Najczęściej kupowane

Pielęgnacja i profilaktyka

Pielęgnacja i profilaktyka zewnętrznej i wewnętrznej higieny psa to dość odpowiedzialne i ważne zajęcie każdego właściciela. Nie wolno dopuścić sytuacji, w której to nasz pies będzie miał skołtunioną sierść pełną pcheł, skórę pełną pasożytów i kleszczy lub długie nieobcięte pazury utrudniające mu chodzenie. Nie możemy także zaniedbać jego higien...

Pielęgnacja i profilaktyka zewnętrznej i wewnętrznej higieny psa to dość odpowiedzialne i ważne zajęcie każdego właściciela. Nie wolno dopuścić sytuacji, w której to nasz pies będzie miał skołtunioną sierść pełną pcheł, skórę pełną pasożytów i kleszczy lub długie nieobcięte pazury utrudniające mu chodzenie. Nie możemy także zaniedbać jego higieny jamy ustnej pozwalając na nieświeży oddech i nagromadzoną płytkę nazębną, nie dbanie o oczy i uszy również wiąże się z kilkoma problemami zdrowotnymi w przyszłości. Dlatego też zaleca się nie tylko pielęgnacje ale i profilaktykę, która regularnie stosowana zapobiega nawrotom chorób.

Pielęgnacja i profilaktyka higieny psa to nie tylko kąpanie czworonoga w odpowiednich dla jego typu sierści szamponach i odżywkach ale i usuwanie przeznaczonymi do tego preparatami różnych zanieczyszczeń, takich jak ślady łez lub zżółkła miejscami sierść. Dobór odpowiednich kosmetyków również jest ważny i istotny, w naszym sklepie posiadamy wszystko co potrzebne żeby zapewnić psu lśniącą sierść oraz zdrową skórę. Higiena zewnętrzna to także regularne czesanie, w naszej ofercie znajdą państwo szeroki wachlarz szczotek oraz urządzeń przeznaczonych do usuwania podszerstka. Warto zwrócić przy tym uwagę na rodzaj sierści psa i dobrać odpowiednie narzędzie do czesania. Pielęgnacja i profilaktyka higieny zewnętrznej to także usuwanie kleszczy i pasożytów za pomocą dostępnych w naszym sklepie szczypczyków oraz zapewnienie psu specjalnej obroży, która odstraszałaby takiego typu zagrożenia. Można też użyć chemicznych preparatów usuwających kleszcze.

Jeśli chodzi o pielęgnację i profilaktykę higieny wewnętrznej, to w pierwszej kolejności polecamy o zadbanie zdrowego uzębienia psa. Można to osiągnąć przez odpowiednie smakowe gryzaki. Gdy pies je żuje i gryzie to w naturalny sposób ściera sobie płytkę nazębną i odświeża oddech. Możemy to też zrobić samemu, kupując w naszym sklepie szczoteczki i specjalne smakowe szczoteczki. Mycie zębów psa to coraz częstsza forma dbania o jamę ustną naszego pupila, zalecana przez lekarzy weterynarii. Higiena wewnętrzna to także przemywanie oczu i uszu czworonoga. Usuwa to kurz i pył jak i zapobiega gromadzeniu się pasożytów. W naszej ofercie znajdą państwo szeroki asortyment produktów pielęgnacyjnych i profilaktycznych, od cążków do paznokci, szamponów, odżywek i szczotek do sierści, po akcesoria do usuwania kleszczy, obroże przeciw pasożytom a także preparaty uspakajające przydatne podczas stresowych sytuacji.

Więcej

Pielęgnacja i profilaktyka Jest 202 produktów.

Podkategorie

 • Preparaty na kleszcze i pchły

  Wiosenne i letnie spacery sprawiają dużą przyjemność nie tylko właścicielom, ale przede wszystkim ich czworonożnym przyjaciołom. Nic więc dziwnego, że staramy się w tym okresie spędzać z nimi jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza w parkach, a nawet w pobliskim lesie. Należy jednak pamiętać, że wraz z piękną pogodą powraca niebezpieczeństwo w postaci kleszczy, na które szczególnie narażone są nasze zwierzaki. Na szczęście istnieje wiele skutecznych metod ochrony naszych psów przed tymi pasożytami. Radzą sobie one równie skutecznie z inną zmorą właścicieli i ich pupili, jakimi są pchły.

  Mogłoby się wydawać, że najsilniejsze zagrożenie występuje tylko w miesiącach letnich, natomiast zdarza się do zachorowań na choroby odkleszczowe późną jesienią, a w niektórych wypadkach nawet w grudniu. Istotna jest temperatura otoczenia, a nie panująca pora roku. Warto wobec tego zabezpieczać naszych pupili przez cały rok, zaoszczędzając tym samym im bólu i stresu związanego z wizytą u weterynarza.

