Najczęściej kupowane

Pielęgnacja

Profilaktyka jest niezwykle ważna nie tylko, jeśli chodzi o dbanie o swoje zdrowie. Każdy właściciel zwierzaka domowego powinien pamiętać również o regularnej pielęgnacji pupila. Dzięki systematycznemu sprzątaniu klatki lub legowiska oraz odpowiedniej pielęgnacji Twój zwierzęcy przyjaciel będzie wyglądał pięknie i zdrowo, i będzie mógł cieszyć s...

Profilaktyka jest niezwykle ważna nie tylko, jeśli chodzi o dbanie o swoje zdrowie. Każdy właściciel zwierzaka domowego powinien pamiętać również o regularnej pielęgnacji pupila. Dzięki systematycznemu sprzątaniu klatki lub legowiska oraz odpowiedniej pielęgnacji Twój zwierzęcy przyjaciel będzie wyglądał pięknie i zdrowo, i będzie mógł cieszyć się bardzo dobrym samopoczuciem.

Zadbaj o swojego ukochanego zwierzaka i pamiętaj o regularnym czyszczeniu legowiska oraz sprzątaniu kuwety. Brak systematycznych porządków w miejscach, w których najczęściej przebywa Twój pupil może prowadzić do różnych chorób, które później będzie trudno wyleczyć. W hodowli zwierząt domowych najważniejsza jest regularna pielęgnacja i utrzymywanie czystości w miejscach, w których przebywa zwierzak. Kuwetę należy sprzątać czasami nawet kilka razy dziennie. Regularnie trzeba wymieniać w niej żwirek. Wszystko po to, aby w środowisku Twojego zwierzaka nie pojawiły się niebezpieczne bakterie i wirusy, które mogłyby prowadzić do infekcji i chorób. Bardzo ważne jest też regularne czyszczenie legowiska i pranie go w specjalnych preparatach, przeznaczonych specjalnie dla zwierząt. W przypadku ptaków domowych należy pamiętać, aby sprzątać klatkę i wymieniać wyściółkę minimum raz w tygodniu. W międzyczasie warto używać specjalnych neutralizatorów zapachów, które pomogą pozbyć się nieprzyjemnej woni wydobywających się ze zwierzęcych klatek i kuwet. Profesjonalne neutralizatory zapachów nie tylko pomagają pozbyć się nieświeżego aromatu, ale również zabijają bakterie, grzyby i wirusy.

Odpowiednia profilaktyka i pielęgnacja zwierząt domowych to nie tylko regularne porządki. Bardzo ważne jest, aby pamiętać o kąpieli samych zwierzaków oraz o pielęgnacji pazurów. Bardzo ważne jest, aby używać do tego specjalistycznych produktów i narzędzi. Psy i koty należy kąpać z użyciem szamponów, które zostały stworzone z myślą o nich. Podobnie sprawa wygląda z innymi zwierzętami. Jeśli chodzi o pielęgnację pazurów należy używać do tego specjalnych obcinaczek do pazurów, które kształtem i wielkością przystosowane są do różnych gatunków zwierząt. Inne obcinaczki przeznaczone są dla małych psów i kotów, a inne dla dużych psów. W sklepach zoologicznych dostępne są również opcje uniwersalne, które można używać do zwierząt czworonożnych i ptaków. Przy zakupie uniwersalnych obcinaczek do pazurów należy kierować się przede wszystkim wielkością zwierząt.

Więcej

Pielęgnacja Jest 2 produktów.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów