Zestaw z Butelką i Smoczkami Do Karmienia 60 ml

Nowy produkt

Zestaw z butelką, smoczkami i szczoteczką do karmienia osesków mlekiem zastępczym.

Więcej szczegółów

12,99 zł brutto

Opis produktu

Butelka do karmienia małych kociąt i szczeniąt

Tuż po narodzinach osesków niezwykle ważna jest obecność ich mamy, która w najlepszy sposób zapewni im prawidłowy rozwój malucha oraz zapewni pokarm bogaty w niezbędne substancje odżywcze. Niestety zdarzają się sytuacje, gdy maluch zostaje osierocony lub gdy suczka z konkretnych powodów nie może mieć pokarmu lub ma go niewystarczająco dużo. Niemowlę wymaga specjalistycznego i zbilansowanego żywienia, które znacznie różni się od pokarmu dla dorosłych zwierząt. Przede wszystkim musi być ono bogate w składniki zapewniające im prawidłowy wzrost i rozwój organizmu. Dodatkowo, ze względu na niewystarczający poziom glikogenu maluchy w pierwszych dniach życia nie są w stanie zapewnić sobie odpowiedniej temperatury ciała. Wymagają one stałego źródła ciepła, który będzie skutecznie chronił przed ochłodzeniem. Najlepszym rozwiązaniem jest zapewnienie im innej suczki, która jest w okresie laktacji. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta: nic tak dobrze nie zastąpi obecności mamy w pierwszych dniach życia. Dodatkowo mleko matki posiada wszystkie niezbędne składniki odżywcze oraz aż 90% odporności, która jest niezwykle ważna w pierwszych dniach życia malucha. Przez około trzy dni po porodzie mleko jest podawane w formie siary, która jest bardziej lepka, zawiera więcej suchej masy a mniej laktozy. Niestety w sytuacji, gdy nie mamy możliwości uzyskać mleka od suki karmiącej musimy posłużyć się tylko kupionym pokarmem. Należy pamiętać, że absolutnie nie wolno podawać oseskom mleka krowiego! Preparaty zastępujące mleko matki łatwo dostaniemy w sklepach zoologicznych oraz w przychodniach weterynaryjnych. Istnieje również możliwość przygotowania pokarmu z domowych składników, lecz przed jego wykonaniem należy dokładnie skonsultować się z weterynarzem.

Jak karmić naszych najmłodszych pupili?

W sytuacji, gdy mamy pod opieką psie czy kocie niemowlę najwygodniejszym i najbardziej sprawdzonym sposobem karmienia jest butelka. Posiada ona w zestawie kilka rodzajów smoczków, dzięki którym możemy dokładnie dopasować ich wielkość do pyszczka malucha. Należy pamiętać, że przed każdym użyciem należy smoczek wraz z butelką dokładnie zdezynfekować i wyczyścić, aby zapewnić pełną sterylność produktu. Do butelki dołączona została specjalna szczoteczka, która dzięki dopasowanej wielkości ułatwi dokładne czyszczenie. Maluchy najlepiej karmić w pozycji leżącej, w której z łatwością powinny znaleźć smoczek. Po nakarmieniu dokładnie ich obserwujmy, aby upewnić się, że wypróżnią się do godziny czasu po spożyciu pokarmu.

W zestawie znajdziemy: butelkę do karmienia o pojemności 60 ml, 5 sztuk smoczków (3x w rozmiarze najmniejszym, 1x średni, 1x największy), szczoteczkę do czyszczenia.

Więcej informacji

Opakowanie:Zestaw
Przeznaczenie:Do karmienia
Czas realizacji:2 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Zestaw z Butelką i Smoczkami Do Karmienia 60 ml

Zestaw z Butelką i Smoczkami Do Karmienia 60 ml

Zestaw z butelką, smoczkami i szczoteczką do karmienia osesków mlekiem zastępczym.

Produkty powiązane