Dla kotów

Kot bengalski

Kot bengalski (leopardeta) jest to rasa pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Powstała w wyniku skrzyżowania dzikiego kota bengalskiego oraz kota domowego. Kot bengalski charakteryzuje się wydłużonych tułowiem. Należy on do kotów ciężkich i dobrze zbudowanych. Znany jest ze swojej atletycznej sylwetki. Dorosła kocica waży około 3 kg a dorosły samiec od 5 kg do 9 kg.

Kot Bengalski – charakterystyka

Głowa – mała w stosunku do reszty tułowia, szeroka,

Uszy – wysoko osadzone, delikatnie pochylone do przodu,

Oczy – duże, owalne, szeroko rozstawione,

Łapy – średniej długości, tylne trochę dłuższe od przednich, żylaste,

Ogon – dość gruby, zwężający się ku końcowi, zaokrąglony na czubku,

Futro – gęste, krótkie i grube włosy. Miękkie w dotyku. Futro może być w odcieniach beżu, żółtego lub pomarańczowego koloru. Ozdobione jest czarnymi lub ciemnobrązowymi cętkami lub rozetkami. Na policzkach pojawiają się charakterystyczne ciemniejsze pasy.

Kot bengalski jest energiczny i skory do zabaw. Dobrze znosi towarzystwo człowieka a z czasem silnie przywiązuje się do swojego właściciela. Bardzo łatwo się uczy np. reagować na polecenia. Lubi przebywać poza domem.

kot bengalski

Dieta bengala

Jeśli myślisz o zakupie kota bengalskiego bądź jest on już jednym z Twoich domowników, pomyśl o odpowiedniej karmie dla niego. Royal Canin Bengal Adult to karma, która zapewnia prawidłowy przebieg trawienia. Wspomaga również zachowanie atletycznej budowy, którą kot bengalski odziedziczył po swoim dzikim przodku. Krokiety w kształcie litery y, dostosowane do budowy szczęk kotów bengalskich, zachęcają do rozgryzania karmy i poprawiają higienę jamy ustnej. Dodatkowo karma Royal Canin posiada recepturę wspomagającą prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego u dorosłych kotów.

źródła: wikipedia.org,  www.kotybengalskie.com