Nowy Zuzala Babka Lancetowata

Zuzala Babka Lancetowata 150g

Nowy produkt

Babka lancetowata może stanowić składnik codziennej mieszanki ziołowej niezbędnej w diecie królików i gryzoni. Wykazuje działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwbiegunkowe. 

Więcej szczegółów

8,50 zł brutto

Opis produktu

Babka lancetowata codziennym składnikiem ziołowej mieszanki

Babka lancetowata od Zuzali to uwielbiany przez gryzonie i króliki przysmak, stanowiący element codziennej mieszanki ziołowej. Zioła będące jednym z najważniejszych po sianie składników diety małych zwierząt futerkowych, wpływają znacząco na pracę organizmu, pomagając przy dolegliwościach związanych z chorobami lub obniżoną odpornością. Nieprawidłowo dobrane pożywienie wpływać może nie tylko na prawidłową wagę zwierzaka, ale także funkcjonowanie jego układu pokarmowego. Nieprzyswajanie treści pokarmowej i wartości odżywczych, a tym samym spadek masy ciała, czy biegunka, są stanami, które bezpośrednio zagrażają życiu czworonoga, dlatego warto już od wczesnych etapów jego życia odpowiednio zbilansować dietę, która podobnie jak w przypadku psów czy kotów ma dostarczyć do organizmu niezbędnych dla jego pracy składników. Istnieje wiele rodzai ziół, które mają podobne działanie jednak różnią się częstotliwością podania – nie wszystkie z nich mogą stanowić codzienny element posiłku, inne zaś można dawać często, ale w niewielkich ilościach. Podstawowym składnikiem każdej mieszanki ziołowej jest babka lancetowata, stanowiąca prawdziwy przysmak. Babka od Zuzala to duże, zielone kawałki, które natychmiast znikną z miski pupila.

Drogocenny wpływ babki lancetowatej

Babka lancetowata stanowi podstawowy składnik ziołowej mieszanki niezbędnej w diecie królików i gryzoni. Jej korzystne działanie dla organizmu jest niezwykle szerokie. Działa przede wszystkim przeciwzapalnie, rozkurczowo i antybakteryjnie na przewód pokarmowym, a jej podanie wskazane jest szczególnie w przypadku wystąpienia biegunki. Jest ona stanem niebezpiecznym dla zdrowia i życia tych drobnych zwierząt, szybko prowadząc między innymi do poważnego odwodnienia, spadku masy ciała i nieprzyswajania pokarmy. W przypadku jej wystąpienia należy niezwłocznie udać się do lekarza weterynarii wykwalifikowanego w leczeniu królików i gryzoni. Choć fachowa pomoc w takim przypadku jest niezbędna, podanie babki sprzyjać będzie poprawnemu stanu pracy jelit. Jest ona również przydatna w przypadku wystąpienia kataru lub kaszlu, które mogłyby wskazywać na poważniejsze schorzenia układu oddechowego i podobnie jak biegunka nie powinny być ignorowane. Może być podawana także zwierzętom, u których stwierdzono schorzenia wątroby oraz wrzody. Sprawdza się również w formie naparu do picia dla królików i gryzoni, u których usunięte zostało uzębienie.

Więcej informacji

Producent:Zuzala
Rodzaj:Zioła
WłaściwościPrzeciwzapalne, rozkurczowe, antybakteryjne
Opakowanie:150g
Przeznaczenie:Dla królików i gryzoni

Opinie

Napisz opinię

Zuzala Babka Lancetowata 150g

Zuzala Babka Lancetowata 150g

Babka lancetowata może stanowić składnik codziennej mieszanki ziołowej niezbędnej w diecie królików i gryzoni. Wykazuje działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwbiegunkowe. 

Produkty powiązane