Purina Cat Chow Hairball Control HC

Nowy produkt

Purina Cat Chow Hairball Control HC to pełnowartościowa, doskonale zbilansowana karma przeznaczona dla dorosłych kotów, zapobiegająca tworzeniu się kul włosowych.

Więcej szczegółów

Brak na stanie. Sprawdź dostępność pod numerem telefonu: 533 370 553

27,99 zł brutto

Opis produktu

Purina Cat Chow Hairball Control HC to karma zapobiegająca powstawaniu kul włosowych

Koty spędzają nawet 30% swojego dnia na pielęgnacji sierści. Są niezwykle czystymi zwierzakami. Niestety mycie sierści polega na jej wylizywaniu wilgotnym, chropowatym językiem. Posiada on haczyki, które czyszczą sierść i usuwają te włosy, które są zbyt luźno związane ze skórą czworonoga. Tym sposobem sierść pochodząca z linienia i codziennej pielęgnacji trafia do otworu gębowego kota, a stamtąd do jego układu pokarmowego. Nagromadzenie sierści może powodować niestrawności, zatwardzenie i biegunki. Włosy mogą być wydalane poprzez wymioty bądź wraz z kałem. Jeżeli jest ich jednak zbyt dużo mogą gromadzić się w organizmie i zbijać w szkodliwe dla układu trawiennego kota kule włosowe. Koty wychodzące mogą starać się wywołać wymioty poprzez np. jedzenie trawy. Kotom domowym należy pomóc w wydalaniu z organizmu kul włosowych, najczęściej robi się to podając im odpowiednią karmę, która zawiera odpowiednią ilość włókna usprawniającego pracę jelit. Taką karmą jest Purina Cat Chow Hairball Control HC.

Purina Cat Chow Hairball Control HC to doskonała propozycja przeciwdziałająca zaleganiu włosów w układzie trawiennym kota

Formuła Naturium to połączenie włókien pokarmowych pochodzących z naturalnych źródeł. Prebiotyki w nich zawarte mają za zadanie wspomagać mikroflorę bakteryjną jelit, co gwarantuje doskonałe trawienie i zdrowie układu pokarmowego. Witamina E ma za zadanie wspomagać naturalną odporność kota, witaminy z grupy B sprawiają, że energia pozyskiwana z pokarmu może być efektywniej wykorzystywana. Receptura karmy została oparta na kurczaku, który jest źródłem niezbędnego białka zwierzęcego. Karma Purina Cat Chow Hairball Control HC nie zawiera konserwantów, sztucznych barwników ani aromatów poprawiających zapach pokarmu. Naturalne składniki takie jak marchew, szpinak czy pietruszka poprawiają smak granulatu, urozmaicają go i dostarczają organizmowi składników mineralnych. W drożdżach zawarte są mannooligosacharydy, które ograniczają kolonizację przewodu pokarmowego przez niekorzystne bakterie, tym samym zapobiegają stanom zapalnym. MOS sprzyjają także namnażaniu się korzystnej flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym kota, co zapewnia właściwy przebieg procesu trawienia. Purina Cat Chow Hairball Control HC ma za zadanie pobudzać do pracy żołądek oraz usprawniać pasaż jelitowy w celu sprawnego wydalania kul włosowych. Różne źródła włókna mają na celu sprawne eliminowanie włosów z organizmu kota. Karma przeznaczona jest w szczególności dla kotów stale przebywających w domu.

Skład Purina Cat Chow Hairball Control HC

Roślinne ekstrakty białkowe, zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (mięso 14%), oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego (suszona pulpa buraczana 2.7%, pietruszka* 0.4%) warzywa (suszony korzeń cykorii 2%, marchewka 1.3%, szpinak 1.3%, zielony groszek 1.3%), ryby i produkty rybne, drożdże, składniki mineralne. Naturalne składniki. Składniki analityczne: Białko: 34.0% Oleje i tłuszcze surowe: 12.0% Popiół surowy: 7.5% Włókno surowe: 5.0%.

Więcej informacji

Producent:Purina Cat Chow
Rodzaj:Karma bytowa
WłaściwościNa kule włosowe
Tryb życia:Niewychodzące na zewnątrz
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Purina Cat Chow Hairball Control HC

Purina Cat Chow Hairball Control HC

Purina Cat Chow Hairball Control HC to pełnowartościowa, doskonale zbilansowana karma przeznaczona dla dorosłych kotów, zapobiegająca tworzeniu się kul włosowych.

Produkty powiązane