  Preparaty na kleszcze i pchły dla psów występują w wielu formach, najczęściej w postaci obroży, sprayu lub płynnego roztworu. Należy jednak mieć na uwadzę, że każdy z nich dostosowany jest do konkretnej wagi naszych psich pociech. W przypadku kropelek, należy pamiętać o regularnym stosowaniu preparatu, z kolei spray sprawdzi się doskonale u zwierząt o niewielkiej masie ciała. Jedną z najpopularniejszych i najbardziej komfortowych metod ochrony przed kleszczami i pchłami są obroże, które zakładamy raz na kilka miesięcy i które są odporne na działanie wody. Warto jednak obserwować naszego psa, czy po jej zastosowaniu nie wystąpiła reakcja alergiczna, gdyż nie wszystkie zwierzaki znoszą dobrze ten typ ochrony przed pasożytami.

  Różnorodność preparatów w naszym sklepie jest tak duża, że każdy powinien znaleźć produkt odpowiedni dla swojego pupila. Dostępne na naszej stronie preparaty na kleszcze i pchły pochodzą od renomowanych firm takich, m.in.: Foresto, Fiprex, czy Frontline. W bogatej ofercie znajdą Państwo zarówno obroże, krople, spray’e, a także zasypki owadobójcze. Każdy z tych preparatów występuje w formie odpowiedniej dla wieku oraz wagi waszej czworonożnej pociechy.  

  Na środki ochrony przeciwpchelnej i przeciwkleszczowej nie wystawiamy faktur VAT. Produkty te nie mogą być sprzedawane przez nas sklepom zoologicznym i klinikom weterynaryjnym. Sprzedaż środków OTC realizowana jest przez nasz sklep wyłącznie w formie odbioru osobistego produktów przez kupującego w naszym sklepie stacjonarnym ZooCentrum24, który znajduje się przy al. W. Witosa 14 w Lublinie. Istnieje również możliwość zakupu produktów poprzez zlecenie odbioru wybranej firmie kurierskiej.

 • Preparaty na pasożyty

  Pasożyty bezpośrednio zagrażające naszym domowym czworonogom dzielą się na dwie grupy – pierwsza z nich to pasożyty zewnętrzne u psa, druga – pasożyty wewnętrzne u psa. Pasożyty zewnętrzne u psa, inaczej zwane pasożytami skóry to między innymi kleszcze, pchły, wszy i wszoły. Pchły są owadami ciepłolubnymi, największe ich inwazje przypadają na okres wiosenny, letni i wczesną jesień. Niestety, psom żyjącym w mieszkaniach pchły zagrażają przez cały rok. Ich larwy mogą rozwijać się we włóknach dywanów, szczelinach parkietu czy w legowisku pupila. Uporczywe drapanie się zwierzęcia – czasami aż do krwi – może świadczyć o obecności pcheł w sierści psa. Warto wówczas przeczesać dokładnie włos czworonoga bardzo gęstym grzebieniem. Jeżeli uda nam się wyczesać czarne, drobne punkciki oznacza to, że natrafiliśmy na odchody pcheł, a więc potwierdziła się ich obecność. Warto stosować preparat przeciw pchłom, ponieważ nieleczona inwazja pcheł może doprowadzić nawet do alergicznego pchlego zapalenia skóry. Kolejnym problemem w okresie od wiosny do jesieni są kleszcze. Są to pasożyty zewnętrzne u psa, przed którymi niezwykle ciężko jest uchronić czworonoga, ponieważ zwierzę może mieć z nimi kontakt podczas codziennych spacerów. Niestety, przenoszą one groźne choroby takie jak babeszjoza, anaplazmoza, borelioza czy europejskie odkleszczowe zapalenie mózgu. Są to wirusowe bądź bakteryjne zakażenia organizmu, które nieleczone mogą doprowadzić nawet do śmierci zwierzęcia w krótkim czasie. Warto dbać o zwierzę i zawsze wychodzić z założenia, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. W sklepie ZooCentrum24 znajdą Państwo szereg produktów przeznaczonych do skutecznego eliminowania pasożytów zewnętrznych. Proponujemy zarówno obroże przeciwpchelne takie jak Bayer Foresto, Kiltix czy Sabunol, ale również krople przeciwko pchłom i kleszczom marek takich jak Fiprex, Fipron czy Advantix. Dostępne są preparaty służące do opryskiwania zarówno sierści zwierzęcia, jak i jego otoczenia takie jak Fiprex Spray czy Sabunol. Do stosowania na większych powierzchniach i przy posiadaniu większej ilości zwierząt doskonale sprawdzi się Ektopar Spray. Tego preparatu nie można jednak stosować bezpośrednio na zwierzęta, a wyłącznie w otoczeniu, w którym przebywają (kojec, legowisko, buda, boksy).

  Drugim rodzajem zagrożenia są pasożyty wewnętrzne u psów. Nicienie, tasiemce, glisty, tęgoryjce czy włosogłówki stanowią istotne zagrożenie dla każdego psa. Zwierzę jest w stanie zarazić się robakami na różne sposoby. W wyniku kontaktu z innym zarażonym zwierzęciem, zjedzenia zarobaczonego ptaka czy niewielkiego gryzonia lub nawet poprzez połknięcie pchły będącej nosicielką pośrednią. Pasożyty wewnętrzne u psa mogą doprowadzić do całkowitego wyniszczenia organizmu, objawiającego się biegunkami, przewlekłymi zaparciami, zmiennością apetytu, wymiotami, wychudzeniem, widocznym pogorszeniem wyglądu skóry i sierści czy zmianami na tle nerwowym. W walce z robakami ważna jest profilaktyka i stosowanie dobrej jakości środków odrobaczających średnio 3-4 razy w roku. W naszym sklepie znajdziecie Państwo produkty służące odrobaczaniu zwierząt takich marek jak Cestal czy Drontal. Zarówno pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne są bardzo groźne dla zdrowia każdego psa, a ich nasilone inwazje mogą doprowadzić do znaczącego pogorszenia stanu zdrowia pupila, a nawet do jego śmierci. Pasożyty skóry u psów należy eliminować ze szczególną starannością, ponieważ mogą one przyczynić się do rozwoju bardzo groźnych zakażeń wirusowych czy bakteryjnych, ponadto mogą one przenosić larwy organizmów takich jak tasiemce – również bardzo groźne dla zdrowia czworonoga. Pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne to problem każdego właściciela psa. Nie należy go bagatelizować. Warto postawić na odpowiednie środki, aby skutecznie z nimi walczyć i cieszyć się zdrowiem i doskonałą kondycją swojego psa.

 • Akcesoria do usuwania kleszczy

  Akcesoria do usuwania kleszczy to nie zawsze drogie, wyspecjalizowane narzędzia, które przeznaczone są tylko do użytku przez lekarzy weterynarii. Obecne na rynku akcesoria do usuwania kleszczy są tanie i przeznaczone do użytku nawet przez niedoświadczone osoby. Są łatwe w obsłudze i każdy powinien sobie z nimi poradzić dzięki załączanym instrukcjom. Ich konstrukcja jest łatwa do zrozumienia nawet przez kompletnych laików i nowych właścicieli psów. Dzięki dostępnym akcesoriom do usuwania kleszczy, każdy może usunąć pasożyta ze skóry swojego pupila, a to za sprawą tego, że kleszcz usuwany jest w całości. W przypadku ręcznego usuwania tych pajęczaków istnieje duże ryzyko, że część kleszcza pozostanie wczepiona w skórze psa, przez co wzrasta ryzyko zarażenia groźnymi dla zdrowia chorobami.

  W naszej ofercie posiadamy specjalne szczypczyki takich znanym marek jak Trixie czy też ArtWet. Akcesoria te wykonane są z wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia plastiku, który nie zrani psa przy nieudanej próbie usunięcia kleszcza. Produkty te pozwalają usuwać pasożyty bez użycia środków chemicznych, na które mogą być uczulone niektóre psy. Dodatkowo dzięki plastikowym uniwersalnym szczypczykom można nimi usuwać nie tylko pasożyty ale i kolce oraz drzazgi. Jest to więc bardzo pożyteczny gadżet, w który warto zainwestować, szczególnie, że akcesoria te są dostępne w naszym sklepie w bardzo przystępnej cenie i w różnych wariantach kolorystycznych. Akcesoria te dzięki wykorzystanym materiałom są lekkie i łatwo można je ze sobą zabrać w podróż, zajmują mało miejsca i z łatwością zmieszczą się nawet w kieszeni. Co więcej posiadają plastikowy klips jak w długopisach, przez co można je zapiąć na pasku spodni i zabrać ze sobą na spacer. Pamiętajmy jednak, że po każdym dłuższym wypadzie do lasu lub na biwak z psem, trzeba udać się na kontrolę do weterynarza. Jednak dzięki akcesoriom do usuwania kleszczy, możemy w czasie rzeczywistym kontrolować ilość kleszczy na skórze psa i sami je likwidować. Akcesoria te są wielokrotnego użytku, raz zakupione posłużą przez wiele lat o ile ich nie zgubimy.

 • Preparaty uspokajające

  Preparaty uspakajające dla psów to przydatne środki podczas stresujących sytuacji takich jak przeprowadzka, lot samolotem, podróż samochodem lub komunikacją miejską oraz przede wszystkim sylwester. Bardzo głośne wybuchy petard i fajerwerków mocno stresują zarówno duże jak i małe psy. Nasze szczekające pupile mają o wiele lepszy słuch niż my, więc jeśli nam czasem przeszkadzają sylwestrowe hałasy to im tym bardziej. Niespodziewane wybuchy mogą być tak stresujące dla psów, że mogą spowodować u nich nieprzyjemne problemy zdrowotne takie jak znerwicowanie i niekontrolowaną agresję. Podróże również wywołują stres i wymagają kontroli nad samopoczuciem psa. Preparaty uspakajające przydają się również podczas wystaw psów, wprowadzaniu do otoczenia psa nowego domownika lub innego zwierzaka a nawet gdy zostawiamy naszego pupila samego w domu. Zabezpieczamy się w ten sposób przed zdemolowaniem mieszkania pod naszą nieobecność.

  W naszej ofercie znajdą państwo preparaty uspakajające takich renomowanych i znanych marek jak Over Zoo oraz Dermapharm. Swoim całkowicie naturalnym ziołowym składem zapewniają stu procentową skuteczność jak i brak nie pożądanych skutków ubocznych. Są więc całkowicie bezpieczne, jednak zaleca się ścisłe dawkowanie zalecane na opakowaniu lub według dołączonej ulotki. Preparaty te zwykle podaje się według wagi psa, czym cięży pupil tym wymaga większej dawki. Radzimy jednak skonsultować się z najbliższym lekarzem weterynarii lub chociażby pracownikiem sklepu zoologicznego. Produkty te nie tylko uspakajają, ale dzięki dziurawcowi występującym w składzie, powodują większe uczucie zadowolenia u pupila. Co więcej naturalne wyciągi z chmielu i waleriany skutecznie wyciszają oraz ułatwiają zasypianie. Niektóre preparaty uspakajające dostępne na rynku można podawać także szczeniętom, w dawkach o połowę mniejszych niż dla psów dorosłych. Polecamy w zainwestowanie w preparaty uspakajające, nigdy bowiem nie wiadomo kiedy się przydadzą po za okresem sylwestra, a w naszej ofercie dostępne są w przyjaznej cenie. Większość produktów tego typu można podawać również kotom, je również dotyka stres związany z przeprowadzkami, podróżami i wybuchami petard oraz fajerwerków podczas sylwestra.

 • Szampony

  W zdrowym ciele zdrowy duch! Nie zapominaj o zabiegach pielęgnacyjnych, dzięki którym Twój pupil będzie nie tylko zdrowy, ale i piękny i czysty. Musisz dbać zarówno o jego odpowiednie odżywianie, higienę zębów, ale również zdrowy wygląd sierści. Po dniu przepełnionym bieganiem i zabawom, gdzie sierść i skóra psów narażona jest na brud, powinieneś pomyśleć o kąpieli z użyciem odpowiedniego preparatu. Codzienna, specjalistyczna opieka nad naszym psem wymaga odpowiednich, wysokiej jakości produktów. Sklep Zoocentrum24 oferuje szampony dla psów ułatwiające pielęgnację sierści i włosów.

  Z łatwością dobierzesz odpowiedni produkt specjalnie dopasowany do typu owłosienia psa, a także jego rasy. Niektóre z oferowanych przez nas szamponów wzbogacone są o zapachy, dzięki którym zwierzak będzie ładnie pachnieć i cała kąpiel stanie się samą przyjemnością. Wybierając szampon koniecznie zwróć uwagę na skład kosmetyku. Szampony dla psów bogate w różnego rodzaju mikroelementy niosą ze sobą wiele korzyści. Olejki z awokado natłuszczają włosy ułatwiając ich rozczesywanie. Proteiny jedwabiu zatrzymują wodę na powierzchni włosa umożliwiając nam ich łatwe modelowanie, dzięki czemu włosy pupila nie elektryzują się i jednocześnie zyskują zdrowy wygląd i połysk. Proteiny wełny kaszmirskiej, prócz zapobieganiu elektryzowania odżywiają okrywę włosową. Ekstrakt z kokosa odpowiednio nawilża, wzmacnia oraz rozjaśnia włosy. Niektóre z produktów np. olejek arganowy czy ekstrakt z nagietka działają regenerująco na powłokę hydrolipidową skóry. Substancje dobierane są w taki sposób, by jej nie podrażnić.

