Nowy Francodex Zestaw do Mycia Zębów

Francodex Zestaw do Higieny Jamy Ustnej Psa

Nowy produkt

Zestaw do czyszczenia jamy ustnej dla psów, składający się z dwóch szczoteczek i pasty. Regularne czyszczenie psich zębów zapobiega gromadzeniu się kamienia. 

Więcej szczegółów

34,90 zł brutto

Opis produktu

Zestaw z pastą i szczoteczkami do higieny jamy ustnej psa

Nieodpowiednia lub całkowity brak higieny jamy ustnej psa może doprowadzić do gromadzenia się na jego płytce nazębnej kamienia, tworzenia się stanów zapalnych, a w ich efekcie często również utraty zębów. Wpływa to znacząco na jakość życia psa, nie tylko utrudniając mu spożywanie pokarmów, ale również często będąc przyczyną bólu. Ważne jest więc aby już od wczesnych etapów życia czworonoga zadbać o jego uzębienie. W tym celu posłużyć się można twardymi gryzakami, które nie tylko sprawią mu radość, ale również będą pełnić rolę szczoteczki. Przysmaki te podczas gryzienia i żucia będą ścierać powstały kamień, masować dziąsła, a także usuwać resztki jedzenia, podobnie jak zabawki, które zostały wyposażone w specjalne wypustki. Na rynku zoologicznym dostępne są również preparaty, które mają zapobiegać gromadzeniu się płytki nazębnej, a przykładem takiego środka jest dolewany do wody płyn od firmy Francodex. Nie da się jednak zaprzeczyć, że najskuteczniejszą metodą w dbaniu o higienę jamy ustnej jest mechaniczne czyszczenie za pomocą pasty i szczoteczki. W dbaniu o zdrowe uzębienie naszych psów niezawodna jest firma Francodex, która w swojej ofercie posiada również zestaw składający się z dwóch rodzai szczoteczek oraz pasty.

Francodex zestaw stworzony z myślą o zapobieganiu kamieniowi nazębnemu u psów

Zestaw do czyszczenia jamy ustnej u psa od firmy Francodex zapewnia wygodę użytkowania zarówno psim opiekunom jak i ich podopiecznym. Dzięki dwóm szczoteczkom, w tym jednej w formie nakładki na palec, dotarcie w każdy zakamarek pyska psa staje się znacznie łatwiejsze. W zestawie znalazła się również pasta, która zapobiega tworzeniu się płytki nazębnej oraz gromadzeniu kamienia, co zawdzięcza swoim właściwościom ściernym, za którymi stoi węglan wapnia oraz czynnik chelatujący, który pochłania wapń ze śliny. W jej składzie znalazł się również olej anyżowy, eukaliptusowy oraz olej z liści cynamonowca, co niezwykle korzystnie wpływa na świeżość oddechu. W dodatku zwalczaniu nieprzyjemnego zapachu z pyska psa sprzyja inulina oraz olej z nasion pietruszki, jednocześnie wspomagające florę bakteryjną jelit.

Stosowanie zestawu do higieny jamy ustnej

Pielęgnacja jamy ustnej psa nie jest czynnością trudną, jednak wymaga cierpliwości i rozłożenia na kilka etapów. Aby nie wywołać u psa niepotrzebnego stresu warto na początku pozwolić mu zapoznać się ze smakiem pasty, a następnie z samą szczoteczką. Niewielką ilość pasty należy nanieść na nakładkę na palec, a następnie delikatnie masować dziąsła psa, unikając szczotkowania. Cały proces należy powtarzać codziennie przez kilka dni aby utrwalić w głowie psa, że nie są to czynności dla niego szkodliwe. Kiedy już pies nauczy się zachowywać spokój podczas tego zabiegu można rozpocząć szczotkowanie, na początku używając nakładki, a następnie szczotki. Aby skutecznie zapobiec gromadzeniu się płytki nazębnej oraz kamienia warto powtarzać szczotkowanie regularnie, minimum 2-3 razy w tygodniu.

Skład: Woda oczyszczona, węglan wapnia, gliceryna, inulina, mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, tripolifosforan sodu.

Dodatki (na kg): środek konserwujący, barwnik, dodatki technologiczne: karboksymetyloceluloza, dodatki smakowe: olej anyżowy, olej z nasion pietruszki, olej eukaliptusowy, olej z liści cynamonowca.

Składniki analityczne: białko surowe 1%, popiół surowy 41,3%, wilgotność 36,9%, tłuszcz surowy 0,9%, celuloza surowa 0,4%.

Więcej informacji

Producent:Francodex
Wiek psa:Psy dorosłe i szczenięta
WłaściwościUsuwanie kamienia nazębnego
Przeznaczenie:Higiena jamy ustnej
Czas realizacji:do 4 dni roboczych

Opinie

Napisz opinię

Francodex Zestaw do Higieny Jamy Ustnej Psa

Francodex Zestaw do Higieny Jamy Ustnej Psa

Zestaw do czyszczenia jamy ustnej dla psów, składający się z dwóch szczoteczek i pasty. Regularne czyszczenie psich zębów zapobiega gromadzeniu się kamienia. 

Produkty powiązane