Royal Canin Kitten Sterilised Feline

Nowy produkt

Royal Canin Kitten Sterilised Feline to sucha karma, opracowana szczególnie dla młodych kociąt od 6 do 12 miesiąca życia, po zabiegu sterylizacji. 

Więcej szczegółów

Inne opakowania
Ten produkt występuje w różnych opakowaniach, rozmiarach lub kolorach!

22,00 zł brutto

Opis produktu

Royal Canin Sterilised Feline stworzona na potrzeby kotów po zabiegu sterylizacji

Koty z natury są bardzo płodne, dlatego decyzja o sterylizacji kota jest odpowiedzialną decyzją właściciela. Zabieg ten zapobiega nie tylko rozmnażaniu się ale także chroni kota przed wieloma poważnymi chorobami. U kotek ruje są dość uciążliwe, są często apatyczne lub wręcz przeciwnie - agresywne. Sterylizacja skutecznie ochroni kotkę przed infekcjami macicy a także przed nowotworami. U kota z kolei można zaobserwować widoczną zmianę w zachowaniu, kot staje się spokojniejszy, łagodniejszy, nie wdaje się w bójki z innymi kotami a przede wszystkim staje się bardziej towarzyski. Ważną i istotną zmianą jest redukcja występowania agresji oraz terytorializmu. Kastracja u kota to rutynowy zabieg, przeprowadzany zawsze w znieczuleniu ogólnym. U kotek jest to bardziej skomplikowane. Po zabiegu może wystąpić zerwanie szwów, dlatego warto zaopatrzyć się w kołnierz ochronny. Po sterylizacji należy pamiętać także o zmianie karmy oraz ilości jej podawania. Jeżeli tego nie robimy, zauważymy bardzo szybko nagły przyrost masy ciała. Zapotrzebowanie energetyczne organizmu spada a rośnie natomiast apetyt. Zwykle duży apetyt u kotów po zabiegu sterylizacji niesie za sobą konsekwencje w postaci przyrostu tkanki tłuszczowej. Nadwaga u kotów również jest niebezpieczna i niesie ze sobą ryzyko pojawienia się chorób. Przykładem jest np. cukrzyca, choroby wątroby czy problemy skórne. Nie muszą się one pojawić jeżeli dobrze zadbamy o odpowiednią dietę.

Royal Canin Sterilised Feline to najlepsze składniki z gwarancją zdrowego rozwoju

Karma Royal Canin Sterilised Feline jest bezpieczną opcją aby nasz zwierzak po zabiegu zachował odpowiednią wagę i pozostał przy tym radosnym i zdrowym pupilem. Jest ona polecana głównie dla kotów młodych od 6 do 12 miesiąca. Pomimo zmniejszenia zapotrzebowania energetycznego po zabiegu, młode koty nadal potrzebują odpowiedniej dawki żywieniowej aby ich rozwój był poprawny. Royal Canin Sterilised Feline ma umiarkowany poziom tłuszczu, aby masa ciała kota była jak najbardziej prawidłowa, nie zmniejszając przy tym ilości białka, wapnia czy fosforu. Te czynniki są niezwykle ważne dla rozwoju młodego organizmu. Fosfor to składnik budulcowy, bez niego żaden organizm nie jest w stanie się rozwinąć a tym bardziej prawidłowo funkcjonować. Układ odpornościowy dalej się rozwija a do tego potrzebne mu są odpowiednie naturalne składniki. Są nimi przeciwutleniacze, witaminy C i E oraz tauryna i luteina. Tauryna wpływa korzystnie na pracę serca oraz je wzmacnia a luteina ochroni i poprawi stan i wygląd skóry. Układ trawienny jeszcze nie jest do końca rozwinięty, kombinacja składników odżywczych w tym białka, psyllium i prebiotyków daje gwarancję jego poprawnego rozwoju i funkcjonowania. Mają one korzystny wpływ na optymalną równowagę flory bakteryjnej a także zmniejszają intensywność zapachu z kuwety.

Skład Royal Canin Kitten Sterilised Feline

Skład: suszone białko drobiowe, ryż, włókno roślinne, izolat białka roślinnego*, kukurydza, tłuszcze zwierzęce, gluten kukurydziany, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa buraczana, drożdże i ich części, olej sojowy, olej rybny, sole mineralne, fruktooligo­sacharydy (0,34%), łuski i nasiona psyllium, wyciąg z drożdży (źródło mannooligo­sacharydów), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny). Dodatki (na 1 kg karmy): Dodatki dietetyczne: Witamina A: 20500 UI, Witamina D3: 800 UI, Witamina E: 600 mg, E1 (Żelazo): 31,2 mg, E2 (Jod): 3,1 mg, E4 (Miedź): 9,6 mg, E5 (Mangan): 40,5 mg, E6 (Cynk): 116,9 mg, E8 (Selen): 0,04 mg - Dodatki technologiczne: Klinoptylolit pochodzenia osadowego: 10 g - Konserwanty - Przeciwutleniacze. Składniki analityczne: Białko surowe: 34% - Oleje i tłuszcze surowe: 12% - Popiół surowy: 7,1% - Włókno surowe: 9,8% - Wapń: 1% - Fosfor: 0,95%. Najlepiej wykorzystać przed: patrz data ważności. Data ważności, numer partii i numer rejestracyjny zakładu znajdują się z tyłu opakowania. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. *L.I.P.: białko wyselekcjonowane ze względu na bardzo wysoką strawność.

Więcej informacji

Producent:Royal Canin
Rodzaj:Karma bytowa
Waga:1kg
Smak:Drób
WłaściwościSuper Premium
Opakowanie:0-10kg
Przeznaczenie:Sterilizacja
Wiek kota:Kocięta
Czas realizacji:2 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Royal Canin Kitten Sterilised Feline

Royal Canin Kitten Sterilised Feline

Royal Canin Kitten Sterilised Feline to sucha karma, opracowana szczególnie dla młodych kociąt od 6 do 12 miesiąca życia, po zabiegu sterylizacji. 

Produkty powiązane