Trixie Szczypce Pęseta Do Usuwania Kleszczy

TX-2381

Nowy produkt

Trixie Szczypce Pęseta Do Usuwania Kleszczy służą do usuwania kleszczy oraz ciał obcych (kolce, drzazgi) ze skóry zwierzęcia.

Więcej szczegółów

8,90 zł brutto

Opis produktu

Trixie Szczypce Pęseta to przyrząd służący do usuwania kleszczy ze skóry zwierzęcia

Zwierzęta często przebywające na podwórku, lubiące długie spacery i często wyprowadzane do lasów, parków czy nad wodę narażone są na przyniesienie na sobie z takiego spaceru kleszczy. Są to groźne owady przenoszące szereg chorób porażających organy wewnętrzne i system odpornościowy zwierzęcia. Szczególne zagrożenie ze strony kleszczy występuje wiosną i jesienią – wówczas jest ich najwięcej. Jednak latem również może dojść do namnażania się kleszczy, tak więc przez cały sezon od wiosny do jesieni powinno się stosować specjalne środki przeciwkleszczowe oraz co najmniej raz na kilka dni sprawdzać stan skóry pupila. Bardzo ważna jest odpowiednia ochrona zapobiegawcza, na rynku istnieje mnóstwo różnego typu obroży, kropelek czy sprayów służących do odstraszania kleszczy. Okres ich działania jest jednak jasno określony, może zdarzyć się więc tak, ze wybierzemy się na spacer z pupilem już wtedy, kiedy działanie specjalistycznych specyfików będzie osłabione, a to jest doskonała okazja do ataku tych owadów. Warto zaopatrzyć się w Szczypce do usuwania kleszczy Trixie, które pozwolą bezpiecznie pozbyć się kleszczy z powierzchni skóry psa lub kota.

Trixie Szczypce Pęseta to przyrząd bezpieczny zarówno dla pupila jak i osoby usuwającej kleszcza

Produkt stworzony przez markę Trixie ma za zadanie usunąć kleszcza w taki sposób, by nie pozostawił on na powierzchni skóry ani pod nią swoich szkodliwych płynów ani głowy. Jeżeli kleszcz zwymiotuje w wyniku naciśnięcia i pociągnięcia go przez wyjmującego go człowieka – wówczas może dojść do zarażenia bakteryjnego, które może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia zwierzęcia. Szczypce Trixie to doskonały i o wiele bardziej precyzyjny przyrząd niż ludzkie palce. Pozwala na dokładne chwycenie kleszcza plastikowymi ramionami pęsety i wyjęcie kleszcza bez pozostawiania jego głowy w ciele czworonoga co eliminuje ryzyko infekcji. Szczypce Trixie są plastikowe, dostępne w kilku intensywnych kolorach. Ich długość to 9 cm. Będą doskonałym narzędziem do usuwania kleszczy zarówno u dużych jak i małych psów, a także kotów. Oprócz kleszczy można usuwać nimi ciała obce tkwiące w ciele psa takie jak szkło czy igły.

Indeks: TX 2381

Więcej informacji

Producent:Trixie
Długość:9cm
Przeznaczenie:Do usuwania kleszczy
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Trixie Szczypce Pęseta Do Usuwania Kleszczy

Trixie Szczypce Pęseta Do Usuwania Kleszczy

Trixie Szczypce Pęseta Do Usuwania Kleszczy służą do usuwania kleszczy oraz ciał obcych (kolce, drzazgi) ze skóry zwierzęcia.

Produkty powiązane