynę i karotenoidy. Zaletą takich pokarmów jest kompozycja naturalnych składników, które są bezpieczne dla układu pokarmowego ryby.

 • Preparaty do wody

  Preparaty do uzdatniania wody w akwarium mają za zadanie przygotować ją pod kątem możliwości hodowli rybek akwariowych. Użycie wody bezpośrednio z kranu może skutkować nawet śmiercią ryb. Zdarzyłoby się tak dlatego, że obecny w składzie wody kranowej chlor oraz metale ciężkie są substancjami szkodliwymi dla organizmów wodnych. Ważnym czynnikiem, który gwarantuje sukces hodowli ryb jest także przygotowanie wody o odpowiednim odczynie pH, a także zadbanie o odpowiedni stopień jej twardości. Należy zacząć od korekcji twardości wody, dopiero później należy regulować jej odczyn. Dziś można już kupić zarówno ryby jak i rośliny akwariowe przystosowane do zmiennych warunków, które nie są w stanie im zaszkodzić. Istnieją jednak gatunki ryb, jak i gatunki roślin wodnych, których hodowanie wymaga przestrzegania ścisłych zasad i zapewnienia im odpowiedniego środowiska.

  Planując zakładanie akwarium warto rozeznać się w temacie, zorientować się jakie gatunki ryb akceptują jakie warunki i jakie połączenie z wystrojem akwarium i obsadzeniem go roślinami będzie korzystne zarówno dla tych pierwszych jak i tych drugich. Warto pamiętać o tym, że do wody należy wprowadzić odpowiednie substancje przyjazne organizmom wodnym, które będą odpowiedzialne za stworzenie flory przyjaznej organizmom żywym. Proces polega na wzbogaceniu wody w konkretne mikro i makroelementy niezbędne do prawidłowego rozwoju ryb i roślin. Odpowiednie szczepy bakterii hamują samozatrucie zbiornika, w którym przy braku odpowiednich bakterii może dochodzić do koncentracji azotynów i trującego amoniaku. Właściwe preparaty zastosowane w odpowiedni sposób zapobiegają także starzeniu się wody, które odbywa się w wyniku odkładania się w wodzie substancji organicznych i odchodów, z których wytrącają się azotany i fosforany, które zaburzają pierwotnie ustalone parametry wody w akwarium. Warto więc dowiedzieć się więcej o preparatach do uzdatniania wody, odpowiednio rozplanować to, jakie organizmy znajdą się w naszym akwarium, dowiedzieć się jakie są ich wymagania i postawić na właściwe produkty. Zapewni to odpowiednie środowisko do wzrostu i rozwoju zarówno ryb jak i roślin.

 • Filtry i napowietrzacze

  Filtry

 • Akwaria
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów