Najczęściej kupowane

Filtry zewnętrzne

Dobry filtr wody to ważna inwestycja, ponieważ w zależności od zaawansowania produktu może on spełniać jedną lub kilka funkcji naraz. Tańsze filtry oczyszczają wodę z zawiesin, które się w niej unoszą, ale także dzięki silniczkowi wymuszają obieg wody w akwarium. Droższe filtry mają kilka zastosowań, oprócz podstawowego filtrowania wody mogą mie...

Dobry filtr wody to ważna inwestycja, ponieważ w zależności od zaawansowania produktu może on spełniać jedną lub kilka funkcji naraz. Tańsze filtry oczyszczają wodę z zawiesin, które się w niej unoszą, ale także dzięki silniczkowi wymuszają obieg wody w akwarium. Droższe filtry mają kilka zastosowań, oprócz podstawowego filtrowania wody mogą mieć funkcje napowietrzające, jak również mogą regulować temperaturę wody w akwarium. Jednak im bardziej zaawansowany technologicznie filtr i im więcej funkcji spełnia, tym jest oczywiście droższy. Podział filtrów ze względu na sposób montażu wygląda następująco: istnieją dwa dostępne warianty. Pierwszym rodzajem filtra jest filtr kanistrowy, który umieszcza się poza akwarium, co jest dużym plusem, ponieważ nie zabiera on miejsca wewnątrz zbiornika. Taki filtr może działać pod ciśnieniem, dzięki czemu można ulokować go w dowolnym miejscu w obrębie akwarium, a doprowadzone do zbiornika rurki filtrują wodę pod ciśnieniem.

Drugim typem filtra zewnętrznego jest filtr przelewowy. Minusem tego rodzaju produktów jest konieczność umieszczania ich na ścianie akwarium, co w pewnym stopniu zabiera miejsce przeznaczone dla roślin i zwierząt akwariowych. Dodatkowo jeśli akwarium ma pokrywkę – wówczas najczęściej trzeba ją przerabiać w taki sposób, by po montażu filtra kaskadowego nadal pasowała. Filtry umieszczane w środku akwarium są trudniejsze w konserwacji, aby zachować w nich czystość należy moczyć ręce wkładając je do zbiornika, co nie jest konieczne przy posiadaniu filtra kanistrowego, który działa poza obrębem akwarium i nie ma przymusu zdejmowania pokrywy by się do niego dostać. Każdy filtr posiada miejsce na specjalne wkłady filtrujące, które można dobrać w zależności od zapotrzebowania w akwarium. Jeśli zależy nam na wyrównywaniu poziomu pH wody, wówczas należy zastosować filtr spełniający takie zadanie. Podobnie w innych przypadkach, takich jak zmiękczanie wody czy redukcja związków mineralnych, które są szkodliwe dla organizmów żyjących w naszym zbiorniku.

Więcej

Filtry zewnętrzne Jest 3 produktów.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów