VERSELE LAGA Cuni Complete

Nowy produkt

VERSELE LAGA Cuni Complete to pełnowartościowa i smaczna karma dla królików (miniaturowych) składająca się w 100% z lekkostrawnego, ekstrudowanego granulatu.

Więcej szczegółów

56,90 zł brutto

Opis produktu

Versele Laga Cuni Complete to doskonały, pełnowartościowy pokarm dla królika miniaturowego

Aby królik zdrowo się rozwijał powinien otrzymywać świeże siano, dobrej jakości granulat oraz różne – ulubione przez niego warzywa. Siano powinno składać się z różnorodnych traw i ziół, aby było pyszne i niejednorodne smakowo. Warzywa, które można podawać królikowi to zarówno te liściaste, jak i korzeniowe. Do tych najchętniej zjadanych przez króliki zaliczamy brokuł, marchew, seler, sałatę, koper, bazylię czy buraki. Owoce są dopuszczalne, jednak należy traktować je raczej jako deser niż danie główne, ponieważ zawierają cukry i są kaloryczne. Dopuszczalne owoce to między innymi jabłka, pomarańcze, śliwki, gruszki, brzoskwinie, maliny czy truskawki. Króliki bardzo przepadają za mniszkiem lekarskim. Należy pamiętać, by zadbać o świeżą wodę dostępną stale w klatce naszego pupila. Królik powinien mieć możliwość aktywnego przemieszczania się po mieszkaniu lub pokoju. Nie powinien stale przebywać w klatce, aktywność sprzyja właściwemu przebiegowi trawienia, a także dobrej ogólnej kondycji organizmu.

Versele Laga Cuni Complete to odpowiednio zbilansowany pokarm złożony z długich włókien

Włókna, które w prezentowanej karmie są długie przyczyniają się do aktywnego trawienia pokarmu w układzie pokarmowym. Struktura pokarmu jest bogata, a jej granulki zbilansowane tak, by zawierały zarówno warzywa, trawy i zioła oraz witaminy i minerały niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. Receptura karmy jest wolna od zbóż, które w diecie króliczej mogą źle działać na trawienie pokarmu. Formuła granulatu sprzyja ścieraniu zębów, dzięki czemu nie dochodzi do ich przerastania i problemów z tym związanych. Versele Laga Cuni Complete to połączenie traw i ziół – między innymi smakowitej tymotki z suszoną marchwią i siemieniem lnianym. Jukka Schidigera ma właściwości neutralizujące nieprzyjemny zapach moczu królika. Fruktooligosacharydy są prebiotykiem, który odpowiada za tworzenie odpowiedniej, sprzyjającej prawidłowemu trawieniu flory jelitowej. Pokarm zawiera także witaminę D3, witaminę A oraz C i E. Versele Laga Cuni Complete została stworzona z myślą o tym, by podczas spożywania posiłku dostarczyć królikowi wszystko, czego potrzebuje jego organizm. Granulat zachęca do spożywania całości karmy, dzięki czemu dieta nie staje się wybiórcza. Versele Laga Cuni Complete to doskonała propozycja żywieniowa dla twojego pupila.

Skład Versele Laga Cuni Complete

Produkty pochodzenia roślinnego (tymotka, trawy i zioła 10%), Warzywa (marchew 4%), Roślinne ekstrakty białkowe, Nasiona (siemię lniane 2%), Minerały, Fruktooligosacharydy (0,3%), Nagietek, Jukka Składniki analityczne Białko 14,0%, Zawartość tłuszczu 3,0%, Włókno surowe 20,0%, Popiół surowy 7,5%, Wapń 0,8%, Fosfor 0,6% Dodatki/kg Dodatki dietetyczne Witamina A 10000 JM, Witamina D3 1200 JM, Witamina E 80 mg, Witamina C 100 mg, 3b103 (żelazo) 100 mg, 3b202 (jod) 2 mg, E4 (miedź) 10 mg, 3b502 (mangan) 75 mg, 3b603 (cynk) 70 mg, E8 (selen) 0,2 mg Dodatki technologiczne Przeciwutleniacze Dodatki sensoryczne Barwniki

Więcej informacji

Producent:Versele Laga
Rodzaj:Karma bytowa
WłaściwościBezzbożowa
Opakowanie:1,75 kg, 8 kg
Gryzoń:Królik
Czas realizacji:do 4 dni roboczych

Opinie

Napisz opinię

VERSELE LAGA Cuni Complete

VERSELE LAGA Cuni Complete

VERSELE LAGA Cuni Complete to pełnowartościowa i smaczna karma dla królików (miniaturowych) składająca się w 100% z lekkostrawnego, ekstrudowanego granulatu.

Produkty powiązane