  Dostępne w naszym sklepie kosmetyki nie zawierają barwników ani soli, przez co stają się idealnym produktem dla psów z wrażliwą skórą. W ofercie Zoocentrum24 znajdziesz szampony takich firm, jak Frontline, Over Zoo czy Hexoderm. Delikatna formuła stworzona została z myślą o zdrowiu psów. Po kąpieli będziemy mogli przytulić czy wyczochrać swojego czworonożnego przyjaciela. Ich sierść pozostanie delikatna w dotyku i lśniąca, aż do następnego tarzania się w błocie. Dla prawdziwych psiarzy nie ma lepszego widoku niż czysty i zadowolony pies

 • Odżywki

  Utrzymanie sierści czworonoga w odpowiedniej kondycji wymaga nie tylko regularnej, ale przede wszystkim odpowiednio stosowanej pielęgnacji. Codzienna dbałość o higienę i pielęgnacja naszego pupila wymaga użycia specjalistycznych produktów dostosowanych przede wszystkim do pH jego skóry oraz utrzymania jej bariery ochronnej. Pomagają w tym między innymi specjalne odżywki dla psów dostosowane do rodzaju oraz koloru ich sierści.

  Po umyciu sierści szamponem wskazane jest zastosowanie odżywki, która wykazuje przede wszystkim działanie wzmacniające. Zapobiega elektryzowaniu się włosów, ułatwia ich rozczesywanie, zwiększa elastyczność włosa i tworzy jego otoczkę ochronną, ale także nadaje sierści połysk i pozwala na dłuższe utrzymanie jej w czystości. Odżywka nakładana na sierść po kąpieli, sprawia, że włos szybciej się regeneruje i uzupełnia swoją strukturę. Odżywki kojarzą się przede wszystkim z pielęgnacją psów długowłosych. Tymczasem ich stosowanie jest jak najbardziej wskazane również w przypadku psów krótkowłosych i gładkowłosych, głównie ze względu na ich działanie wzmacniające, regenerujące i uelastyczniające. Odpowiednio dobrane preparaty mogą także zredukować wypadanie włosów.

  Odżywki dla psów bardzo dobrze wpływają na jakość owłosienia - w tym przypadku jednak należy pamiętać o odpowiednim ich dostosowaniu do rodzaju sierści oraz jej aktualnych potrzeb. Odżywkę należy dobierać także do stosowanego w pielęgnacji szamponu - połączenie tych dwóch produktów może dopiero przynieść pożądane efekty.

  Dostępne w tej kategorii odżywki dla psów dostosowane są do wszystkich potrzeb czworonogów, także tych, borykających się z alergiami, innymi problemami skóry oraz pasożytami. Wszystkie produkty są w pełni profesjonalne, całkowicie bezpieczne i wygodne w użyciu. Opracowane przez specjalistów, z wykorzystaniem innowacyjnych receptur i technologii, zapewniają odpowiednią pielęgnację oraz profilaktykę.  

 • Akcesoria do czesania

  Czesanie naszych czworonogów należy do podstawowych metod pielęgnacji. Bez względu na rodzaj sierści, regularne dbanie o jej wygląd stanowi gwarancję utrzymania czystości wokół naszego pupila, ponieważ zmniejsza intensywność linienia, a także zapobiega uciążliwemu drapaniu się zwierzaka, gdyż pomaga usunąć martwy naskórek. Odpowiednio dobrane akcesoria do czesania dla psów uczynią ten zabieg bardziej efektywnym oraz pomogą utrzymać piękną, lśniącą i mocną sierść.

  Do podstawowych akcesoriów służących rozczesywaniu sierści należą różnego rodzaju: szczotki, grzebienie oraz zgrzebła. Inną, popularną w ostatnim czasie formą pielęgnacji stanowi furminator przeznaczony zarówno dla psów długowłosych, jak i krótkowłosych. To specjalistyczne urządzenie pomaga w bardzo dokładny i nieinwazyjny dla zwierzaka sposób pozbyć się wypadającej sierści oraz podszerstka. Szczególnie w tym trudnym okresie, jakim jest linienie produkt ten pozwala pozbyć się nieprzyjemnego problemu, a także zadbać o dobrą kondycję sierści.

  Kierując się zakupem akcesoriów do czesania należy zwrócić uwagę co sprawdza się najlepiej do długości sierści naszego psa. Dostępne w sprzedaży szczotki różnią się między sobą elastycznością igieł i ich zakończeniem. Dla psów ras małych najlepiej sprawdzą się te z miękkimi drucikami zwykle zakończone kuleczkami, które zapobiegają podrażnieniu skóry. W przypadku psów z długą sierścią należy wyposażyć się w szczotki wysokiej jakości, a także grzebień o różnym rozstawie zębów, służący wyczesywaniu kołtunów zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim.

  Akcesoria do czesania dla psów dostępne w ofercie naszego sklepu zoologicznego sprawdzą się doskonale w utrzymaniu higieny i codziennej pielęgnacji naszych czworonogów. Oprócz bogatej oferty szczotek, grzebieni, zgrzebeł dostępne są także specjalistyczne furminatory, a także maszynki do strzyżenia psów. Na naszej stronie dostępne są również kosmetyki, wspomagające rozczesywanie i dbanie o wygląd sierści. • Pielęgnacja uszu i oczu

  Zmysły są zdecydowanie jedną z tych cech, których człowiek może pozazdrościć zwierzętom. W zależności od środowiska w jakim żyje zwierzę i od trybu życia jaki prowadzi, rozwija zmysły, które są mu najbardziej przydatne. Dzięki nim jest w stanie zrozumieć otaczający go świat. Pielęgnacja oczu i uszu jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania i rozwoju pupila, dlatego powinniśmy otoczyć szczególną opieką zmysły naszych psów.

  Oczy naszego pupila powinny być nie tylko radosne, ale także czyste i błyszczące. W celu przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych oczu warto zaopatrzyć się w dobry kosmetyk do tego przeznaczony. Na rynku znajdziesz dwa rodzaje środków do pielęgnacji oczu psa. Jedne stosuje się bezpośrednio do przemywania gałki ocznej, drugie służą do pozbywania się zażółceń i śladów łez pod okiem. Zoocentrum24 w swojej bogatej ofercie preparatów dla psów posiada oba z wymienionych środków do pielęgnacji oczu. Możesz wybierać spośród produktów firmy Over Zoo lub Frontline. Co ważne preparaty te są uniwersalne i można je podawać zarówno psu, jak i kotu. Pomyśl, czy jest coś bardziej rozczulającego niż widok Twojego psa spoglądającego na Ciebie swoimi wielkim, pełnymi miłości oczami? Aby taki widok nie stał Ci się obcy, musisz otoczyć oczy Twojego zwierzaką troskliwą opieką i stosować najlepszej jakości produkty do pielęgnacji okolic oczu.

  Dla psa równie ważny jest zmysł słuchu, dlatego nie zapominaj o zabiegach pielęgnacyjnych uszu. Pielęgnacja oczu i uszu wymaga od nas takiej samej uwagi. Dbając o zdowie psiaka sięgnij po specjalne środki pielęgnacyjne. Wystarczy regularnie podawać czworonogowi odpowiednie środki przeznaczone dla psów, które znajdziesz w ofercie Zoocentrum24. Sklep proponuje kilka rodzajów preparatów do pielęgnacji uszu w różnych cenach, dlatego bez problemu wybierzesz taki, który będzie odpowiadał preferencjom Twoim i Twojego zwierzaka. Dzięki regularnym zabiegom pielęgnacyjnym nie będziesz musiał martwić się, że Twój psiak nie usłyszy gdy zawołasz go na spacerze. W ten sposób dbasz nie tylko o jego zdrowie ale i bezpieczeństwo. Pies biegając przebywa blisko ziemi, dlatego jego oczy i uszy są szczególnie narażone na działanie kurzu i innych zanieczyszczeń. Nie zapomnij dbać o ich higienę i zaopatrz się w produkty dla psów dostępne w ofercie Zoocentrum24.

 • Pielęgnacja jamy ustnej

  Pielęgnacja jamy ustnej psa to bardzo ważna czynność i z pozoru nie sprawia większych problemów. Dzięki nowym rozwiązaniom i specjalnym pastom do zębów dla zwierząt, które mają walory smakowe, Twój pupil nie będzie się wyrywał podczas szczotkowania kłów. Będzie wręcz czekał z niecierpliwością na kolejną pielęgnację jamy ustnej mając chęć na smakową pastę do zębów. Obecne na rynku preparaty nie tylko odświeżają oddech ale i usuwają bakterie, redukują płytkę nazębną oraz zapobiegają tworzeniu się kamienia nazębnego. Wszystko to z myślą o psach i ich zdrowiu. Oczywiście do tego potrzebna jest specjalna szczoteczka do zębów, która dotrze nawet do najdalszych i trudno dostępnych zębów. Specjalistyczne szczoteczki posiadają wydłużoną, plastikową rączkę z wytrzymałego i nietoksycznego tworzywa, zaś włosie szczoteczki skutecznie czyści nawet najmniejsze zakamarki między zębami. W naszej ofercie znajdą państwo zarówno szczoteczki, pasty do zębów jak i przygotowane zestawy mające od razu wszystko to, co potrzebne do pielęgnacji jamy ustnej.

  W naszym sklepie znajdziesz produkty takich renomowanych i cenionych przez środowiska weterynaryjne firm jak Trixie, Over Zoo, Maced, Virbac oraz Orozyme. Godnym polecenia sposobem na utrzymanie czystości, świeżości i zdrowia jamy ustnej Twojego psa jest podanie specjalnych gryzaków. Dzięki nim Twój pies nie tylko będzie miał smaczny przysmak ale i świeży oddech oraz mniej płytki nazębnej i kamienia. Gryzaki również ścierają zęby zapobiegając ich nadmiernemu wystawaniu spod warg. Jest to idealne uzupełnienie do tradycyjnej pasty i szczoteczki. W naszej ofercie znajdą państwo szeroki wachlarz produktów przeznaczonych do pielęgnacji jamy ustnej psa. U nas znajdziesz również łatwe i szybkie w użyciu płyny do rozpylenia prosto na zęby. Najlepiej stosować je tuż po posiłku, gdyż dodatkowo rozpuszczają płytkę nazębną. Dbanie o zdrowe uzębienie psa powinno być codziennością i być równie ważne co dbanie o swoje własne zęby. Tak jak my odczuwamy ból od zepsutego zęba, tak również to samo może spotkać naszego pupila.

 • Pielęgnacja łap

  Odpowiednia pielęgnacja psa to nie tylko dbałość o jego skórę i sierść. Niezwykle ważne jest także utrzymanie higieny i zdrowego wyglądu łap naszego pupila. O ile zdecydowaną większość czynności pielęgnacyjnych w zakresie łap pies wykonuje sam, o tyle pomoc właściciela w niektórych przypadkach okazuje się nieoceniona. Mowa tu przede wszystkim o systematycznym przycinaniu pazurów, wycinaniu sierści na spodach łap, czy smarowaniu poduszek specjalnymi preparatami natłuszczającymi.

  Odpowiednia pielęgnacja łap zaczyna się przede wszystkim od regularnego przycinania pazurów. Czynność ta jest niezbędna do tego, aby codzienny spacer naszego pupila mógł być dla niego prawdziwą przyjemnością. Zbyt długie pazurki, które wbijają się w ciało zwierzaka, powodują olbrzymi dyskomfort, którego należy unikać. Z kolei wycinanie sierści na spodach wiąże się przede wszystkim z częstym kontaktem poduszek z mokrym i brudnym podłożem, co w efekcie przekłada się na zatrzymywanie brudu i wilgoci pomiędzy opuszkami palców oraz związane z tym częste infekcje. Stosowanie preparatów natłuszczających zalecane jest szczególnie w okresie zimowym, kiedy łapy psa mają częsty kontakt z solą i narażone są na liczne uszkodzenia. Pielęgnacja łap psów w tym przypadku powinna obejmować stosowanie specjalnych preparatów zawierających w swoim składzie między innymi wazelinę, glicerynę, wosk pszczeli, witaminę E, czy lanolinę. Dzięki produktom tym zabezpieczysz w odpowiedni sposób łapy swojego pupila przed szkodliwym działaniem soli.

  W kategorii tej znajdziesz niezbędne akcesoria oraz wysokiej jakości produkty, pozwalające na profesjonalną i komfortową pielęgnację łap psów. Oferujemy między innymi obcinaczki do pazurków, maści i balsamy ochronne, preparaty pielęgnacyjne szczególnie zalecane w okresie zimowym, czy spraye pozwalające na szybkie pozbycie się brudu z łap.  

 • Produkty higieniczne

  Twój pupil nie jest w stanie samodzielnie zadbać o swoją higienę osobistą, potrzebuje do tego Twojej pomocy. Począwszy od okresu szczenięcego, aż po ostatnie lata życia musisz zapewnić psu wsparcie w codziennej higienie. Bez tego Twój pies nigdy nie będzie w pełni szczęśliwy. Pierwszym krokiem w osiągnięciu celu będzie nauka czystości. Pies musi wiedzieć, że swoje potrzeby powinien załatwiać w czasie spaceru, tak aby jego domowe otoczenie było czyste i przytulne.

