Dla psów

Przysmaki dla psów

Właściciele czworonogów na całym świecie chętnie kupują przysmaki dla psów. Nie od dziś wiadomo, że jedzenie to nie tylko obowiązek ale również przyjemność. Dotyczy to zarówno ludzi jak i ich psich podopiecznych. Duży wybór przysmaków w sklepach zoologicznych znacznie ułatwia zakupy. Producenci karm dla zwierząt dwoją się i troją żeby zaspokoić potrzeby żywieniowe nawet najbardziej wybrednych psów.

Przysmaki dla psów? Wybierz ciastka!

Ciastka to jeden z najbardziej popularnych przysmaków dla psów. Występują w wielu wariantach smakowych np. z wołowiną, kurczakiem, kaczką, królikiem, jagnięciną. Mają dodatek ryżu, owoców i warzyw, przeróżnych ziół oraz witamin. Mogą występować w postaci nadziewanych pasztecików, kosteczek, ciasteczek typu markiza, kolorowych zwierzaków itp. Dzięki przeróżnym kształtom będą doskonałą przekąską zarówno dla małego psiaka, jak i dla psów dużych i wielkich ras. Ciasteczka można zapakować w poręczne pudełko lub woreczek strunowy i zabrać je na spacer z psem. Posłużą idealnie jako nagroda za posłuszeństwo. W sklepach dostępne są również ciasteczka light oraz wersje hipoalergiczne.

przysmaki dla psów

Mięso podstawą

Wybierając ciastka dla psa warto zwrócić uwagę na skład kupowanego produktu. Wybierajmy tylko te produkty, w których składzie znajduje się mięso. Warto też zwrócić uwagę czy ciastka nie są sztucznie dosładzane. Psy nie potrzebują w swojej diecie przypraw. Gdy decydujemy się na zakup ciastek dla psa musimy brać pod uwagę również wiek zwierzęcia oraz stan jego uzębienia. Dla psów młodych idealne będą specjalnie wyprofilowane przysmaki, które pomogą wyrobić prawidłowy odruch gryzienia oraz dodatkowo zapobiegną powstawaniu kamienia nazębnego. Dla psów starszych bardziej odpowiednie będą przysmaki o średniej i małej twardości np. z dodatkiem yuki (odświeża oddech).