Dla psów

Co kupić psu pod choinkę? Oto kilka pomysłów.

Co kupić psu pod choinkę? To pytanie zadaje sobie pewnie każdy właściciel psa, bez względu na jego wiek, wielkość czy rasę. Właściciel, który traktuje psa jak członka rodziny z pewnością będzie chciał nagrodzić go jakimś prezentem.

Możliwości jest bardzo wiele, ponieważ rynek zoologiczny bardzo prężnie się rozwija i można znaleźć na nim bardzo wiele różnego rodzaju propozycji i ciekawych pomysłów. Z jednej strony sceptycy z pewnością będą zastanawiać się, czy kupowanie psu prezentów jest potrzebne i ma sens, z drugiej entuzjaści będą z pewnością zadowoleni z każdej nadarzającej się okazji by sprawić pupilowi przyjemność. Oczywiście – warto rozpieszczać pupila na co dzień i dbać o to, by nie był zaniedbany. Gwiazdka nie powinna być jednorazową okolicznością w roku by urozmaicić psie życie.

Jeżeli nasz pies ma wszystkie podstawowe rzeczy takie jak ulubiona karma, smycz, obroża, miska czy legowisko – może warto dla odmiany w zakupowym szale kupić mu coś, co zapewni mu przyjemność – coś, co nie jest niezbędne, ale urozmaici jego dietę lub czas spędzony na zabawie. Z drugiej jednak strony może być to też coś przydatnego. Więc co kupić psu pod choinkę? Oto kilka pomysłów.

Smakołyk – do zjedzenia ze smakiem!

Jeżeli posiadasz szczenię – możesz kupić mu jakiś przysmak, dzięki któremu będziesz mógł nagrodzić go za prawidłowe wykonywanie sztuczek, których planujesz go uczyć. Na rynku dostępne są przeróżne przysmaki dedykowane psom, a w ich tworzeniu specjalizuje się między innymi firma „Maced”. Dla małych ras psów przeznaczone są paluszki mięsne, mini kostki zamknięte w wygodnym słoiczku i dostępne w różnych smakach, a także paszteciki. Dla psów ras dużych „Maced” przygotował prasowane kości dostępne w różnych rozmiarach, a także różnego rodzaju kości wiązane, czy przysmaki jadalne ze skóry w kształcie buta lub piłki. Warto wspomnieć również o produkcie „dentic”, który oprócz pysznego smaku ma także właściwości oczyszczające zęby. Oprócz tego średnie i duże psy bardzo lubią wszelkie produkty wędzone, takie jak uszy królicze czy uszy wieprzowe. Dla dużych psów lubiących gryzienie „Maced” przygotował przeróżne, naturale gryzaki, takie jak krokiet dla psa, paski suszonego mięsa wołowo-drobiowego, chrupaki dentystyczne, gryzaki mięsne okrągłe czy tchawice. Ten typ przysmaków ma zazwyczaj długość ok. 45-75 cm, więc z pewnością zapewni twojemu psu dużo zabawy.

Nagrodą dla psa mogą być także specjalne kabanosy czy ciastka, w których produkcji specjalizuje się firma „Lolo Pets”. W ofercie tej firmy bez wątpienia każdy znajdzie coś dla swojego milusińskiego. Specjalnie przygotowane ciasteczka mogą mieć smak czekoladowy, waniliowy, miętowy, warzywny czy mięsny, są zupełnie bezpieczne dla zdrowia pupila, nierzadko zawierają też składniki odżywcze suplementujące organizm psa. Jeżeli nie chcesz kupować dużej ilości ciastek jednego rodzaju – w sklepie zoologicznym z pewnością będziesz mieć możliwość kupienia kilku rodzajów smaczków w niewielkich ilościach. To pozwoli ocenić, który przysmak najlepiej smakuje Twojemu czworonogowi. Jeśli więc zastanawiasz się co kupić psu pod choinkę? – Smaczki urozmaicające dietę pupila będą na pewno trafionym pomysłem pod warunkiem, że nie ma przeciwwskazań zdrowotnych takich jak otyłość czy alergie, które mogą uniemożliwić ich podanie.

Zabawka – pomysł na aktywność

Co kupić psu pod choinkę? Zamiast smakołyków można kupić zabawkę. Na rynku zoologicznym istnieje wiele firm specjalizujących się w tworzeniu specjalnych zabawek dla psów. Taką marką jest między innymi niemiecka „Trixie”. Niewielkie pieski z pewnością ucieszą się z piłeczki czy pluszowej kości. Szczeniętom zmieniającym uzębienie mogą sprawić ulgę specjalne gryzaki z wypustkami, które masują dziąsła. Taką zabawkę można rzucać psu do aportowania. Można też pozwolić, by pies bawił się sam. Na rynku istnieją także zabawki ekologiczne, wykonane z drewna hantle do aportowania czy gryzaki z juty lub płótna.

Dużemu, aktywnemu psu można sprawić piłkę rugby lub wytrzymały dysk frisbee, którego rzucanie bez wątpienia przysporzy dużo zabawy zarówno właścicielowi jak i pupilowi. Istnieje kilka rodzajów samych piłek – mogą być gumowe, kauczukowe, materiałowe, pływające czy interaktywne. Te ostatnie – kule smakule – zazwyczaj można napełnić drobnymi smakołykami, by pies mógł bawić się jednocześnie czując zapach jedzenia i próbując je wydobyć. Jest to ciekawa propozycja dla piesków szybko tracących wenę do zabawy. Tak pomysłowo zaprojektowana piłka pozwala na dłuższe zajęcie się zabawą, a wypełnienie jej smakołykami zmusi psa do kreatywności. Innym rodzajem zabawki będzie pleciony sznur z końcami zawiązanymi na supły. Jest on bezpieczny, ponieważ jest dość miękki, dzięki czemu można nim rzucać także w domu. Przy jego pomocy można również bawić się z psem pozwalając mu siłować się z nami.

Dla dużego psa sprawdzi się także kong, czyli bardzo wytrzymała zabawka z kauczuku o nieregularnym kształcie. Podczas rzucania odbija się ona w niespodziewanych kierunkach co zmusza zwierzaka do aktywnej pogoni. Dodatkowo można umieścić w nim smakołyk, który pies będzie próbował wydostać. Na rynku dostępne są także różnego rodzaju piszczące piłki, kości czy kurczaki wykonane z gumy. Warto jednak pamiętać, że jeżeli taka zabawka spodoba się pupilowi – bywa uciążliwa. Właściciel będzie nieustannie słyszał te piski podczas zabawy, co niestety może być a dłuższą metę męczące. Taka różnorodność produktów bez wątpienia sprawi, że każdy posiadacz psa będzie w stanie znaleźć coś interesującego dla swojego podopiecznego.

Co kupić psu pod choinkę? Smycz? Obroża? A może nowe legowisko?

Święta to czas, w którym każda bliska osoba zostaje obdarowana prezentem. Jeżeli traktujesz psa jak członka rodziny z pewnością zechcesz sprezentować coś również jemu. Niekoniecznie musi być to coś z tekstu powyżej. Jeśli Twój pies ma tendencję do tycia lub inne problemy zdrowotne, a lekarz weterynarii zakazał mu spożywania dodatkowych przysmaków poza posiłkami ściśle określonymi w diecie – wówczas pomysł z kupnem smakołyków niestety się nie sprawdzi. Jeśli z kolei czworonóg jest sędziwym, starszym psem lub po prostu nie lubi intensywnych zabaw – kupno kolorowej zabawki również może nie być dobrym pomysłem. Może się okazać, że pies zainteresuje się prezentem na krótko. Albo w ogóle nie zechce się nim bawić. W takim przypadku warto zastanowić się nad czymś, czego psu potrzeba. Może będzie to nowa obroża? Albo zmiana obroży na wygodne, nie uciskające tchawicy szelki? A może nowa smycz, bardziej wytrzymała lub dłuższa, by pupil miał więcej swobody na spacerze?

Dobrym pomysłem będzie również sprawienie psu legowiska. Pupil musi znać swoje miejsce, musi także mieć swoje miejsce, które zawsze będzie na niego czekało. Dzięki zakupie legowiska można oduczyć psa leżenia na kanapie, ponadto zwiększy ono jego komfort i da poczucie „bezpiecznej strefy” – takiej, z której na pewno nikt nie będzie chciał go wygonić.

Co kupić psu pod choinkę? Możliwości jest bardzo wiele. Pamiętaj! Nie daj się porwać przedświątecznej gorączce zakupów. Psu, który nie może jeść zbyt wiele nie kupuj tuczących smakołyków. Pupilowi nie lubiącemu się bawić nie sprawiaj kolejnej, nieprzydatnej zabawki. Dostosuj prezent do wieku, stanu zdrowia i preferencji Twojego psa, a na pewno będzie się bardzo cieszył. 🙂