Najczęściej kupowane

Ptaki dzikie

W Polsce zwyczaj dokarmiania ptaków zimą jest bardzo popularny. Dzięki temu wiele skrzydlatych zwierzaków ma szansę przetrwać zimę, podczas której dostęp do pożywienia jest bardzo utrudniony. Jeśli chcemy zdecydować się na postawienie przed domem lub na parapecie karmnika dla ptaków, to należy pamiętać o umieszczaniu w nim odpowiedniego ptasiego...

W Polsce zwyczaj dokarmiania ptaków zimą jest bardzo popularny. Dzięki temu wiele skrzydlatych zwierzaków ma szansę przetrwać zimę, podczas której dostęp do pożywienia jest bardzo utrudniony. Jeśli chcemy zdecydować się na postawienie przed domem lub na parapecie karmnika dla ptaków, to należy pamiętać o umieszczaniu w nim odpowiedniego ptasiego jedzenia.

Jeśli chcesz pomóc ptakom przetrwać trudny zimowy okres, to kup dla nich specjalną karmę dla dzikich ptaków. Dzięki podawaniu sikorkom i innym dzikim ptaszkom, które przylecą do Twojego karmnika, odpowiedniego jedzenia, będziesz miał pewność, że uda im się przeżyć zimę. Pokarm dla ptaków zimujących w Polsce, które chcemy dokarmić, powinien składać się z nasion, zbóż oraz tłuszczu. Pomoże im to w ogrzewaniu organizmu i zbieraniu zapasów energii, które są niezbędne do przetrwania zimy, nawet tej łagodnej.

Bardzo ważne jest, aby dzikim ptakom nie podawać resztek jedzenia z domowego obiadu. Organizm ptaka bardzo różni się od ludzkiego. Dzikie ptaki są też zupełnie inne od tych, które trzymamy w domach. Dodatkowo zimą te skrzydlate zwierzęta całe dnie spędzają na mrozie, dlatego należy odpowiednio je dokarmiać. Podawanie im resztek z obiadów, zamiast specjalnej karmy dla dzikich ptaków, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Na przykład gotowane warzywa dla pierzastych zwierzątek w trakcie zimy mogą okazać się zabójcze. Wszystko dlatego, że zawierają bardzo dużo wody, która będzie wychładzać organizm ptaka i może doprowadzić do jego śmierci.

Jeśli chcesz pomóc ptakom przetrwać zimę, zastanów się nad tym, jaki pokarm im podajesz. Wybierz profesjonalne karmy dla dzikich ptaków, które zapewnią odpowiednią ilość energii i ciepła w te zimowe, trudne do przetrwania dni. Zadbaj o skrzydlatych milusińskich najlepiej, jak to tylko możliwe i zamiast resztek z lodówki podaj im dobrą ptasią karmę, przeznaczoną właśnie dla ptaków żyjących na wolności. Dzięki temu będziesz miał pewność, że odpowiednio dbasz o swoich przyjaciół zza okna i że pomożesz im przetrwać zimę, zamiast tylko zaszkodzić. 

Więcej

Ptaki dzikie Jest 6 produktów.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów