Dla psów

Psy aktywne a dieta

Psy aktywne lub te, które wykonują wszelkiego rodzaju prace, muszą pobierać więcej energii z pożywienia. Zwiększenie dziennej dawki karmy nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Pies musi bowiem poświęcić część energii na strawienie dodatkowej porcji pokarmu.

Wynika z tego, że odpowiednia dla psa aktywnego będzie karma wysokoenergetyczna ale jednocześnie lekkostrawna. W produkcie takim głównym źródłem białka powinno być mięso zwierzęce. Można pokusić się o wyszukanie takiego produktu w ofercie producenta, z którego karm korzystamy. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Z pomocą przyjdą wtedy karmy dedykowane psom aktywnym. W dzisiejszym artykule przedstawimy trzy wersje takich produktów.

psy aktywne

Psy aktywne potrzebują specjalnej karmy

Royal Canin Club Energy HE – jest to kompletna sucha karma dla bardzo aktywnych psów dorosłych. Jest to wysokoenergetyczna karma w postaci krokietów. Przeznaczona jest dla psów aktywnych oraz dla dorosłych psów pracujących.

Składniki: Zboże, mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, oleje i tłuszcze, roślinne produkty uboczne, roślinne ekstrakty białkowe, rybne produkty uboczne.

Analiza: Fosfor 0.9 %, Tłuszcz surowy 18.0 %, Włókno surowe 2.9%, Białko surowe 30.0%, Popiół surowy 6.7%, Wapń 1.31%

Royal Canin Sporting Life Endurance – jest to karma sucha dla dorosłych psów w wieku od 1 roku do 7 lat. Kompozycja składników zawarta w tej karmie wspomaga prawidłowe funkcjonowanie stawów, przebieg trawienia oraz chroni organizm psa przed wolnymi rodnikami. Jest to szczególnie istotne jeśli posiadamy bardzo aktywnego psa. Wysoki poziom białka w karmie spełnia swoje zadanie w przypadku nieprzerwanej aktywności przypadającej na dłuższy okres.

Składniki: Suszone białko drobiowe, tłuszcze zwierzęce, ryż, izolat białka roślinnego, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa buraczana, włókno roślinne, olej rybny, sole mineralne, olej sojowy, łuski i nasiona psyllium, wyciąg z aksamitki wzniesionej, wyciąg z drożdży, hydrolizat skorupiaków, hydrolizat chrząstki.

Analiza: Białko surowe 32.0%, Oleje i tłuszcze surowe 30.0%, Popiół surowy 8.1%, Włókno surowe 2.0%. Na 1 kg karmy – Luteina – 15.5 mg, Beta-karoten – 2.0 mg.

Brit Care Endurance  – jest to karma przeznaczona dla psów o dużej aktywności fizycznej wszystkich ras. Karma jest bogata w mięso kaczki oraz ryż. Witamin i mikroelementów dostarczają owoce (suszone jabłko, cytrusy) oraz liczne zioła (rozmaryn, goździki, kurkuma). Dodatek juki Schidigera wpływa korzystnie na układ pokarmowy.

Skład: kaczka, ryż, tłuszcz z kurczaka, suszone jabłka, naturalne aromaty, olej z łososia, drożdże, hydrolizowane muszle skorupiaków, ekstrakt z chrząstki, zioła i owoce, ostropest plamisty, inulina

Analiza: Białko 32.0%, Tłuszcz 22.05, Wilgotność 10.0%, Popiół surowy 7.0%, Włókno 2.0%, Wapń 1.8%, Fosfor 1.3%