Trixie Mata Slow Feed Spowalniająca Jedzenie

TX-25035

Nowy produkt

Mata Trixie Slow Feed dzięki specjalnym wypustkom spowalniająca spożywanie posiłków. Zapobiega łapczywości i wpływa uspokajająco. 

Więcej szczegółów

39,99 zł brutto

Opis produktu

Mata Trixie Slow Feed spowalniająca jedzenie dla psa i kota

Łapczywość u naszych zwierząt jest czymś czemu powinniśmy zapobiegać ponieważ może ona nieść ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Szybkie spożywanie posiłku, skupione głównie na połykaniu, a nie gryzieniu pokarmu, może doprowadzić do zakrztuszenia, wymiotów, wzdęć oraz do zagrażającego życiu skrętu żołądka. Jest to niezwykle niebezpieczne i niesie za sobą bardzo wysokie ryzyko śmierci, dlatego lepiej wcześniej podjąć odpowiednie kroki by zminimalizować ryzyko wystąpienia tych groźnych powikłań. Najczęściej z problemem łakomego, szybkiego jedzenia zmagają się opiekunowie zwierząt, które w hodowli lub schronisku musiały dzielić się pożywieniem zresztą stada bądź miotu. Oduczenie takiego zachowania nie jest łatwe i wymaga długiej pracy, ale jednym z niezwykle pomocnych narzędzi, które znacznie ułatwią ten proces, są specjalne maty, które dzięki żłobieniom, wypustkom i przegródkom zmuszają zwierzę do większego wysiłku by zdobyć pożywienie, tym samym znacznie wydłużając czas trwania posiłku. Mata Trixie Slow Feed doskonale zastąpi tradycyjną miskę, zapewniając jednocześnie rozrywkę i spowalniając spożywanie pokarmu przez łapczywego czworonoga.

Trixie Slow Feed mata z wypustkami na karmę i przysmaki

Mata spowalniająca jedzenie Trixie Slow Feed zamieni porę karmienia w rozrywkę połączoną z wyzwaniem. Dzięki temu, że dostanie się do karmy lub ulubionego smaczka jest utrudnione, mózg naszego pupila jest stymulowany, co sprzyja między innymi rozwojowi inteligencji. Mata nie tylko spowalnia cały proces spożywania posiłku, ale również wpływa uspokajająco, dzięki czemu sprawdzi się również w sytuacjach stresowych takich jak burza, wybuchy fajerwerków czy wizyta gości. Mata Slow Feed wykonana została z nietoksycznego silikonu przebadanego pod kątem styczności z żywnością i może być czyszczona w zmywarce. Doskonale nada się również do zamrażania wraz z mokrą karmą lub kremowym przysmakiem, co jeszcze bardziej wydłuży czas jedzenia i przyniesie ochłodę w upalne dni. Silikon, z którego mata została wykonana zapobiega przesuwaniu się w trakcie zlizywania jedzenia. Za jej pośrednictwem można podawać zarówno suchą, jak i mokrą karmę oraz przysmaki. Mata doskonale sprawdzi się w przypadku psów dorosłych, szczeniąt i kotów.

Wymiary: 24 cm

Kolor wysyłamy losowo!

Więcej informacji

Producent:Trixie
Rodzaj:Silikonowy
WłaściwościMata spowalniająca jedzenie
Przeznaczenie:Dla psa i kota

Opinie

Napisz opinię

Trixie Mata Slow Feed Spowalniająca Jedzenie

Trixie Mata Slow Feed Spowalniająca Jedzenie

Mata Trixie Slow Feed dzięki specjalnym wypustkom spowalniająca spożywanie posiłków. Zapobiega łapczywości i wpływa uspokajająco. 

Produkty powiązane