Nowy Dr Seidel Mleko Zastępcze dla Kociąt z Butelką

Dr Seidel Mleko Zastępcze dla Kociąt z Butelką

Nowy produkt

Dr Seidel Mleko zastępcze dla kociąt z dodatkiem prebiotyków i tauryny. Kompletny zestaw zawierający butelkę, dwa smoczki, miarkę i szczoteczkę do czyszczenia. 

Więcej szczegółów

47,90 zł brutto

Opis produktu

Dr Seidel preparat mlekozastępczy dla kociąt od pierwszych dni życia

Zastąpienie kociej mamy nie jest zadaniem prostym, ale bywa niekiedy konieczne. Zdarzają się sytuacje, w których kocie oseski potrzebują naszej pomocy – mogły one zostać porzucone przez matkę lub osierocone, kocia mama mogła również utracić pokarm i nie jest w stanie zapewnić go swoim dzieciom. W takich przypadkach życie kociąt staje się zagrożone i nasza pomoc jest niezbędna. Opieka nad nimi jest jednak wymagająca, szczególnie dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z zupełnie bezbronnymi oseskami. Decydując się na to poważne przedsięwzięcie należy mieć świadomość tego, że stanie się to pracą na cały etat – oznacza to między innymi wstawanie w nocy w odstępach dwu lub trzygodzinnych, gdy tylko kocięta zaczną komunikować o tym, że ich brzuszki są już puste. Podstawą opieki nad nimi będzie przede wszystkim zapewnienie im ciepła, a także dobór odpowiedniego produktu mlekozastępczego. Musi to być mleko dostosowane do potrzeb tak małych kociąt – nie można więc podać im mleka krowiego, które zawiera szkodliwą dla ich brzuszków laktozę. Odpowiednio dobrane mleko bogate będzie w wartości odżywcze, podobnie jak mleko matki, choć nigdy w pełni nie uda mu się go zastąpić. Mleko zastępcze od dr Seidel to pełnoporcjowy preparat dostosowany do potrzeb żywieniowych kociąt.

Mleko zastępcze dla kociąt z prebiotykami i tauryną

Preparat mlekozastępczy jest bardzo dobrze tolerowany przez młode organizmy i może być stosowany już od pierwszych dni życia. Zawiera on przede wszystkim lekkostrawne i pełnowartościowe białko, a także łatwo przyswajalny tłuszcz. Preparat został wzbogacony o prebiotyki, które stymulują wzrost flory bakteryjnej w układzie pokarmowym, co wpływa znacząco na rozwój odporności organizmu. W składzie znalazła się również tauryna, która jest niezbędna aby koci organizm pracował prawidłowo. Wpływa ona między innymi na pracę układu nerwowego i rozwój narządu wzroku. Niezależnie od etapu życia kota konieczne jest dostarczanie jej wraz z pokarmem. Podczas karmienia ważne jest by zachować odpowiednią pozycję kociaka, powinien on leżeć na brzuszku, z wyciągniętymi do przodu łapkami, opartymi o palec opiekuna. Nie wolno kłaść kociaka na plecach, ponieważ można doprowadzić do zakrztuszenia. Karmić należy go za pomocą butelki ze smoczkiem, mając na uwadze to by dziurka nie była zbyt duża. Produkt od dr Seidel zawiera w zestawie butelkę z dwoma smoczkami, miarkę na odmierzania mleka oraz szczoteczkę do mycia butelki.

Więcej informacji

Producent:dr Seidel
Rodzaj:Proszek
Opakowanie:300g
Przeznaczenie:Mleko zastępcze dla kociąt
Wiek kota:Kocięta
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Dr Seidel Mleko Zastępcze dla Kociąt z Butelką

Dr Seidel Mleko Zastępcze dla Kociąt z Butelką

Dr Seidel Mleko zastępcze dla kociąt z dodatkiem prebiotyków i tauryny. Kompletny zestaw zawierający butelkę, dwa smoczki, miarkę i szczoteczkę do czyszczenia. 

Produkty powiązane