Dla psów

Karmy bezzbożowe dla psa

Karmy bezzbożowe dla psa to najlepszy możliwy wybór żywieniowy dla Twojego pupila. Jako że większość powszechnie dostępnych karm w supermarketach jest oparta na zbożach, które są zbędnym zapychaczem i nasz pies może być na nie uczulony, warto zainteresować się karmami bezzbożowymi dostępnymi w sklepach zoologicznych. W tym artykule przedstawimy wszystkie zalety karm bezzbożowych dla psa.

Szkodliwe Zboże

Psy, tak jak ich przodkowie wilki, to drapieżniki i padlinożercy. Potrzebują więc w swojej diecie białko pochodzenia zwierzęcego, które jest dla nich najlepsze i łatwo przyswajalne. Białko zbożowe nie tylko jest nieprzyswajalne przez psy i może powodować problemy ze stolcem, to dodatkowo zawarty w zbożach gluten często jest czynnikiem uczulającym nasze czworonożne pupile. Jedynym bezpiecznym zbożem dla psów jest ryż, który coraz częściej jest wykorzystywany nawet w karmach typu Super Premium. Jest przyswajalny i neutralny jeśli chodzi o alergeny. Przy zakupie jakiejkolwiek karmy, należy uważnie przeczytać etykietę i znaleźć skład. Składniki na samym początku listy to składniki, które występują w największej ilości w karmie. Także karmy zaczynające swój skład od zboża są naprawdę bardzo niskiej jakości. Przeważnie zawarte w nich mięso to szczątkowe buliony i wywary, które mają zapewnić tylko i wyłącznie walory smakowe a nie odżywcze.

Karmy bezzbożowe dla psaKarmy bezzbożwe dla psa i ich zalety

Karmy bezzbożowe dla psa są polecane nie tylko przez pracowników sklepów zoologicznych, ale także przez profesjonalnych właścicieli psów wystawowych oraz lekarzy weterynarii. Polecana jest ze względu na wysoką ilość białka zwierzęcego, ale także na dużą ilość świeżego i pysznego mięsa, które posmakuje nawet najbardziej wybrednym niejadkom. Karmy bezzbożowe dla psów nie zawierają sztucznych konserwantów, sztucznie modyfikowanej żywności, ulepszaczy smakowych i odpadów poprodukcyjnych. Większość znanych karm bezzbożowych, czyli tak zwanych „Grain Free„, są też badane laboratoryjnie pod kątem przyswajalności białka i tłuszczy. Nie wolno też zapomnieć, iż karmy te bogate są w kwasy Omega 3 i 6 oraz witaminy. Podając karmę bezzbożową psu, sprawisz że będzie o wiele bardziej aktywny, jego sierść będzie lśniąca i zdrowa, tak samo jak jego skóra. Wbrew powszechnym opiniom, karmy bezzbożowe nie są o wiele droższe niż te zbożowe dostępne w marketach.