Najczęściej kupowane

Odżywianie

Odżywianie kotów to nie tylko podawanie suchej lub mokrej karmy o wyznaczonych porach. To również podawanie odpowiednich witamin na podstawie rasy, wieku i trybu życia naszego miauczącego pupila. Samo kupowanie karm powinno być dokładnie przemyślane, nie powinno się brać pierwszej lepszej karmy z super marketu tylko dlatego, że jest tania i rek...

Odżywianie kotów to nie tylko podawanie suchej lub mokrej karmy o wyznaczonych porach. To również podawanie odpowiednich witamin na podstawie rasy, wieku i trybu życia naszego miauczącego pupila. Samo kupowanie karm powinno być dokładnie przemyślane, nie powinno się brać pierwszej lepszej karmy z super marketu tylko dlatego, że jest tania i reklamują ją w telewizji. Takie karmy, suche jak i mokre, oparte są na zbożu, które w diecie kotów są niestrawne i mogą spowodować długoterminowe powikłania takie jak problemu z trawieniem i metabolizmem. Dlatego podczas zakupu jakiejkolwiek karmy warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na skład, to co znajduje się na pierwszym miejscu w liście zazwyczaj stanowi podstawę karmy i jest tego najwięcej. Poleca się kupowanie karm Premium lub Super Premium, które są tworzone z myślą o zdrowiu kota. Niektóre mają certyfikaty potwierdzające badania laboratoryjnie, w których to karma została poddana testowi na przyswajalność białka przez zwierzę. Zaś najlepszą karmą jaką możemy zapewnić naszemu kotu to karmy bezzbożowe. W odżywianiu kota powinniśmy zadbać o zbilansowaną dietę bogatą w białko zwierzęce, witaminy i odpowiednie składniki mineralne. Mimo iż karma sucha oraz mokra to podstawa diety kota, to również ważne są witaminy i suplementy, które dodatkowo uzupełniają najważniejsze braki witamin. Istnieją także specyficzne karmy przeznaczone dla konkretnych ras kotów, które mają w sobie wszystko to co potrzebuje dana rasa by pozostać zdrowa. Odżywianie kota to także dobór karmy w oparciu o jego wiek, istnieją karmy przeznaczone dla kociąt, kotów dorosłych i starszych. Karmy weterynaryjne natomiast są polecane dla kotów z konkretnymi schorzeniami oraz dla pupili po sterylizacji. Odżywianie kotów to nie tylko podawanie karm suchych i mokrych, to także smakołyki w postaci pysznych mięsnych pasztecików, które można podawać kotu ucząc go korzystać z kuwety lub nagradzając za dobre zachowanie. Nie oprze się im nawet największy niejadek. Dieta kota musi być także uzupełniona trawą, która pozwala kotu zwrócić kłaczki sierści zalegające w układzie pokarmowym.

Więcej

Odżywianie Jest 155 produktów.

Podkategorie

 • Koty rasowe

  Koty rasowe potrzebują specyficznego żywienia specjalną suchą oraz mokrą karmą, przeznaczoną do ich indywidualnych potrzeb. Każda rasa charakteryzuje się innymi cechami, zarówno charakterem, aktywnością oraz budową ciała jak i genetycznymi chorobami na które są z góry skazane. Specjalne karmy dla kotów rasowych zapewniają organizmowi odpowiednie dawki białka, tłuszczy i konkretnych witamin oraz minerałów. Gwarantuje to uzupełnienie indywidualnych potrzeb na te składniki, dzięki czemu konkretne rasy będą zdrowsze, mniej podatne na genetyczne choroby oraz zachowają zdrową skórę i sierść. Żywienie rasowych kotów powinno składać się z suchej jak i mokrej karmy posiadającej wysoką zawartość mięsa, należy unikać wszelkich zbóż, które w diecie kotów są nie tyle co niepotrzebne co w ogóle nie strawne i nie posiadające wartości odżywczych. Przy zakupie karm dla kotów rasowych warto zwracać uwagę na skład z tyłu opakowania, oraz na oznaczenia na etykiecie.

