Nowy Sigmed UriCat Podłoże Do Pobierania Próbek Moczu od Kotów

Sigmed UriCat Podłoże Do Pobierania Próbek Moczu od Kotów

Nowy produkt

Sigmed UriCat Podłoże Do Pobierania Próbek Moczu to specjalny żwirek dla kotów do wsypania do kuwety w celu uzyskania próbki moczu do wykonania badań laboratoryjnych.

Więcej szczegółów

17,99 zł brutto

Opis produktu

Sigmed Uricat podłoże stworzone do pobierania próbek moczu od kotów

Badanie moczu to jedno z najczęściej wykonywanych podstawowych badań, które wykonujemy w celu diagnostyki i kontroli stanu zdrowia. Badanie dzięki określonym parametrom pomoże nam szybko wykryć choroby typu cukrzyca, problemy z prawidłową pracą nerek czy obecność kamieni w nerkach. Warto je wykonać w szczególności, gdy zauważymy niepokojące zachowania u naszego kota: gdy zmaga się z nadwagą, z trudnością oddaje mocz, nieustannie chodzi do kuwety oraz częściej niż zwykle zagląda do miski z wodą. Przy takich objawach należy szybko reagować, ponieważ jak wiemy wczesne wykrycie wszelkich chorób i problemów zdrowotnych łatwiej szybko wyleczyć i zapobiec ich niechcianym nawrotom. Do wykonania badania laboratoryjnego potrzebujemy ok 5-6 ml moczu, najlepiej porannego. Maksymalnie do sześciu godzin po pobraniu należy go dostarczyć do wybranego laboratorium. Jednak wielu z Was pewnie zastanawia się jak pobrać próbkę moczu swojego pupila. Oczywiście można udać się w tym celu do swojej przychodni weterynaryjnej i tam poprosić o pobranie moczu. Ta opcja jednak jest mało komfortowa i może bardzo zestresować naszego kota. Najlepiej zebrać mocz po prostu w domu, gdzie nasz zwierzak czuje się wygodnie i przede wszystkim bezpiecznie. Doskonale sprawdzi się użycie specjalnego żwirku, które wsypujemy do kuwety kota. Takie podłoże zapewni uzyskanie niezanieczyszczonej próbki moczu do badań laboratoryjnych.

Probówka do pobrania moczu oraz pipeta w zestawie

Podłoże Uricat to specjalny żwirek, który wygląda jak małe perełki (przypomina żwirek silikonowy). Dzięki swoim właściwościom nie wchłania moczu a pozwala mu pozostać na dnie kuwety. Należy go wsypać do dokładnie umytej i osuszonej kuwety. Po wizycie kota w kuwecie należy ją przechylić w celu pobrania moczu za pomocą dołączonej w zestawie pipety. Dokładna instrukcja zastosowania znajduje się poniżej.

Zestaw zawiera 400 ml żwirku, probówkę oraz pipetę.

  1. Kuwetę kota należy dokładnie umyć i wypłukać w dużej ilości wody tak, aby usunąć z niej resztki detergentów. Następnie trzeba ją osuszyć przy pomocy ściereczki lub papierowego ręcznika.

  2. Do przygotowanej kuwety można wsypać podłoże Uricat.

  3. Kał oraz inne substancje powinny zostać natychmiast usunięte, ponieważ mogą one zanieczyścić próbkę moczu.

  4. Próbkę należy pobrać możliwie jak najszybciej, korzystając z pipety zawartej w zestawie.

  5. W sytuacji gdy kot nie chce załatwić się w kuwecie z podłożem Uricat, należy wsypać odrobinę zwykłego podłoża do rogu kuwety. W takim wypadku podczas pobierania próbki trzeba zwrócić szczególną uwagę by mocz nie uległ zanieczyszczeniu.

Więcej informacji

Producent:Sigmed
Rodzaj:Żwirek
Opakowanie:400 ml
Kolor:Biały
Przeznaczenie:Do uzyskania próbki moczu do badań laboratoryjnych
Czas realizacji:2 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Sigmed UriCat Podłoże Do Pobierania Próbek Moczu od Kotów

Sigmed UriCat Podłoże Do Pobierania Próbek Moczu od Kotów

Sigmed UriCat Podłoże Do Pobierania Próbek Moczu to specjalny żwirek dla kotów do wsypania do kuwety w celu uzyskania próbki moczu do wykonania badań laboratoryjnych.

Produkty powiązane