Najczęściej kupowane

Pielęgnacja i profilaktyka

Słowiki, kanarki czy miniaturowe papugi są często hodowane w domach. Dodają uroku naszemu wnętrzu oraz wprowadzają niesamowicie przyjazną atmosferę. Jeżeli zdecydujemy się na takiego pupila należy pamiętać o jego odpowiedniej opiece. O zdrowiu ptaka świadczy przede wszystkim gładkie upierzenie przylegające do ciała oraz co ważne okrągłe oczy. Sz...

Słowiki, kanarki czy miniaturowe papugi są często hodowane w domach. Dodają uroku naszemu wnętrzu oraz wprowadzają niesamowicie przyjazną atmosferę. Jeżeli zdecydujemy się na takiego pupila należy pamiętać o jego odpowiedniej opiece. O zdrowiu ptaka świadczy przede wszystkim gładkie upierzenie przylegające do ciała oraz co ważne okrągłe oczy. Szczególną uwagę należy zwrócić na pióra w okolicach oczu oraz dzioba, nie mogą być one pozlepiane. Powinny być suche i co najważniejsze czyste, dlatego tak istotna jest pielęgnacja i profilaktyka. Bez niej może dojść do choroby lub zapalenia skóry zwierzęcia.

Pielęgnacja ptaków jest bardzo ważna. Do obowiązków właścicieli ptaków należy systematyczne sprawdzenie stanu pazurów. W razie potrzeby należy przyciąć je za pomocą cążek. Zbyt długie pazury zakręcają się, deformując łapki ptaków. Istotnym działaniem w opiece nad pierzastym pupilem jest dostarczenie mu twardego pokarmu np. specjalnych kolb. Zapewniają one prawidłowe ścieranie dzioba oraz utrzymanie go w dobrej kondycji.

Ptaki powinny dostawać pełnowartościową karmę, która musi składać się z odpowiednio wyważonych i dobranych mieszanek ziaren. W połączeniu z wapniem, fosforem oraz niezbędnymi witaminami zapobiegają wszelkim niedoborom. Obecnie na rynku istnieje możliwość zakupu różnego rodzaju minerałów, które są odpowiednio dostosowane do gatunku ptaka. Producenci wychodzą naprzeciw potrzebom naszych pupili i udostępniają możliwość pozyskania specjalnie przygotowanych napojów z jodem. Ich zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej przemiany materii oraz zachowanie dobrej kondycji zwierzęcia.

Należy pamiętać o doborze odpowiedniej klatki, tak aby nasz pupil mógł swobodnie rozwinąć skrzydła. W zależności od ptaka powinna być dostosowana do jego wielkości. Źle dobrana lub zbyt mała może powodować apatię, a także brak jakiejkolwiek aktywności. Regularne czyszczenie kuwety należy do jednych z podstawowych zadań właściciela. Ptaki to bez wątpienia wymagające zwierzęta pod względem opieki. Należy stale pamiętać o profilaktyce i systematyczności naszych działań. Nie możemy zapominać o pielęgnacji naszego pupila. Rynek zoologiczny wraz z producentami wychodzą naprzeciw potrzebom zarówno właścicieli, jak i ich ptasim przyjaciołom i proponują pełnowartościowe produkty do pielęgnacji i odżywiania zwierząt.

Więcej

Pielęgnacja i profilaktyka Jest 2 produktów.

Podkategorie

 • Neutralizatory

  Podstawowym zadaniem właściciela, który posiada zwierzę korzystające z kuwety, jest jej regularnie opróżnianie wraz z całkowitym czyszczeniem. Brak systematyczności pod tym względem może z czasem zniechęcić zwierzę do korzystania z kuwety i spowodować załatwianie potrzeb pupila poza nią. Czystość tego miejsca jest niezwykle ważna, gdyż brak higieny może doprowadzić do rozwoju bakterii oraz pojawienia się nieprzyjemnego zapachu.

  Producenci wychodzą naprzeciw potrzebom zwierząt, jak i ich opiekunów. To wszystko za sprawą neutralizatorów, które tak prężnie wkroczyły na rynek. Dzięki nim możemy zneutralizować nieprzyjemny zapach i zahamować rozwój bakterii oraz grzybów. Przeznaczone są do stosowania w kuwecie, gdzie mają za zadanie przedłużyć wydajność żwirku, a także przedłużyć czas jego eksploatacji. Swoje zastosowanie znajdą również poza nią, gdzie mogą być bezpośrednio użyte na nieczystości pozostawione przez pupila.

  Neutralizatory dostępne są na rynku w wielu naturalnych zapachach, tak by nie zniechęcały zwierzęcia do korzystania z kuwety. Dużą zaletą tego produktu są właściwości odkażające, zabijające przykry zapach oraz baza powstała na naturalnych składnikach. Produkty zostały opracowane zgodnie z doświadczonymi hodowcami, w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu pielęgnacji i profilaktyki.

  Neutralizatory można stosować na dno kuwety, tak aby likwidowały mikroorganizmy, a także zapobiegały klejeniu się mokrego żwirku. Do ich zalet należy przede wszystkim utrzymanie higieny zwierząt w warunkach domowych. Stały się praktycznym dodatkiem, który pomoże w dbaniu i zapewnieniu komfortu w opiece nad pupilem. Za ich pomocą pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu i odświeżymy wnętrze swojego mieszkania. Posiadanie zwierząt nie musi wiązać się z bezskuteczną walką z przykrą wonią. Wybór odpowiedniego neutralizatora będzie dla każdego przyjaciela zwierząt doskonałym wyborem.

 • Żwirki

  Wybór odpowiedniego żwirku dla zwierząt jest bardzo ważny. Kuweta czy dno klatki to miejsce załatwiania wszelkich potrzeb fizjologicznych przez zwierzaki. Jeśli wypełnimy te miejsca nieodpowiednim żwirkiem lub trocinami, możemy spodziewać się nie tylko bardzo intensywnego i przykrego zapachu. Brak odpowiedniej wyściółki może przyspieszyć rozwój bakterii i wirusów, które będą miały negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie Twojego pupila.

  Żwirek lub trociny należy dobierać z myślą o konkretnym gatunku zwierząt domowych. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wyściółek do klatek i kuwet, przeznaczonych do różnych gatunków gryzoni. Bardzo ważne jest, aby przed zakupem dokładnie zapoznać się z produktem i mieć pewność, że jest on przeznaczony konkretnie do gatunku zwierzęcia, który posiadamy w domu.

  W przypadku kupowania żwirku dla kota możemy wybierać między różnymi rodzajami wyściółki kuwety. Na rynku dostępne są żwirki silikonowe, bentonitowe i żwirki drewniane. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Aby wybrać odpowiedni żwirek dla konkretnego kota warto wypróbować różne rodzaje i sprawdzić w praktyce, jaki żwirek będzie najlepszy dla naszego czworonożnego pupila. Każdy kot ma swoje upodobania i w przypadku jednego zwierzęcia lepiej może sprawdzić się żwirek silikonowy, który wchłania koci mocz do wewnątrz granulek i skutecznie pochłania zapachy. Dla innego z kolei o wiele lepszy okaże się bardzo wydajny żwirek drewniany lub żwirek bentonitowy, który charakteryzuje się wysoką wchłanialnością nieprzyjemnych zapachów.

  Właściciele większej liczby zwierząt domowych z różnych gatunków mogą zdecydować się na kupno uniwersalnego żwirku dla zwierząt. Są to zazwyczaj żwirki drewniane, które posiadają bardzo uniwersalne właściwości i budowę granulek. Dzięki temu sprawdzają się one doskonale zarówno jako żwirek dla kota, jak i jako wyściółka klatki dla chomika czy świnki morskiej. Można je używać również w terrariach gadów. Jeśli zdecydujemy się na zakup żwirku uniwersalnego należy pamiętać, aby wybrać produkt dobrej marki. Będzie on bardzo wydajny i zdecydowanie bardziej przyjazny zwierzętom różnego gatunku. 

 • Pielęgnacja

  Profilaktyka jest niezwykle ważna nie tylko, jeśli chodzi o dbanie o swoje zdrowie. Każdy właściciel zwierzaka domowego powinien pamiętać również o regularnej pielęgnacji pupila. Dzięki systematycznemu sprzątaniu klatki lub legowiska oraz odpowiedniej pielęgnacji Twój zwierzęcy przyjaciel będzie wyglądał pięknie i zdrowo, i będzie mógł cieszyć się bardzo dobrym samopoczuciem.

  Zadbaj o swojego ukochanego zwierzaka i pamiętaj o regularnym czyszczeniu legowiska oraz sprzątaniu kuwety. Brak systematycznych porządków w miejscach, w których najczęściej przebywa Twój pupil może prowadzić do różnych chorób, które później będzie trudno wyleczyć. W hodowli zwierząt domowych najważniejsza jest regularna pielęgnacja i utrzymywanie czystości w miejscach, w których przebywa zwierzak. Kuwetę należy sprzątać czasami nawet kilka razy dziennie. Regularnie trzeba wymieniać w niej żwirek. Wszystko po to, aby w środowisku Twojego zwierzaka nie pojawiły się niebezpieczne bakterie i wirusy, które mogłyby prowadzić do infekcji i chorób. Bardzo ważne jest też regularne czyszczenie legowiska i pranie go w specjalnych preparatach, przeznaczonych specjalnie dla zwierząt. W przypadku ptaków domowych należy pamiętać, aby sprzątać klatkę i wymieniać wyściółkę minimum raz w tygodniu. W międzyczasie warto używać specjalnych neutralizatorów zapachów, które pomogą pozbyć się nieprzyjemnej woni wydobywających się ze zwierzęcych klatek i kuwet. Profesjonalne neutralizatory zapachów nie tylko pomagają pozbyć się nieświeżego aromatu, ale również zabijają bakterie, grzyby i wirusy.

  Odpowiednia profilaktyka i pielęgnacja zwierząt domowych to nie tylko regularne porządki. Bardzo ważne jest, aby pamiętać o kąpieli samych zwierzaków oraz o pielęgnacji pazurów. Bardzo ważne jest, aby używać do tego specjalistycznych produktów i narzędzi. Psy i koty należy kąpać z użyciem szamponów, które zostały stworzone z myślą o nich. Podobnie sprawa wygląda z innymi zwierzętami. Jeśli chodzi o pielęgnację pazurów należy używać do tego specjalnych obcinaczek do pazurów, które kształtem i wielkością przystosowane są do różnych gatunków zwierząt. Inne obcinaczki przeznaczone są dla małych psów i kotów, a inne dla dużych psów. W sklepach zoologicznych dostępne są również opcje uniwersalne, które można używać do zwierząt czworonożnych i ptaków. Przy zakupie uniwersalnych obcinaczek do pazurów należy kierować się przede wszystkim wielkością zwierząt.

 • Akcesoria

  Posiadanie zwierząt domowych to duży obowiązek i jednocześnie ogromna przyjemność z towarzystwa kochanego futrzastego lub pierzastego przyjaciela, którego obecność umili każdy dzień. Aby mieć pewność, że Twoje zwierze będzie długo żyło i cieszyło się dobrym zdrowiem musisz odpowiednio o nie dbać. Niezbędne są do tego odpowiednie pokarmy, preparaty do higieny, klatki i legowiska oraz specjalistyczne akcesoria dla zwierząt, które umożliwią odpowiednie dbanie o samopoczucie i higienę Twojego pupila i jego otoczenia.

  Bardzo ważne jest, aby posiadać specjalne akcesoria do sprzątania otoczenia swojego zwierzaka. Jeśli posiadasz kota musisz mieć łopatkę do kuwety, dzięki której po każdej toalecie swojego sierściucha będziesz mógł uprzątnąć piasek w pojemniku i zapewnić kotu czyste miejsce do załatwiania swoich potrzeb. W takiej sytuacji przyda się też antybakteryjny neutralizator zapachów, który nie tylko pomoże pozbyć się przykrej woni wydobywającej się z kuwety, ale również uniemożliwi rozwój bakterii i wirusów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie Twojego kota. Neutralizatory zapachów są bardzo często produktami uniwersalnymi, które świetnie sprawdzają się zarówno w kociej kuwecie, jak i w klatce papug czy kanarków lub innych ptaków domowych.

  Nie tylko zwierzęta czworonożne wymagają odpowiedniego dbania o higienę. Regularne porządkowanie ptasiej klatki jest również bardzo ważne. Za pomocą specjalnej łopatki należy pozbywać się ptasich odchodów, które jeśli będą zbyt długo zalegać na wyściółce klatki, mogą mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie Twoich papug, kanarków lub innych ptaków domowych, które w Twoim domu pełnią rolę ukochanego pupila wszystkich domowników. Zadbaj o higienę i czystość otoczenia swoich zwierzaków. Zakup specjalne akcesoria dla ptaków i innych zwierząt domowych, które ułatwią Ci regularne sprzątanie klatek i legowisk. Dzięki temu będziesz miał pewność, że w otoczeniu pupila nie rozwijają się niebezpieczne bakterie, grzyby i wirusy i że odpowiednio dbasz o zdrowie i dobre samopoczucie zwierzaków. 

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów