Najczęściej kupowane

Testy i uzdatnianie wody

Pierwszym testem, który powinno się zrobić w zbiorniku, do którego planujemy wpuścić rybki jest test na pH wody. Na rynku dostępne są testy, które sprawdzają ów poziom. Jeżeli będzie on zbyt kwasowy lub zbyt zasadowy w stosunku do preferencji ryb, które planujemy umieścić w zbiorniku – wówczas powinno się zastosować odpowiedni preparat dostępny ...

Pierwszym testem, który powinno się zrobić w zbiorniku, do którego planujemy wpuścić rybki jest test na pH wody. Na rynku dostępne są testy, które sprawdzają ów poziom. Jeżeli będzie on zbyt kwasowy lub zbyt zasadowy w stosunku do preferencji ryb, które planujemy umieścić w zbiorniku – wówczas powinno się zastosować odpowiedni preparat dostępny na rynku i regulujący poziom pH wody. Jest to współczynnik kluczowy dla prawidłowego rozwoju ryb, a pH w ciągu doby waha się, ponieważ jest to zależne od roślin żyjących w zbiorniku i ich przemiany materii. Dostępne są także testy określające twardość wody.

Warto również pamiętać o testach na zawartość azotanów NO3, które są produktem cyklu azotowego i źle działają na organizmy ryb, powodują ich upośledzenie i podatność na choroby. Również zawartość azotynów NO2 warto kontrolować za pomocą specjalnych testów. W przypadku uruchamiania akwarium należy między wpuszczeniem pierwszej a drugiej partii ryb przeprowadzić właśnie taki test. Szkodliwe w nadmiarze są również związki fosforu PO4, które podobnie jak związki azotu są produktem przemiany materii rybek. Takich związków decydujących o jakości wody w zbiorniku akwariowym jest dużo więcej. Rynek akwarystyczny zaopatruje hodowców w całą gamę testów, które pomagają ocenić jakość wody i ewentualnie zapobiegać wszelkim niepożądanym sytuacjom takim jak choroby i śnięcie ryb, wykwity glonów, ewentualnie ułatwiają zbadanie, co zadecydowało o określonym zachowaniu ryb czy ich chorobach lub niemożności rozmnażania się.

Więcej

Testy i uzdatnianie wody Jest 1 produkt.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji