FURminator Narzędzie do Usuwania Kołtunów

Nowy produkt

Uniwersalne narzędzie do usuwania kołtunów dla psów i kotów. Dzięki regulacji ostrza łatwo dostosowuje się do każdego rodzaju sierści. 

Więcej szczegółów

91,90 zł brutto

Opis produktu

Narzędzie do usuwania kołtunów u psów i kotów


Mimo częstych zabiegów pielęgnacyjnych kołtuny pojawiające się na sierści naszych pupili są nieuniknione. Tworzą się one zarówno na warstwie okrywowej jak i podszerstku, co w dużej mierze zależy od typu sierści psa lub kota, w tym jej długości i gęstości. Sfilcowana sierść lub powstałe kołtuny stają się barierą, która utrudnia dopływ tlenu do skóry, tym samym uniemożliwiając poprawną wentylacje. W efekcie tego może dojść do powstania odparzeń i stanów zapalnych, co często skutkuje nieprzyjemnym zapachem. Nierozczesana przed kąpielą sierść powoduje, że kołtuny jeszcze bardziej się plączą, a ich usunięcie staje się znacznie trudniejsze. Dlatego chcąc zapobiec ich tworzeniu lub je usunąć warto wyposażyć się w narzędzia, które zostały dostosowane do tego celu. Jednym z nich zostało opracowane przez znaną w pielęgnacji sierści czworonogów firmę FURminator. Proponowane przez nich narzędzie jest uniwersalne i sprawdzi się w usuwaniu kołtunów zarówno u psów jak i kotów, niezależnie od ich rodzaju sierści.

FURminator narzędzie do usuwania kołtunów z przyciskiem regulującym długość ostrza


Narzędzie do usuwania kołtunów wraz z FURminatorem doskonale wyczesującym podszerstek są niezawodnymi przyrządami, które pozwolą utrzymać sierść twojego psa w doskonałej kondycji, jednocześnie ograniczając nieznośny problem linienia. To uniwersalne narzędzie zostało wyposażone w przycisk FURextender umożliwiający regulację długości ostrza, dzięki czemu zyskujemy możliwość dopasowania go do sierści swojego pupila. Sprawdza się on zatem na sierści długiej jak również krótkiej i szorstkiej. Szerokość narzędzia sprawia, że nadaje się do pielęgnacji zarówno kotów, psów małych jak i dużych ras. Zaokrąglone ostrza gwarantują bezpieczne użytkowanie bez ryzyka zranienia czworonoga, jednocześnie doskonale rozczesując powstałe kołtuny. Dzięki ergonomicznej rączce pokrytej antypoślizgową gumą używanie narzędzia jest bardzo wygodne. Dodatkowo zostało wyposażone w blokadę ostrza. Wszystko to sprawia, że usuwanie kołtunów staje się niezwykle proste, a przy tym bezbolesne.

Więcej informacji

Producent:FURminator
Przeznaczenie:Usuwanie kołtunów u psów i kotów
Czas realizacji:do 4 dni roboczych

Opinie

Napisz opinię

FURminator Narzędzie do Usuwania Kołtunów

FURminator Narzędzie do Usuwania Kołtunów

Uniwersalne narzędzie do usuwania kołtunów dla psów i kotów. Dzięki regulacji ostrza łatwo dostosowuje się do każdego rodzaju sierści. 

Produkty powiązane