Nowy Kleszczołapki Tick Twister

Kleszczołapki Tick Twister

Nowy produkt

Zestaw haczyków do usuwania kleszczy wykonany z wytrzymałej żywicy polimerowej. Wygodne i bezpieczne w użyciu dla zwierząt i ludzi. 

Więcej szczegółów

19,95 zł brutto

Opis produktu

KOLOR WYSYŁANY LOSOWO!

Kleszczołapki Tick Twister do bezpiecznego usuwania kleszczy

Od wielu lat kleszcze są zmorą okresu wiosenno-letniego, choć coraz cieplejsze zimy sprawiają, że stają się całorocznym problemem. Choroby odkleszczowe stanowią poważne zagrożenie zarówno dla ludzi jak i naszych czworonożnych podopiecznych. Ich rozwój następuje od 24 do 48 godzin od momentu wbicia się kleszcza, często przez wiele tygodni nie dając jednoznacznych objawów. Dlatego niezwykle istotne jest aby zabezpieczyć przed nimi swojego pupila za pomocą kropel, obróżek lub spray’ów. Należy jednak pamiętać, że większość z dostępnych produktów nie odstrasza kleszczy, a jedynie doprowadza do ich śmierci, najczęściej poprzez wysuszenie, jak również nie jest w stanie zagwarantować, że w organizmie czworonoga nie rozwinie się choroba. Dlatego ważne jest aby możliwie jak najszybciej, w bezpieczny sposób usunąć kleszcza. W tym celu warto wyposażyć się w przystosowane do tej roli produkty. Jednym z nich jest zestaw haczyków Tick Twister.

Wytrzymałe haczyki z żywicy polimerowej

Tick Twister Clip Box to zestaw dwóch haczyków przeznaczonych do usuwania kleszczy. Mniejszy doskonale sprawdzi się podczas usuwania pasożytów niewielkich rozmiarów i wbitych w trudno dostępne miejsca, zaś duże bez problemu poradzi sobie z większymi osobnikami. Dzięki wyraźnym kolorom opakowania, łatwo rzuca się w oczy, a zapięcie w stylu karabińczyka sprawia, że z łatwością można przyczepić box do smyczy,  kluczy, plecaka, szlufek spodni czy paska. Same haczyki są niezwykle łatwe w użyciu; wystarczy złapać kleszcza i wykonując ruch obrotowy delikatnie go wykręcić. Haczyki nie ściskają odwłoka kleszcza, tym samym minimalizując ryzyko zakażenia. Mogą być użyte zarówno wobec zwierząt jak i ludzi. Usuwając kleszcza należy pamiętać, że nie wolno wyrywać go, ciągnąć i ściskach aby nie pozostawić w skórze fragmentów ciała kleszcza, co mogłoby być przyczyną bólu lub stanów zapalnych, a także aby nie wprowadzić śliny lub treści jelitowej pasożyta wraz z patogenami do organizmu żywiciela.

Kleszczołapki wytwarzane są z żywicy polimerowej, która charakteryzuje się wysoką trwałością, a przy tym odoporne jest na działanie środków dezynfekujących, które zawierają alkohol. Ważą zaledwie 12 gramów, a dzięki niewielkim rozmiarom nie zajmuje dużo miejsca i można zabrać je ze sobą na spacer lub w podróż.

Więcej informacji

Przeznaczenie:Do usuwania kleszczy
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Kleszczołapki Tick Twister

Kleszczołapki Tick Twister

Zestaw haczyków do usuwania kleszczy wykonany z wytrzymałej żywicy polimerowej. Wygodne i bezpieczne w użyciu dla zwierząt i ludzi. 

Produkty powiązane