Najczęściej kupowane

Katalog

Preparaty na kleszcze i pchły

Wiosenne i letnie spacery sprawiają dużą przyjemność nie tylko właścicielom, ale przede wszystkim ich czworonożnym przyjaciołom. Nic więc dziwnego, że staramy się w tym okresie spędzać z nimi jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza w parkach, a nawet w pobliskim lesie. Należy jednak pamiętać, że wraz z piękną pogodą powraca niebezpie...

Wiosenne i letnie spacery sprawiają dużą przyjemność nie tylko właścicielom, ale przede wszystkim ich czworonożnym przyjaciołom. Nic więc dziwnego, że staramy się w tym okresie spędzać z nimi jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza w parkach, a nawet w pobliskim lesie. Należy jednak pamiętać, że wraz z piękną pogodą powraca niebezpieczeństwo w postaci kleszczy, na które szczególnie narażone są nasze zwierzaki. Na szczęście istnieje wiele skutecznych metod ochrony naszych psów przed tymi pasożytami. Radzą sobie one równie skutecznie z inną zmorą właścicieli i ich pupili, jakimi są pchły.

Mogłoby się wydawać, że najsilniejsze zagrożenie występuje tylko w miesiącach letnich, natomiast zdarza się do zachorowań na choroby odkleszczowe późną jesienią, a w niektórych wypadkach nawet w grudniu. Istotna jest temperatura otoczenia, a nie panująca pora roku. Warto wobec tego zabezpieczać naszych pupili przez cały rok, zaoszczędzając tym samym im bólu i stresu związanego z wizytą u weterynarza.

Preparaty na kleszcze i pchły dla psów występują w wielu formach, najczęściej w postaci obroży, sprayu lub płynnego roztworu. Należy jednak mieć na uwadzę, że każdy z nich dostosowany jest do konkretnej wagi naszych psich pociech. W przypadku kropelek, należy pamiętać o regularnym stosowaniu preparatu, z kolei spray sprawdzi się doskonale u zwierząt o niewielkiej masie ciała. Jedną z najpopularniejszych i najbardziej komfortowych metod ochrony przed kleszczami i pchłami są obroże, które zakładamy raz na kilka miesięcy i które są odporne na działanie wody. Warto jednak obserwować naszego psa, czy po jej zastosowaniu nie wystąpiła reakcja alergiczna, gdyż nie wszystkie zwierzaki znoszą dobrze ten typ ochrony przed pasożytami.

Różnorodność preparatów w naszym sklepie jest tak duża, że każdy powinien znaleźć produkt odpowiedni dla swojego pupila. Dostępne na naszej stronie preparaty na kleszcze i pchły pochodzą od renomowanych firm takich, m.in.: Foresto, Fiprex, czy Frontline. W bogatej ofercie znajdą Państwo zarówno obroże, krople, spray’e, a także zasypki owadobójcze. Każdy z tych preparatów występuje w formie odpowiedniej dla wieku oraz wagi waszej czworonożnej pociechy.  

Na środki ochrony przeciwpchelnej i przeciwkleszczowej nie wystawiamy faktur VAT. Produkty te nie mogą być sprzedawane przez nas sklepom zoologicznym i klinikom weterynaryjnym. Sprzedaż środków OTC realizowana jest przez nasz sklep wyłącznie w formie odbioru osobistego produktów przez kupującego w naszym sklepie stacjonarnym ZooCentrum24, który znajduje się przy al. W. Witosa 14 w Lublinie. Istnieje również możliwość zakupu produktów poprzez zlecenie odbioru wybranej firmie kurierskiej.

Więcej

Preparaty na kleszcze i pchły Jest 41 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 41 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 41 elementów