Najczęściej kupowane

Żwirki

Wybór odpowiedniego żwirku dla zwierząt jest bardzo ważny. Kuweta czy dno klatki to miejsce załatwiania wszelkich potrzeb fizjologicznych przez zwierzaki. Jeśli wypełnimy te miejsca nieodpowiednim żwirkiem lub trocinami, możemy spodziewać się nie tylko bardzo intensywnego i przykrego zapachu. Brak odpowiedniej wyściółki może przyspieszyć rozwój ...

Wybór odpowiedniego żwirku dla zwierząt jest bardzo ważny. Kuweta czy dno klatki to miejsce załatwiania wszelkich potrzeb fizjologicznych przez zwierzaki. Jeśli wypełnimy te miejsca nieodpowiednim żwirkiem lub trocinami, możemy spodziewać się nie tylko bardzo intensywnego i przykrego zapachu. Brak odpowiedniej wyściółki może przyspieszyć rozwój bakterii i wirusów, które będą miały negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie Twojego pupila.

Żwirek lub trociny należy dobierać z myślą o konkretnym gatunku zwierząt domowych. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wyściółek do klatek i kuwet, przeznaczonych do różnych gatunków gryzoni. Bardzo ważne jest, aby przed zakupem dokładnie zapoznać się z produktem i mieć pewność, że jest on przeznaczony konkretnie do gatunku zwierzęcia, który posiadamy w domu.

W przypadku kupowania żwirku dla kota możemy wybierać między różnymi rodzajami wyściółki kuwety. Na rynku dostępne są żwirki silikonowe, bentonitowe i żwirki drewniane. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Aby wybrać odpowiedni żwirek dla konkretnego kota warto wypróbować różne rodzaje i sprawdzić w praktyce, jaki żwirek będzie najlepszy dla naszego czworonożnego pupila. Każdy kot ma swoje upodobania i w przypadku jednego zwierzęcia lepiej może sprawdzić się żwirek silikonowy, który wchłania koci mocz do wewnątrz granulek i skutecznie pochłania zapachy. Dla innego z kolei o wiele lepszy okaże się bardzo wydajny żwirek drewniany lub żwirek bentonitowy, który charakteryzuje się wysoką wchłanialnością nieprzyjemnych zapachów.

Właściciele większej liczby zwierząt domowych z różnych gatunków mogą zdecydować się na kupno uniwersalnego żwirku dla zwierząt. Są to zazwyczaj żwirki drewniane, które posiadają bardzo uniwersalne właściwości i budowę granulek. Dzięki temu sprawdzają się one doskonale zarówno jako żwirek dla kota, jak i jako wyściółka klatki dla chomika czy świnki morskiej. Można je używać również w terrariach gadów. Jeśli zdecydujemy się na zakup żwirku uniwersalnego należy pamiętać, aby wybrać produkt dobrej marki. Będzie on bardzo wydajny i zdecydowanie bardziej przyjazny zwierzętom różnego gatunku. 

Więcej

Żwirki Jest 1 produkt.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji