Dla kotów

Przysmaki dla kotów

Każdy kot lubi być nagradzany. Wielu właścicieli wprowadza do codziennego menu przysmaki dla kotów. Wystarczy, że nasz kiciuś w ciągu dnia nie obgryzie nam firanki albo nie podrapie fotela i już mamy powód by go nagrodzić. Możemy wybrać ciasteczka, paszteciki, mięsne kąski, dropsy w kształcie serduszek albo rybek i wiele, wiele innych. Na rynku dostępne są kocie smakołyki o przeróżnych smakach. Mamy więc do wyboru łakocie mięsne (jagnięcina, kaczka, kurczak, wołowina), rybne (łosoś, tuńczyk), o smaku żółtego sera lub twarożku, z ziołami lub z owocami morza.

Przysmaki

Wybierając przysmak dla kota najczęściej kierujemy się jego smakiem bądź wyglądem. Warto jednak zwrócić uwagę na kolor produktu oraz na jego skład. Nie decydujmy się na przysmak, który zawiera sztuczne barwniki. Sprawdźmy również czy przysmak, który wylądował w naszym koszyku nie ma w składzie polepszaczy smaku, które mogą mieć działanie uzależniające. Najrozsądniej jest wybrać taki smakołyk, który zawiera tylko naturalne składniki i ma stosunkowo krótki skład np. Orijen Ranch Raised Lamb Nagroda dla kota musi być smaczna ale powinna też być zdrowa.

kotprzysmak1

Dwie pieczenie na jednym ogniu

Przysmaki dla kotów, oprócz walorów smakowym, mogą też zawierać wiele wartościowych składników. Podawane systematycznie pomogą uzupełnić niedobory witamin. Przekąski z dodatkiem tauryny wpłyną korzystnie na układ szkieletowy (zwłaszcza kociąt w okresie wzrostu). Biotyna z kolei poprawi kondycję kociej skóry i okrywy włosowej a kocia trawa pomoże pozbyć się niestrawionych resztek pokarmu. Dodatek yucci i chlorofilu neutralizuje nieprzyjemny zapach z kociego pyszczka. Dla kotów z wrażliwym układem pokarmowym bądź alergią pokarmową wskazane są przysmaki hipoalergiczne. W ich składzie zazwyczaj znajduje się ryż i odwodnione białko zwierzęce.