  Karma dla kotów rasowych

  Indywidualne zapotrzebowanie na konkretne białka i tłuszcze pochodzenia zwierzęcego w diecie rasowych kotów to sprawa bardzo ważna i należy ją pilnie doglądać i kontrolować. Zapewnienie rasowemu kotu odpowiednich składników odżywczych w suchej i mokrej karmie spowoduje, iż nasz pupil będzie miał silne i zdrowe stawy, lśniącą zdrową sierść oraz pobudzi to jego aktywność fizyczną co zagwarantuje smukłą sylwetkę kota. Dodatkowo kształt pojedynczych krokietów w karmie sprawia, że kot jedząc ją czyści swoją jamę ustną i masuje dziąsła. Jest to kolejna zaleta indywidualnych specjalnych karm dla rasowych kotów. Każda z dostępnych u nas karm dostosowana jest do potrzeb konkretnych ras, dlatego każdy znajdzie coś dla swojego pupila. W naszej ofercie znajdą państwo suche oraz mokre karmy dla kotów rasowych, takich renomowanych i cenionych przez konsumentów firm jak Royal Canin. Posiadamy karmy dla takich ras jak kot Perski, Brytyjski kot krótkowłosy, Maine Coon czy kot Bengalski oraz wiele innych. Polecamy zakup tych karm ze względu na ich wysoką jakość, smakowitość, dostępność różnych smaków oraz zapewnienie kotu odpowiednich witamin i minerałów do odpowiedniego codziennego funkcjonowania.

 • Karma Kocięta

  Kocięta potrzebują specjalnej, dopasowanej do ich potrzeb hipoalergicznej karmy suchej oraz mokrej. Karmy suche dla kociąt mają miększe kółeczka ułatwiające jej spożywanie, dlatego bez problemu młode koty je rozgryzą. Zaleca się jednak dodawanie nieco wody do suchej karmy gdy po raz pierwszy podajemy kotkowi suchą karmę, z czasem gdy kot będzie zjadał więcej karmy i nieco podrośnie, można zrezygnować z dodawania przegotowanej wody do karmy. Dodatkowo wyjątkowa budowa małych suchych krokiecików dba o higienę jamy ustnej kociąt, masując im dziąsła i usuwając nagromadzającą się płytkę nazębną. Kocięta potrzebują o wiele więcej witamin i składników odżywczych niż koty dorosłe, przez to że ciągle rosną każdego dnia i są bardziej energiczne. Potrzebują także bardzo łatwo przyswajalnego białka i składników wspomagających trawienie i metabolizm. Mięso zawarte w karmach także musi być wysokiej jakości i pochodzić ze świeżych źródeł. Odpowiednia dieta kociąt powinna być dobrze zbilansowana i dostarczać najważniejszych witamin i składników odżywczych, żeby młode koty miały pełno energii i rosły zdrowe oraz silne. Dodatkowo karmy dla kociąt są tak delikatne i bezpieczne, że zaleca się je także dla kotek w okresie ciąży i karmienia. To dlatego, że zawierają dużo kalorii i łatwo przyswajalnego białka potrzebnego do odpowiedniego rozwoju płodu kotki.

  Karma dla kociąt

  W naszej ofercie znajdą państwo wiele rodzajów karm suchych oraz mokrych takich znanych i zaufanych przez konsumentów marek jak Royal Canin, Orijen, Acana, Brit, Purina, Josera oraz Animonda i Prize. Karmy dla kociąt w naszym sklepie dostępne są w różnych wariantach smakowych i opakowaniach, każdy więc znajdzie coś dla swojego pupila, nawet najbardziej wybrednego niejadka. Hipoalergiczne karmy mokre występują pod postacią puszek i wygodnych saszetkach. U nas znajdą państwo także karmy dla kociąt rasowych, z indywidualnie dobranymi składnikami zapewniającymi maksymalnie zdrowy rozwój miałczącego pupila. Polecamy także karmy z serii Premium, Super Premium bądź też Care, gdyż są testowane laboratoryjnie pod kątem przyswajalności białka i witamin, gwarantując odpowiednimi certyfikatami najwyższą jakość karmy mokrej i suchej jak i brak konserwantów.

 • Karmy suche dla Kota

  Sucha karma dla kota

  Bez wątpienia suche karmy dla kota są bardzo wygodną formą karmienia kotów. Nie tylko ze wzgląd na łatwość podawania przez właściciela, ale również ze względu na bogatą zawartość składników odżywczych, mineralnych, białka oraz tłuszczy. Sucha karma jest podstawą diety, fundamentem do zdrowia Twojego kota. Zaś twarde i chrupkie kawałki czyszczą zęby i masują dziąsła usuwając w ten sposób wszelkie zanieczyszczenia. Karmy suche nadają się zarówno dla kociąt jak i dla kotów starszych, należy jedynie dobrać pokarm pod indywidualne potrzeby kota. Ze względu na małą zawartość wilgoci w suchych karmach, zaleca się, żeby kot cały czas miał dostęp do świeżej wody w osobnej misce. Dobór suchej karmy powinien być poważnie przemyślany i najlepiej skonsultowany z weterynarzem lub chociażby z pracownikiem sklepu zoologicznego. Trzeba brać pod uwagę wiek kota i jego aktywność fizyczną. Najlepszym wyborem są tak zwane karmy suche Premium, które zostały przygotowane z myślą o zdrowiu Twojego pupila. W przeciwieństwie do zwykłych suchych karm dostępnych w znanych hipermarketach, karmy Premium nie zawierają zbędnych zbożowych zapychaczy i posiadają duże ilości białka oraz tłuszczy, które wspomagają rozwój miałczącego pupila.

  Zapewnienie odpowiedniej karmy będzie miało pozytywny skutek na zdrowie, sierść, kondycję ale także na humor pupila. W naszej ofercie znajdą państwo specjalne karmy Premium takich marek jak Brit, Acana, Arion, Royal Canin, Prize i o wiele więcej. Jeśli naprawdę chcesz, żeby Twój kot zdrowo się odżywiał, warto rozejrzeć się za karmami bez zbędnych "zapychaczy". Takie wypełniacze karm to przeważnie zboże, które dla kotów nie stanowi jakiegoś specjalnego źródła witamin i składników odżywczych. Polecamy karmy marki Prize, które są "Grain Free" i robione z myślą o twoim kocie. Ponadto warto zainteresować się karmami hipoalerigcznymi i z wysoką zawartością białka. Takie karmy przeznaczone są dla czworonogów z problemami zdrowotnymi, zwykle wcześniej pracownik sklepu powinien doradzić jaką suchą karmę wybrać. Nie zapomnijmy o szerokim wachlarzu smaków, które skutecznie zachęcą każdego, nawet najbardziej wybrednego kota do pysznej uczty. 

 • Karmy mokre

  Karmy mokre dla kotów to idealne uzupełnienie diety suchej. Mokre karmy można także stosować jako główne źródło pożywienia kota, wszystko zależy od upodobań twojego pupila. Dzięki wysokiej zawartości wilgoci, nie musimy już tak pilnować żeby kot zawsze miał pełną miskę wody jak to jest w przypadku karmienia karmą suchą. Koty to mięsożerne pupile, dlatego w ich diecie ważne jest białko i tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, które jest dla nich bardzo łatwo przyswajalne. Białka i tłuszcze pochodzenia roślinnego nie są zalecane, dlatego przy zakupie jakiejkolwiek karmy warto zwracać uwagę na skład i oznaczenia na etykiecie. Warto też zainteresować się specjalistycznymi karmami przeznaczonymi dla indywidualnych kotów rasowych, które stworzone są pod ich konkretne potrzeby i preferowany styl życia. Dzięki nim koty rasowe są nieco bardziej odporne na grożące im choroby genetyczne. Karmy mokre dla kotów to także karmy hipoalergiczne i bez zbożowe, czyli tak zwane karmy Premium. Karmy mokre tego typu dostępne są wyłącznie w sklepach zoologicznych i próżno ich szukać w supermarketach pośród karm gorszej jakości.

  W naszej ofercie znajdą państwo karmy mokre dla kotów, takich znanych i cenionych przez konsumentów marek jak Animonda, Dolina Noteci, Evanger's i Royal Canin oraz wiele innych. U nas znajdą państwo szeroki wybór przeróżnych, pysznych smaków które polubi nawet największy niejadek. Opcja wyboru wielkości opakowania powinna zadowolić właścicieli kotów, możliwością zrobienia zapasów. W naszym asortymencie posiadamy także karmy mokre dla kotów sterylizowanych, z problemami trawiennymi i problemami z układem moczowym. Takie karmy posiadają większą ilość odpowiednich witamin i składników odżywczych, pozytywnie wpływających na powrót do zdrowia twojego kota. Warto więc rozważyć karmienie kota karmą mokrą, można jednak karmić go naprzemiennie mokrą i suchą karmą. Byłoby to idealnym zbilansowaniem diety i uzupełnieniem jego potrzeb odżywczych. Zapraszamy więc do przejrzenia naszej szerokiej oferty karm mokrych, gdzie każdy znajdzie coś dla swojego miauczącego przyjaciela.

 • Karmy weterynaryjne

  Coraz więcej kotów wymaga specjalnej karmy, odpowiednio dobranej przez lekarza weterynarii. Jeśli Twój zwierzak cierpi na otyłość, cukrzycę, ma problemy z nerkami, stawami, czy pęcherzem to znak, aby zmienić sposób jego żywienia. Prawidłowo dopasowana do schorzenia karma weterynaryjna może nie tylko złagodzić skutki choroby, ale i wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie naszego ukochanego kotka. Wybór odpowiedniej diety dla naszego chorego kota powinien zostać poprzedzony wizytą u weterynarza, który wskaże na jakie aspekty właściciel powinien zwrócić uwagę. Prawidłowe żywienie w trakcie wielu schorzeń pełni kluczową rolę w procesie leczenia. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele specjalistycznych karm, dlatego tak istotne przed zakupem jest skonsultowanie problemu z lekarzem weterynarii. Dzięki temu dieta będzie nie tylko dopasowana do choroby, ale także do wagi, wieku oraz trybu życia naszego kota. Karmy weterynaryjne posiadają białka i tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, co przekłada się na wysoką przyswajalność przez koty. Mają także w swoim składzie wiele witamin i składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na zdrowie kota. Inną rzeczą na którą warto zwrócić uwagę jest to, czy interesujące nas karmy weterynaryjne dla kotów pochodzą od licencjonowanego dystrybutora i sprzedawane są pod kontrolą specjalistów do spraw leczenia.

  Karmy weterynaryjne sprawdzają się również doskonale u kotów z nietolerancją pokarmową, różnego rodzaju alergiami, schorzeniami trzustki, zaburzeniami jelitowo żołądkowymi, a także prawidłowe dobrane spowalniają procesy starzenia się mózgu u zwierzaków w podeszłym wieku. Obecnie, przy tak bogatym wyborze na rynku, nietrudno znaleźć karmę zapobiegającą schorzeniom, na które cierpi nasz miauczący pupil. W naszym sklepie znajdą Państwo bogatą ofertę karm weterynaryjnych takich znanych marek jak Royal Canin, Trovet oraz Purina. Karmy te stanowią gwarancję prawidłowego leczenia oraz łagodzenia skutków choroby. Karma weterynaryjna dostępna na naszej stronie występuje zarówno w formie mokrej, jak i suchej, na bazie różnych gatunków mięsa, co ułatwi skomponowanie odpowiedniej diety. Ponadto w sprzedaży dostępne są także specjalne suplementy, które wspierają funkcjonowanie organizmu naszego kota.

 • Witaminy i suplementy

  Witaminy i suplementy w diecie kota to idealne uzupełnienie każdej diety, zarówno suchej, mokrej jak i weterynaryjnej. Dzięki nim do organizmu kota docierają potrzebne do prawidłowego rozwoju witaminy i składniki odżywcze. Można je podawać zarówno kociętom, kotom dorosłym jak i kocicom w trakcie ciąży i karmienia młodych. Mimo iż karmy już same w sobie mają witaminy, to w bardzo małej ilości. Warto więc podawać specjalne suplementy profilaktycznie żeby zachować zdrowie, energię i dobre samopoczucie kota. Witaminy nie tylko wpływają na zdrową skórę i sierść, ale wzmacniają stawy, kości, poprawiają metabolizm, układ trawienny, układ moczowy i dobrze je podawać kotom tuż po sterylizacji. Zaleca się wcześniejszą konsultację z lekarzem weterynarii, który doradzi kiedy i jakie witaminy podawać jakiemu kotowi. Dobierze odpowiednie preparaty do jego wagi, wieku i trybu życia. Można także skonsultować się z pracownikiem sklepu zoologicznego, jednak jego zalecenia należy potraktować jako radę a nie ostateczny werdykt. Pamiętajmy jednak, że witaminy pasujące dla kociąt nie koniecznie będą pasować dla kotów seniorów i odwrotnie, wiek i tryb życia kota ma wielkie znaczenie w doborze witamin. Są jednak preparaty uniwersalne, chociażby te, które posiadają w sobie lecytynę lub taurynę.

  W naszej ofercie znajdą państwo witaminy i suplementy takich marek jak Dolfos, Mikita, Beaphar oraz Flawitol. Cieszą się one zaufaniem klientów i są cenione przez środowiska weteryraryjne za ich jakość, dobrej jakości składniki i bezpieczeństwo w stosowaniu. Posiadamy szeroki wachlarz witamin i suplementów, odpowiednich na każde schorzenie na jakie może zachorować kot oraz preparaty czysto profilaktyczne jako uzupełnienie normalnej diety. Dzięki różnym wariantom opakowań, każdy znajdzie coś dla siebie. Posiadamy witaminy, które można przemycić w kociej misce pośród jedzenia, rozpuścić w wodzie lub tradycyjnie ręcznie podać naszemu pupilowi. Warto zainwestować w witaminy i suplementy jeśli drogie jest nam zdrowie naszego ukochanego miauczącego pupila. Produkty te są także idealne dla właścicieli kotów wystawowych, gdyż większość dostępnych na rynku witamin poprawia kondycję sierści i skóry.

 • Przysmaki

  Przysmaki są nie tylko dla psów. Koty również lubią drobne przekąski i smakołyki. Każdy właściciel kota może potwierdzić, że ci miauczący pupile to niezwykłe łasuchy. Nie oprą się niczemu co niechcący nam spadnie z kuchennego blatu lub stołu. Koty uwielbiają sobie coś przegryźć między posiłkami. Dlatego też powstały przysmaki dla kotów dostępne w najróżniejszych formach, smakach i opakowaniach. Ich zaletą prócz rewolucyjnego i pysznego smaku, któremu nie oprze się żaden kot, jest duża dawka witamin i suplementów, które dostarczają z każdym kęsem. Dzięki temu przysmaki dla kotów mogą idealnie nadawać się jako uzupełnienie codziennej diety składającej się z suchej i mokrej karmy. Przysmaki dla kotów tworzone są z pasją i zamiłowaniem do tych miauczących pupili, gwarantuje to brak konserwantów, sztucznych barwników, zapychaczy w postaci zboża i sztucznie modyfikowanej żywności. Tworzone z najwyższej jakości i świeżości mięsa, są zdrowe i bezpieczne dla naszych pupili. Dostarczają niezbędne witaminy do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz zwierzęce białko, które jest łatwo przyswajalne przez koty. Dodatkową zaletą przysmaków dla kota jest budowa pojedynczych kawałków. Mini paszteciki lub kółeczka mają taki kształt i odpowiednią twardość, że podczas spożywania czyszczą jamę ustną kota. Usuwają nagromadzoną płytkę nazębną, masują dziąsła i odświeżają oddech. Niektóre smakołyki o innych kształtach mogą nawet usuwać zaległe jedzenie z między zębów. Jest to ogromna korzyść w podawaniu kotu przysmaków, gdyż na rynku próżno szukać typowych dla psów gryzaków stworzonych dla kotów.

  W naszej ofercie posiadamy przysmaki takich renomowanych i znanych marek jak Maced, Felix, Brit oraz Trixie. Firmy te są cenione przez środowiska weterynarii za jakość ich produktów i dbałość o zbilansowane składniki najwyższej jakości. Polecamy produkty z tej kategorii, nie tylko ze względu na ich liczne aspekty zdrowotne i profilaktyczne, ale przede wszystkim dla samej przyjemności Twojego miauczącego przyjaciela. Znajdziesz u nas przysmaki o naprawdę różnych smakach, przez co każdy właściciel znajdzie coś odpowiedniego dla swojego niejadka.  

 • Mleko dla kotów
 • Trawa dla kotów

  Trawa dla kotów to idealne uzupełnienie diety, spożywana regularnie reguluje przemianę materii i zapewnia wiele witamin. Nie powinno się jednak podawać kotu trawy rosnącej dziko, czyli takiej jaką mamy na podwórku, pod blokiem lub na działce. Może i działa pozytywnie na organizm kota, ale tylko przez krótki okres. Długotrwałe podawanie kotu dziko rosnącej trawy może przynieść więcej szkody niż pożytku. Po takiej trawce pełza przeróżne robactwo, takie jak muchy, pająki, żuki, koniki polne roztocza i mrówki, przenosząc ze sobą zarazki. Do tego trawa pod twoim blokiem lub w ogródku jest podlewana przez deszcz, który nie należy do najczystszych. Krople deszczu zawierają w sobie micro organizmy i bakterie, które z całą pewnością nie byłyby dobre dla zdrowia twojego kota. Ponadto wszelkie trawniki to idealny wychodek dla psów i kotów, trawa nawożona takimi zanieczyszczeniami zaszkodziłaby nie tylko kotu, ale wszystkim stworzeniom domowym. Pośród dziko rosnącej trawy często rosną także różnego rodzaju chwasty i kwiatki, które nie są odpowiednie dla diety kota. Nie wspominając o trawie podeptanej przez ludzi, którzy postanowili zrobić sobie skrót. Dlatego polecamy czystą, wolną od bakterii, zarazków, micro organizmów i zanieczyszczeń, trawę dla kota, którą możesz wyhodować sam w swoim mieszkaniu. Trawka ta w formie nasionek zapakowana jest w plastikową tackę, mającą już w sobie odpowiednie nawożące granulaty i ekologiczną ziemię. Wystarczy podlać, ostawić w ciepłe miejsce i cieszyć się własną, zdrową i bezpieczną trawą dla kotów, która wyrasta przy odpowiednich warunkach już po trzech dniach. W naszej ofercie znajdą państwo tacki z trawą bardzo znanej i cenionej przez konsumentów marki Trixie. Oferujemy warianty trawy dla kotów dorosłych, jak i kociąt. Kocięta potrzebują delikatną, lekkostrawną trawę. Same zalety trawy to przede wszystkim regulacja przemiany materii i usuwanie niestrawionych resztek jedzenia z układu pokarmowego. Trawa to także cenne źródło błonnika i witamin. Polecamy zakup naszej trawy dla kotów firmy Trixie i odradzamy podawanie tej dziko rosnącej.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 155 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 155 elementów