Najczęściej kupowane

Odżywianie

Każdy ptak wymaga odpowiedniego odżywiania, które pozwoli zachować zdrowie i dobrą kondycję. Pokarm musi być odpowiednio dobrany do potrzeb rasy skrzydlatego pupila. Dzięki właściwemu odżywianiu ptaki będą czuły się i wyglądały pięknie i zdrowo. Dlatego też warto zastanowić się kilkakrotnie nad tym, jaki pokarm dla ptaków wybierzemy.

Odpowiednie...

Każdy ptak wymaga odpowiedniego odżywiania, które pozwoli zachować zdrowie i dobrą kondycję. Pokarm musi być odpowiednio dobrany do potrzeb rasy skrzydlatego pupila. Dzięki właściwemu odżywianiu ptaki będą czuły się i wyglądały pięknie i zdrowo. Dlatego też warto zastanowić się kilkakrotnie nad tym, jaki pokarm dla ptaków wybierzemy.

Odpowiednie karmienie ptaków jest niezwykle ważne. Dzięki dostarczaniu wartościowych składników w diecie zwierzęta mogą uchronić się przed wieloma chorobami. Starannie dobrane produkty żywieniowe dostarczają ptakom niezbędnych minerałów, które wzmacniają ich szkielet oraz upierzenie, a także dziób i szpony. Dobra dieta wzmacnia również odporność ptaków oraz pracę wszystkich ich układów, takich jak na przykład układ trawienny. Dobrze odżywiony ptak będzie znacznie lepiej wyglądał i będzie miał więcej energii. Dlatego należy uważnie obserwować zachowanie naszego skrzydlatego pupila i jego wygląd i w razie ewentualnej potrzeby nieco zmienić pokarm dla ptaka, aby uzupełnić brakujące minerały i witaminy.

Przy wyborze idealnego pokarmu dla ptaków należy pamiętać, że każdy typ pierzastego zwierzaka jest inny. Zupełnie inne potrzeby ma organizm kanarka, a innych wartości odżywczych potrzebują papugi. W przypadku tej drugiej rodziny należy też zwracać uwagę na dokładną rasę. Inaczej należy odżywiać papugi duże, a inaczej te o znacznie mniejszych rozmiarach.

Jeśli chcemy dokarmiać dzikie ptaki powinniśmy dokładnie przemyśleć, jakie jedzenie będziemy im podawać. Zimą dzikie ptaki cierpią z powodu małej ilości pokarmu, ale to nie znaczy, że należy im dawać wszystko, co wpadnie w nasze ręce. Najlepsze będą dla nich specjalnie przysmaki, które zawierają dużo tłuszczu i zbóż. Dzięki temu dzikie ptaki będą miały znacznie więcej energii i będzie im cieplej. Przeciwny skutek mogą dać gotowane warzywa, które zawierają dużo wody. Jej nadmiar zgromadzony w organizmie ptaka zimą może doprowadzić nawet do jego śmierci z powodu wychłodzenia.


Wybierając
karmę dla ptaków, dobierz ją przede wszystkim do rasy i stylu życia. Zwracaj uwagę na to, jak ptak się zachowuje i wygląda i staraj się na bieżąco uzupełniać mu niezbędne minerały i witaminy, zawarte w zróżnicowanych karmach i odżywkach.

Więcej

Odżywianie Jest 3 produktów.

Podkategorie

 • Ptaki domowe

  Odpowiednie żywienie jest niezwykle ważne w przypadku każdego zwierzątka domowego, również w przypadku ptaków. Jeśli hodujesz w domu kanarka lub papugę falistą, koniecznie musisz pamiętać o ich odpowiednim odżywianiu. Zwierzęta domowe wymagają specjalnego traktowania. Jeżeli chcemy, aby nasze skrzydlate pupile prawidłowo się rozwijały i były zdrowe, należy karmić je profesjonalną karmą dla ptaków domowych. Dzięki odpowiedniemu dobraniu ptasiej karmy będziesz miał pewność, że Twój opierzony pupil jest zdrowy i ma zapewnioną odpowiednią ilość witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania jego organizmu.

  Każdy gatunek ptaka potrzebuje innego rodzaju pożywienia. Ptaki mają bardzo zróżnicowaną wielkość i potrzeby. Dlatego w zależności od tego, jaki gatunek ptaka mamy w domu, trzeba dobrać dla niego odpowiednią ptasią karmę. Jeśli jesteś właścicielem papugi, przy wyborze dla niej odpowiedniego pożywienia musisz kierować się przede wszystkim jej gatunkiem i wielkością. Papugi faliste są niewielkie i potrzebują zupełnie innej karmy niż papuga ara, która jest o wiele większa. Z tego powodu kupując karmę dla papugi, warto dokładnie zapoznać się z jej składem i przeznaczeniem. Wybieraj specjalne pokarmy dla ptaków dopasowane do konkretnej rasy, aby mieć pewność, że pożywienie dla papugi, które podajesz swojemu pupilowi, jest dla niej najlepsze. Tak samo należy postępować z wyborem ptasiej karmy, gdy posiadamy w domu kanarka, amadynę lub jeszcze inny ptasi gatunek.

  Jeśli nie wiesz, jaki pokarm wybrać dla swojego ptaka, możesz poradzić się w sklepie zoologicznym lub u weterynarza. Pamiętaj, że odpowiednia dieta ptaka jest bardzo ważna i ma ogromny wpływ na jego prawidłowy rozwój. Jeśli chcesz prawidłowo zadbać o swojego ptasiego pupila, koniecznie kup dla niego specjalistyczną karmę, która zapewni mu odpowiednią dawkę witamin i minerałów. Poza podstawową karmą warto pamiętać również o dodatkowych przysmakach i przekąskach. Będą one miłym urozmaiceniem w codziennej diecie Twojego skrzydlatego przyjaciela. 

 • Ptaki dzikie

  W Polsce zwyczaj dokarmiania ptaków zimą jest bardzo popularny. Dzięki temu wiele skrzydlatych zwierzaków ma szansę przetrwać zimę, podczas której dostęp do pożywienia jest bardzo utrudniony. Jeśli chcemy zdecydować się na postawienie przed domem lub na parapecie karmnika dla ptaków, to należy pamiętać o umieszczaniu w nim odpowiedniego ptasiego jedzenia.

  Jeśli chcesz pomóc ptakom przetrwać trudny zimowy okres, to kup dla nich specjalną karmę dla dzikich ptaków. Dzięki podawaniu sikorkom i innym dzikim ptaszkom, które przylecą do Twojego karmnika, odpowiedniego jedzenia, będziesz miał pewność, że uda im się przeżyć zimę. Pokarm dla ptaków zimujących w Polsce, które chcemy dokarmić, powinien składać się z nasion, zbóż oraz tłuszczu. Pomoże im to w ogrzewaniu organizmu i zbieraniu zapasów energii, które są niezbędne do przetrwania zimy, nawet tej łagodnej.

  Bardzo ważne jest, aby dzikim ptakom nie podawać resztek jedzenia z domowego obiadu. Organizm ptaka bardzo różni się od ludzkiego. Dzikie ptaki są też zupełnie inne od tych, które trzymamy w domach. Dodatkowo zimą te skrzydlate zwierzęta całe dnie spędzają na mrozie, dlatego należy odpowiednio je dokarmiać. Podawanie im resztek z obiadów, zamiast specjalnej karmy dla dzikich ptaków, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Na przykład gotowane warzywa dla pierzastych zwierzątek w trakcie zimy mogą okazać się zabójcze. Wszystko dlatego, że zawierają bardzo dużo wody, która będzie wychładzać organizm ptaka i może doprowadzić do jego śmierci.

  Jeśli chcesz pomóc ptakom przetrwać zimę, zastanów się nad tym, jaki pokarm im podajesz. Wybierz profesjonalne karmy dla dzikich ptaków, które zapewnią odpowiednią ilość energii i ciepła w te zimowe, trudne do przetrwania dni. Zadbaj o skrzydlatych milusińskich najlepiej, jak to tylko możliwe i zamiast resztek z lodówki podaj im dobrą ptasią karmę, przeznaczoną właśnie dla ptaków żyjących na wolności. Dzięki temu będziesz miał pewność, że odpowiednio dbasz o swoich przyjaciół zza okna i że pomożesz im przetrwać zimę, zamiast tylko zaszkodzić. 

 • Kolby

  Podstawowa karma dla ptaków to często za mało. Żeby odpowiednio zadbać o ich prawidłowy rozwój i dietę należy odpowiednio ją urozmaicać. Suche ziarna z karmy nie dostarczą im wystarczającej ilości potrzebnych składników i minerałów. Dlatego poza nią należy podawać ptakom inne smakołyki.

  Dobrym wyborem przekąski dla ptaków są specjalne kolby. Ptaki bardzo je lubią i z apetytem zajadają się tym przysmakiem. Warto zmieniać ich smaki i kupować ptakom różnego rodzaju kolby. Taki przysmak dla ptaków posiada w swoim składzie suszone owoce i wartościowe ziarna, które dobrze będą wpływały na zdrowie i wygląd Twojego skrzydlatego pupila. Kolby dla ptaków to doskonały sposób na urozmaicenie diety każdego ptaka.

  Zadbaj o zdrowie i dobre samopoczucie swojego skrzydlatego pupila. Kolby dla ptaków świetnie sprawdzają się jako zdrowa przekąska dla papug różnej wielkości, a także dla kanarków i innych domowych ptaków. Dzięki zdrowym składnikom w kolbach dla ptaków, takich jak suszone owoce, nasiona słonecznika i lnu, Twoja papuga będzie czuła się lepiej. Będzie miała zdrowsze kości i mocniejsze pióra. Kolby pomagają również domowym ptakom w ścieraniu szponów i dzioba. Dzięki temu ptaki, które jedzą specjalne kolby, nie cierpią z powodu przerośniętego dzioba. Tego typu schorzenie u papug i kanarków może skutkować brakiem możliwości pobierania pokarmu, dlatego warto temu zapobiegać i regularnie kupować dla swoich ptasich przyjaciół specjalne kolby dla ptaków.

  Kolby dla ptaków doskonale sprawdzają się również jako jedzenie dla ptaków dzikich. Warto w karmniku wieszać kolby z dużą ilością suszonych owoców i nasion, dostarczających ptakom dużo energii. To doskonała przekąska dla dzikich ptaków, która świetnie sprawdzi się w karmniku zarówno zimą, jak i w innych porach roku. Kup dobrej jakości kolby dla ptaków w naszym sklepie zoologicznym i zadbaj o zdrowie Twoich ukochanych pupili. Zadbaj o zrównoważoną dietę swoich skrzydlatych przyjaciół i poza podstawową karmą podawaj im odpowiednio dopasowane do ich potrzeb kolby dla ptaków, które dostarczą im witamin i pomogą w ścieraniu dziobów. 

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów