Dla psów

Przysmaki z kaczki dla psa

Kaczka przez wieki była integralną częścią polskiej kuchni. Od królewskich salonów po chłopskie sioła, ten ptak królował na stołach jako jeden z najpopularniejszych rodzimych rarytasów. Gdzieś w naszej zwariowanej historii, ptak ten zgubił swoją pozycję. Powoli jednak wraca do łask nie tylko ludzkich ale też zwierzęcych, m.in. jako przysmaki z kaczki dla psa.

Zalety kaczego mięsa

Mięso kaczki jest poważane ze względu na swój smak, ale dobrym powodem do jego spożywania są właściwości zdrowotne. Zawiera ono fosfor, żelazo oraz witaminy z grupy A, B, E, charakteryzuje się wysoką zawartością białka. Dzięki temu jest lekkostrawne i łatwo przyswajalne. Sporym minusem wydaje się być wysoka tłustość (240kcal/100g). I z tego kaczka wychodzi obroną łapką dzięki dużej zawartości wartościowych tłuszczy nienasyconych. Jedno z najpopularniejszych świadectw pochodzi od starożytnego greckiego historyka Plutarcha, który twierdził, że Katon Młodszy wraz z rodziną i służbą został oszczędzony przez zarazę panującą w Rzymie dzięki diecie obfitującej w mięso kaczki.

przysmaki z kaczki dla psa

Przysmaki z kaczki dla psa

Skoro ustaliliśmy już, że kaczka jest smaczna i zdrowa, naszym wyzwaniem jest dobranie pożywienia dla naszego psa które będzie ją zawierało. Istnieją oczywiście karmy suche takie jak Lincoln Duck dla psów dorosłych czy puszki lub saszetki Doliny Noteci bogatej w kaczkę z dynią, ale myślę, że nasze psy najbardziej interesuje prawdziwe mięcho. Tego typu przysmaki oferuje m.in. firma Maced. Zwierzaki wprost szaleją za filetami z piersi kaczej. W przypadku Macedu kaczka występuje też w kompaktowych węzełkach, twardych paskach. Możemy znaleźć również smaczne kostki z ryżem i czyszczące oraz wzmacniające zęby pałeczki ze skóry owiniętych mięsem. Tego typu przysmaki oferuje także firma Brit pod postacią Let’s Bite Fillet O’Duck i Stripe O’Duck, odpowiednio w formie filetów lub pasków.

Stosowanie przysmaków

Dzięki swojej atrakcyjności smakowej, kąski z kaczki można wykorzystać w tresurze, jako nagroda lub zachęta dla psa. Zaspokajają też dzienne potrzeby żucia, dzięki czemu twój pupil nie będzie się nudził, a przy okazji zadba o zdrowie swojej jamy ustnej.

Chcesz poznać więcej informacji na temat przysmaków? Zajrzyj do jednego z naszych poprzednich artykułów.