Nowy VetExpert Pasta Odkłaczająca Dla Kota 50 g

VetExpert TrichoCat Pasta Odkłaczająca Dla Kota 50 g

Nowy produkt

VetExpert TrichoCat Pasta Odkłaczająca Dla Kota to pasta ułatwiająca transport nagromadzonej sierści przez układ pokarmowy i zapobiegająca jej nadmiernemu zaleganiu. 

Więcej szczegółów

36,99 zł brutto

Opis produktu

TrichoCat to pasta zapobiegająca tworzeniu się kul włosowych w żołądku

Koty, jak doskonale wiemy stosunkowo dużo czasu poświęcają na pielęgnacji swojego futra. Dzięki swojemu szorstkiemu języku, który posiada niewielkie keratynowe haczyki zwierzęta czyszczą sierść z różnego rodzaju zanieczyszczeń i bakterii oraz dokładnie ją rozczesują. Podczas tej codziennej pielęgnacji kot połyka dużą ilość swojego futra, które niestety nie jest trawione w przewodzie pokarmowym. Jak więc kot radzi sobie z połkniętą sierścią? Pozbywa się jej na dwa sposoby. Pierwszym jest wydalenie jej razem z kałem, a drugim, dość nieprzyjemnym – zwrócenie jej w postaci kłaczków. Oczywiście nie każdy kot wymiotuje. U niektórych kotów całość nagromadzonej sierści w jelitach jest zawsze wydalana razem z kałem lub zdarza się im wymiotować stosunkowo rzadko - raz czy dwa razy do roku. Niepokojącą dla nas sytuacją powinny być zbyt częste wymioty – częściej niż raz na kilka tygodni. Bardzo możliwe, że nasz zwierzak ma problem z nadmiernym wypadaniem sierści lub ma zaburzenia, które zaliczane są do zachowań obsesyjnych. W takiej sytuacji oczywiście niezwłocznie należy zgłosić się do specjalisty weterynarii.

Pyszna pasta TrichoCat z syropem glukozowym

Aby ułatwić naszym kotom eliminację nadmiaru sierści z żołądka warto podawać mu preparaty, które ułatwią ich transport w przewodzie pokarmowym i ich wydalenie. Preparaty te zapobiegają również tworzeniu się kul włosowych i dużych kłaczków, które ze względu na swój rozmiar nie mogą być łatwo usunięte razem z kałem. Pasta TrichoCat doskonale ułatwi w transporcie zbitej sierści przez układ pokarmowy. Dzięki dodatku syropu glukozowego pasta przepysznie smakuje i na pewno przypasuje każdemu, nawet najbardziej wybrednemu kotu.

Skład: syrop glukozowy, cukier, wazelina, płynny ekstrakt słodowy, olej słonecznikowy, olej parafinowy, drożdże

Analiza składu: białko 3,25%, tłuszcz 30,25%, włókno surowe 0,25%, popiół 0,60%

Dodatki: witaminy 3a700 witamina E 750 mg/kg, 3a witamina B2 400 mg/kg, 3a witamina B3 990 mg/kg; dodatki sensoryczne: aminokwasy: 3a tauryna 2000 mg/kg

Dawkowanie: 2 ml dziennie. Przed użyciem lub przedłużeniem stosowania zaleca się zasięgnąć opinii lekarza weterynarii

Więcej informacji

Producent:VetExpert
Rodzaj:Pasta
WłaściwościNa kule włosowe
Opakowanie:50g
Przeznaczenie:Dla wszystkich kotów
Czas realizacji:2 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

VetExpert TrichoCat Pasta Odkłaczająca Dla Kota 50 g

VetExpert TrichoCat Pasta Odkłaczająca Dla Kota 50 g

VetExpert TrichoCat Pasta Odkłaczająca Dla Kota to pasta ułatwiająca transport nagromadzonej sierści przez układ pokarmowy i zapobiegająca jej nadmiernemu zaleganiu. 

Produkty powiązane