  W celu nauki przydadzą się produkty higieniczne, takie jak pieluszki do nauki sikania dla psów firmy TRIXIE, które można znaleźć w ofercie Zoocentrum24. Umożliwią nam one szybki trening czystości. Jednak na początku nie będzie idealnie, - Twojemu psu mogą zdarzyć się wpadki, dlatego warto się na to przygotować i zdecydować się na zakup specjalnego środka do czyszczenia plam od moczu. Kolejnym ważnym etapem w życiu Twojego czworonoga będą kąpiele. Skóra i sierść psów wymagają dokładnej pielęgnacji, która bywa czasochłonna. Zoocentrum24 ma propozycję dla wszystkich, którzy wolą spędzać czas z psem na spacerze zamiast w łazience. Pianka myjąca bez spłukiwania stanowi świetną alternatywę dla szamponów wymagających użycia wody. Dzięki niej zaoszczędzisz sporo czasu i niepotrzebnych nerwów oraz zminimalizujesz stres u swojego pupila.. Jednak jeśli zdecydujesz się na tradycyjną kąpiel pomyśl o miękkim szlafroku z mikrofibry, który uchroni Twojego psa przed wyziębieniem. Warto pamiętać również o higienie jamy ustnej. W trakcie zabiegów przydadzą Ci się dobrej jakości produkty higieniczne m.in. szczoteczka do zębów dla psów, dzięki której zadbasz o zdrowie zębów i dziąseł Twojego pupila i unikniesz częstych wizyt u weterynarza.

  Nie zapomnij o tym, że najwięcej zagrożeń związanych z higieną spotyka psa w czasie spaceru. Kałuże, błoto, piach to coś co uwielbia każdy pies. Ta miłość skutkuje jednak brudnymi łapami i pyskiem. Dlatego warto być czujnym również na spacerze i mieć przy sobie produkty do czyszczenia takie jak chusteczki pielęgnacyjne LEO PETS. Higiena to podstawa w życiu każdego psa, jeśli o nią zadbasz na pewno nie raz zobaczysz swojego pupila radośnie merdającego ogonem. Przygotuj się na to i sprawdź ofertę produktów do higieny naszego sklepu!

 • Kosmetyki

  Kosmetyki dla psów to nie tylko owocowo pachnące szampony do kąpieli po długim spacerze, w którym nasz pupil wytarzał się w błocie lub w kałuży. Dostępne na rynku kosmetyki dla psów to specjalistyczne szampony i odżywki do odpowiedniego rodzaju sierści, płyny w aerozolu do konkretnych typów zanieczyszczeń, płyny chroniące przed ukąszeniami komarów oraz także preparaty witaminowe i wzmacniające sierść i skórę. Pielęgnacja sierści i skóry psa jest istotna i niezwykle ważna nie tylko dla psów wystawowych ale i zwykłych kanapowców. Regularne kąpiele i systematyczna dbałość o sierść naszego pupila to gwarancja braku pasożytów, pcheł, kleszczy oraz zwykłych zanieczyszczeń po spacerze, takich jak źdźbła trawy, kurz, pyłki i rzepy. Dodatkowe stosowanie kosmetyków przeznaczonych dla naszych pupili zapewni im lśniącą, zdrową sierść i niepodrażnioną, nawilżoną skórę.

  W naszej ofercie posiadamy szeroki wachlarz kosmetyków dla psów, takich znanych i cenionych przez konsumentów marek jak Over Zoo, Front Line czy też Lolo Pets. Większość z nich jest hipoalergiczna i może być używana przez psy z chorą skórą lub uczuleniami. Nie podrażniają i mogą być używane zarówno do sierści krótkiej jak i długiej. Co więcej kosmetyki dla psów są także przystosowane do korzystania przez psy łyse, lub takie które zamiast normalnej sierści mają włosy. Dostępne w naszym sklepie kosmetyki dla psów to aerozole do zażółceń sierści, preparaty pomagające rozczesywanie sierści jak i specjalne hipoalergiczne spraye, za pomocą których nasz pies podczas spaceru nie będzie kąsany przez muszki i komary. Posiadamy także piankę w poręcznym dozowniku, która myje sierść bez konieczności spłukiwania, działa jak tradycyjny żel do rąk dla ludzi. Oprócz tego posiadamy żel do podrażnionej skóry psów oraz limitowany zestaw składający się z kosmetyku usuwającego przykre zapachy oraz preparatu chroniącego i nawilżającego wrażliwe łapki psa. Kosmetyki dla psów prócz naturalnego składu nie podrażniającego skóry, posiadają wiele witamin wzmacniających naturalną odporność sierści i naskórka naszego pupila.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 202 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 202 elementów