Dr Seidel Spray z Chlorheksydyną | zakażenia bakteryjne i grzybicze skóry

Nowy produkt

Dr Seidel Spray z Chlorheksydyną wspomaga leczenie zakażeń bakteryjnych i grzybiczych skóry psa i kota.

Więcej szczegółów

17,90 zł brutto

Opis produktu

Dr Seidel Spray z Chlorheksydyną wspomoże leczenie stanów zapalnych skóry

Dr Seidel to marka posiadająca liczne preparaty witaminowe, pielęgnacyjne a także wspomagające leczenie weterynaryjne. Jednym z takich produktów jest Dr Seidel Spray z Chlorheksydyną. Problemy skórne zwierząt domowych takich jak koty lub psy mogą mieć różne podłoża. Zdarza się, że zwierzę ma alergię, a stały kontakt z alergenem powoduje świąd, przewlekłe i nawracające wysypki, wypryski lub wybroczyny. Niektóre zwierzęta cierpią z powodu zakażeń bakteryjnych lub grzybiczych. Grzybice skóry są jednymi z najczęściej występujących schorzeń występujących u zwierząt towarzyszących. Infekcje te mogą przenosić się międzygatunkowo, np. podczas kontaktu zarażonych zwierząt – zarówno tego samego jak i odrębnych gatunków, jak kot z psem. Najbardziej narażone są zwierzęta mające kontakt z innymi, dzikimi zwierzętami, zwierzęta mieszkające wspólnie w większej liczebności a także te, które przebywają w pomieszczeniach zakażonych po poprzednich mieszkańcach – np. w schronisku. Dr Seidel Spray z Chlorheksydyną to preparat stosowany w zakażeniach bakteryjnych i grzybiczych skóry psa i kota.

Dr Seidel Spray z Chlorheksydyną wykazuje działanie bakteriobójcze

Dr Seidel Spray z Chlorheksydyną stosuje się jako wsparcie w terapii stanów zapalnych skóry, wywołanych przez bakterie gram-dodatnie, gram-ujemne, a także w zakażeniach grzybiczych, także zakażeniach drożdżakami. Produkt można stosować również w dermatozach zależnych od hormonów. Produkt zmniejsza także efekty nadmiernej nadwrażliwości skóry zwierzęcia. Preparat doskonale sprawdzi się u zwierząt zestresowanych, cierpiących na problemy behawioralne, których nie można w wyniku zbyt silnego czynnika stresowego poddać kąpieli leczniczej. Rozpylanie sprayu Dr Seidel z Chlorheksydyną należy wykonywać z odległości około 20 cm. W przypadku psów nadmiernie zestresowanych produkt można dozować na skórę bez rozpryskiwania. Preparat jest bezpieczny i trudno doprowadzić do przedawkowania chlorheksysyny. Można go stosować nawet kilka razy dziennie w razie potrzeby. Należy uważać, by nie dostał się on do uszu, oczu i pyska zwierzęcia. Produkt nie podrażnia skóry zwierząt. Nie zawiera substancji zapachowych i barwników.

Skład Dr Seidel Spray z Chlorheksydyną:

Aqua, Chlorhexidine, PEG-75 Lanolin, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Decyl Glucoside, Sodium Benzoate. Zawiera 4% chlorheksydyny.

Pojemność: 100 ml

Więcej informacji

Producent:Dermapharm
Rodzaj:Spray z chlorheksydyną pomocny w leczeniu zakażeń bakteryjnych i grzybiczych skóry
Opakowanie:100 ml
Przeznaczenie:Dla psa i kota
Czas realizacji:2 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Dr Seidel Spray z Chlorheksydyną | zakażenia bakteryjne i grzybicze skóry

Dr Seidel Spray z Chlorheksydyną | zakażenia bakteryjne i grzybicze skóry

Dr Seidel Spray z Chlorheksydyną wspomaga leczenie zakażeń bakteryjnych i grzybiczych skóry psa i kota.

Produkty powiązane