VERSELE LAGA Chinchilla Nature Dla Szynszyli

Nowy produkt

VERSELE LAGA Chinchilla Nature to kompletna karma dopasowana do potrzeb żywieniowych szynszyli.

Więcej szczegółów

19,90 zł brutto

Opis produktu

Versele Laga Chinchilla Nature to propozycja żywieniowa dla szynszyli

Szynszyle wywodzą się ze środowiska górskiego, gdzie roślinność jest uboga, a dostęp do niej utrudniony. Mają one zdolność do przyswajania składników odżywczych nawet z suchych gałązek i innych suchych części roślin oraz traw i ziół. Przewód pokarmowy szynszyli jest bardzo długi, a żołądek mały, więc większość pokarmów jest trawiona w jelitach. Odpowiednia flora bakteryjna w jelicie sprawia, że trawienie pokarmów jest szybsze i bardziej dokładne. Szynszyle to bardzo czyste zwierzęta. Należy pamiętać o częstym czyszczeniu ich klatki, koniecznie należy zanieczyszczone lub zmoczone siano wymieniać na nowe. Niedojedzone resztki warzyw i owoców również należy usuwać z klatki, by nie dopuścić do ich pleśnienia. Wszelkie bakterie czy grzyby mogą działać szkodliwie na organizm tego gryzonia. W prawidłowym trawieniu pomaga tym zwierzakom aktywność, warto więc zapewnić im dużo ruchu, a z pewnością będzie im to sprzyjać.

Versele Laga Chinchilla Nature to bogata mieszanka naturalnych, świetnie dobranych składników

Skład karmy opiera się między innymi na warzywach, które są bardzo zdrowe i dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów. W karmie zalazły się między innymi marchew, groch i czerwona papryczka. Oprócz tego Versele Laga Chinchilla Nature bogata jest w dodatki takie jak owoce i nasiona. Wraz z trawami i ziołami ulubionymi przez szynszyle w mieszance znalazła się również tymotka, której siano jest bogate we włókno pokarmowe cenne dla organizmów gryzoni. Faktura siana zawartego w karmie ma oprócz dostarczania składników ożywczych jeszcze jedno zadanie – mianowicie odpowiada za ścieranie zębów gryzonia. Fruktooligosacharydy i mannooligosacharydy to prebiotyki, które odpowiadają za tworzenie korzystnej flory bakteryjnej i wspomaganie trawienia. Algi dostarczają białka, a także uzupełniają w organizmie zaporzebowanie na witaminy z grupy B. Jukka Schidigera to składnik, który przyczynia się do zneutralizowania intensywnego zapachu moczu gryzonia. Versele Laga Chinchilla Nature to doskonała propozycja żywieniowa dla szynszyli. Posiada wszystkie niezbędne składniki, by twój gryzoń dobrze się rozwijał.

Skład Versele Laga Chinchilla Nature

Produkty pochodzenia roślinnego (tymotka, trawy i zioła 23%), warzywa (groch zielony 14,6%, marchew 5,9%, papryczka czerwona 2,8%), owoce, nasiona, minerały, roślinne ekstrakty białkowe, oleje i tłuszcze, FOS, nagietek, MOS, algi, jukka Składniki analityczne Białko 14.5%, zawartość tłuszczu 3.5%, włókno surowe 16.5%, popiół surowy 8.5%, wapń 0.8%, fosfor 0.6% Dodatki/kg Dodatki dietetyczne Witamina A 12000 JM, witamina D3 1430 JM, witamina E 95 mg, witamina C 60 mg, 3b103 (żelazo) 119 mg, 3b202 (jod) 2 mg, E4 (miedź) 11 mg, 3b502 (mangan) 90 mg, 3b603 (cynk) 83 mg, E8 (selen) 0,24 mg Dodatki technologiczne Przeciwutleniacze

Więcej informacji

Producent:Versele Laga
Rodzaj:Karma bytowa
WłaściwościBezzbożowa
Opakowanie:700 g, 2,3 kg, 9 kg
Gryzoń:Szynszyla
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

VERSELE LAGA Chinchilla Nature Dla Szynszyli

VERSELE LAGA Chinchilla Nature Dla Szynszyli

VERSELE LAGA Chinchilla Nature to kompletna karma dopasowana do potrzeb żywieniowych szynszyli.

Produkty powiązane