Beaphar Nature dla Królika 750g

Nowy produkt

Beaphar Nature dla Królika to pełnoporcjowa, bogata we włókna pokarmowe karma, skomponowana z 30 różnych gatunków traw i ziół. 

Więcej szczegółów

17,90 zł brutto

Opis produktu

Beaphar Nature pełnoporcjowa karma dla dorosłych królików

Jednym z wielu mitów dotyczących królików jest nieszkodliwy wpływ zbóż na ich organizm. Mieszanki paszowe sprawdzają się doskonale w przypadku królików hodowlanych przeznaczonych na mięso, które powinny szybko przybierać na masie. Ich mniejsze wersje, często pospolicie nazywane miniaturkami,przez zawarte w pokarmie zboża tyją, co prowadzi do tego, że ich rozmiary często przekraczają wyobrażenia właścicieli. W przypadku tych zwierząt nadwaga jest dużym obciążeniem dla ich delikatnych organizmów. Prowadzić może do problemów zębami, kośćmi, bólu skoków, tym samym zmniejszając aktywność zwierzęcia, schorzeń wątroby, a także utrudniać higienę. W przypadku królików dbałość o nią jest bardzo istotna, ponieważ jej brak prowadzić może do problemów skórnych, a kąpanie ich jest dozwolone tylko jeśli zostało zalecane przez lekarza weterynarii. Zdrowe króliki są zwierzętami z reguły czystymi. Dobrze zbilansowana dieta pozwoli utrzymać wagę zwierzaka na właściwym dla niego poziomie. Beaphar Nature jest jednym z dostępnych na runku granulatów, w którego składzie nie znajdują się zboża.

Beaphar Nature karma bogata we włókna pokarmowe wspomagające odpowiednią pracę jelit

Granulat Beaphar Nature to zróżnicowany, skomponowany z 30 różnych gatunków traw i ziół, które wpływając regulująco na pracę jelit, pokarm dla królików dorosłych, po ukończeniu 10 miesiąca życia. Zdrowa opcja na uzupełnienie diety królika, jeśli nie znajduje się w niej wystarczająca ilość ziół i warzyw. Pomimo spożywania granulatu należy jednak zapewnić królikowi stały dostęp do siana, które jest niezbędne w procesie ścierania zębów, a także umożliwia przesuwanie się zalegającej treści pokarmowej i kul włosowych w jelitach. W celu utrzymania prawidłowej masy ciała zwierzęcia nie należy przekraczać dziennej dawki.

Dawkowanie

Króliki 700-1,5kg - 65g dziennie

Króliki 1,5-3kg - 70g dziennie

Króliki 3-4kg - 130g dziennie

Króliki 4-6kg - 175g dziennie

Skład: Produkty pochodzenia roślinnego (siano łąkowe 10%, siano z tymotki 65%, inulina 0,2%, cykoria 5%, ekstrakt z pestek winogron 0,01%), nasiona, Yucca Schidigera 0,05%, owoce (jabłka 5%), minerały, roślinne ekstrakty białkowe, glony (Spirulina 0,01%).

Więcej informacji

Producent:Beaphar
Rodzaj:Granulat
WłaściwościBezzbożowa
Opakowanie:750g
Przeznaczenie:Dla królików i gryzoni
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Beaphar Nature dla Królika 750g

Beaphar Nature dla Królika 750g

Beaphar Nature dla Królika to pełnoporcjowa, bogata we włókna pokarmowe karma, skomponowana z 30 różnych gatunków traw i ziół. 

Produkty powiązane