Trixie Obcinacz Do Pazurów Gilotynka

TX-2370

Nowy produkt

Trixie Obcinacz Do Pazurów Gilotynka to metalowy obcinacz do pazurów działający na zasadzie gilotyny przeznaczony dla dużych zwierząt.

Więcej szczegółów

21,90 zł brutto

Opis produktu

Trixie obcinacz do pazurów Gilotynka to doskonały przyrząd ułatwiający ich skracanie

Psy spędzające wiele czasu na świeżym powietrzu, posiadające podwórku, lub uprawiające sport czy pracujące zazwyczaj samoistnie ścierają pazury ze względu na intensywność aktywności. Psi pazur ściera się w sposób naturalny w kontakcie z betonem czy asfaltem, a także kostką brukową. Jeżeli jednak nasz pies większość dnia spędza w mieszkaniu, a nasze spacery ograniczają się do kilkunastominutowych wizyt w lesie, parku czy na miejskich trawnikach – wówczas może okazać się, że taka aktywność nie wystarczy do samoistnego starcia się pazurów pupila do odpowiedniej długości. W takim przypadku należy zaopatrzyć się w specjalny sprzęt, który stworzony został z myślą o obcinaniu pazurów naszych pupili. Marka Trixie stworzyła specjalną gilotynkę – obcinacz do pazurów wyprofilowany odpowiednio do zbudowanych inaczej niż ludzkie paznokcie psich pazurów.

Trixie obcinacz do pazurów Gilotynka to bezpieczne rozwiązanie stworzone z myślą o psach

Psi pazur jest zaokrąglony, w jego środku znajduje się rdzeń z unerwieniem, na który trzeba uważać. Uszkodzenie rdzenia może skutkować olbrzymim dyskomfortem, bólem czy nawet zakażeniem – psie łapy stale mają kontakt z błotem, piaskiem i brudem. Aby prawidłowo obciąć psie paznokcie powinno się kupić specjalny obcinacz w sklepie zoologicznym, ponieważ sprzęty używane przez człowieka mogą nie poradzić sobie z twardymi, psimi pazurami, a w konsekwencji tylko je rozdwoić, rozwarstwić lub poranić. Gilotynka Trixie to doskonały produkt przeznaczony do skutecznego skracania pazurów. Ostrza gilotyny mają srebrny kolor, wykonane są z mocnej stali szlachetnej. Rączki zostały zabezpieczone antypoślizgowo, by nie wymykały się z dłoni podczas zabiegu. Dużą wagę należy przykładać do ostrożnego obcinania tak, by nie sprawić psu cierpienia. Prawidłowo obcięte pazury nie powinny dotykać podłoża w momencie, kiedy pies znajduje się w pozycji stojącej. Zbyt długie pazury mogą zmuszać czworonoga do nieprawidłowego stawiania łap, co może odbić się na nieprawidłowej postawie i problemach zdrowotnych. Nie przycinane pazury ponadto mogą sprawiać ból przy każdym stawianym przez psa kroku, co przyczynia się do poczucia dużego dyskomfortu. Gilotynka Trixie przeznaczona jest do obcinania pazurów u dużych psów.

TX 2370

Więcej informacji

Producent:Trixie
Przeznaczenie:Dla Psa i Kota
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Trixie Obcinacz Do Pazurów Gilotynka

Trixie Obcinacz Do Pazurów Gilotynka

Trixie Obcinacz Do Pazurów Gilotynka to metalowy obcinacz do pazurów działający na zasadzie gilotyny przeznaczony dla dużych zwierząt.

Produkty powiązane