Maszynka do Strzyżenia z Akumulatorem TaproX

18460

Nowy produkt

Maszynka do strzyżenia wyposażona w pojemny akumulator, głowicę ze stali nierdzewnej i 4 nasadki. Przeznaczona do strzyżenia okrywy włosowej psów. 

Więcej szczegółów

175,00 zł brutto

Opis produktu

Maszynka do strzyżenia z pojemnym akumulatorem i głowicą ze stali nierdzewnej

Pielęgnacja sierści naszych pupili jest czymś do czego przykładamy szczególną uwagę. Zadbana, lśniąca i gładka okrywa włosowa przyciąga wzrok, napawając nas dumą, ale jest również powodem szczęścia naszych czworonogów. Dlatego w miarę naszych możliwości staramy się ją regularnie rozczesywać, zapobiegając tworzeniu się nieestetycznie wyglądających kołtunów. Czasami jednak samo wyczesywanie nie wystarczy i konieczne jest podcięcie sierści. W przypadku psów, których składa się ona wyłącznie z warstwy okrywowej, a brak im podszerstka, podcinanie co kilka miesięcy bywa konieczne. Oczywiście możemy oddać swojego pupila w ręce wykwalifikowanego groomera, jednak zdarzają się sytuacje, w których nie jest to możliwe. Warto więc wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, który umożliwi nam sprawne przeprowadzenie wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych. Oprócz niezbędnych nożyczek warto wyposażyć się również w maszynkę, która znacznie przyśpieszy ten proces. Maszynka do strzyżenia z akumulatorem TrapoX to sprzęt, który może być przeznaczony do użytku zarówno domowego, jak i w profesjonalnym salonie groomerskim. Została ona wyposażona w głowicę tnącą wykonaną ze stali nierdzewnej oraz mocny akumulator litowo-jonowy, którego pojemność wynosi 2000 mAh, dzięki czemu nie wyczerpie się nawet podczas intensywnego strzyżenia. Posiada 3-stopniową regulację wysokości cięcia od 0,5 do 1.0 mm. Maszynka zawiera w komplecie 4 nasadki, szczoteczkę do czyszczenia, olej oraz zasilacz.

Maszynka do strzyżenia okrywy włosowej psów

Zanim podejmiemy się strzyżenia warto odpowiednio się do tego przygotować. Najlepiej zacząć od przyzwyczajania psa do dźwięku maszynki tak aby go nie przestraszyć. Dobrym sposobem jest włącznie maszynki i przywołanie pupila do siebie, a po wykonaniu polecenia nagrodzenie go uwielbianym przysmakiem. Cały ten proces należy powtarzać do momentu, w którym pies zacznie zupełnie ignorować włączoną maszynkę. Po przejściu tego etapu warto zapoznać go z dotykiem maszynki, delikatnie gładząc futro, symulując tym samym proces strzyżenia. Dzięki temu nie powinna zdarzyć się sytuacja, w której pies wyrwie się, co mogłoby doprowadzić do podrażnienia skóry lub skaleczenia. Mając pewność, że nas pupil jest przygotowany można rozpocząć strzyżenie. Ważne jest jednak by pierw odpowiednio przygotować sierść – powinna być ona umyta i rozczesana. Brudna sierść może strzępić ostrze maszynki. Strzyżenie należy rozpocząć od korpusu i stopniowo schodzić w dół. Okolice pyszczka i łapek należy podciąć nożyczkami. Ważne jest aby podczas całego zabiegu wykazać się cierpliwością. Zwierzęta często kręcą się, próbują się wyrwać lub uciec. Nasze zdenerwowanie może potęgować te zachowania, znacznie utrudniając cały proces.

Więcej informacji

Wiek psa:Dorosły (1-7 lat)
Przeznaczenie:Strzyżenie
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Maszynka do Strzyżenia z Akumulatorem TaproX

Maszynka do Strzyżenia z Akumulatorem TaproX

Maszynka do strzyżenia wyposażona w pojemny akumulator, głowicę ze stali nierdzewnej i 4 nasadki. Przeznaczona do strzyżenia okrywy włosowej psów. 

Produkty powiązane