Francodex Płyn Do Czyszczenia Uszu 125ml

Nowy produkt

Delikatny płyn do czyszczenia uszu Francodex dla psów i kotów. Łagodnie czyści uszy z wydzieliny i brudu zalegającego w przewodzie słuchowym. 

Więcej szczegółów

31,00 zł brutto

Opis produktu

Francodex delikatny płyn do czyszczenia uszu dla psów i kotów

Budowa uszu psów i kotów jest do siebie zbliżona. Ich narząd słuchu składa się z małżowiny usznej, która u może się różnić w wyglądzie między rasami oraz z ucha środkowego i wewnętrznego. To właśnie te zwierzęta, których uszy zwisają, jak choćby u spanieli, posiadają predyspozycje do chorób, których nie należy ignorować. Aby zminimalizować ryzyko ich wystąpienia, niezależnie od rasy i budowy ucha, należy regularnie czyścić przewód słuchowy z zalegających w nim wydzielin. Higieny uszu należy uczyć pupila możliwie w jak najwcześniejszym momencie. Szczeniak lub kociak o wiele łatwiej przyzwyczai się do zabiegów pielęgnacyjnych niż dorosły czworonóg, który nie miał wcześniej z tym żadnej styczności. Ważne jest by podczas nauki nagradzać zwierzaka za prawidłowe zachowanie podczas zabiegu, dzięki czemu pozytywne skojarzenia zostaną utrwalone i w przyszłości czyszczenie uszu będzie przebiegać łatwiej i przyjemnej. W pielęgnacji uszu zaleca się użycie specjalnych preparatów, opracowanych z myślą o zwierzętach, których pH różni się od ludzkiego, dlatego nie powinno się używać środków przeznaczonych dla ludzi. Francodex Płyn do czyszczenia uszu to uniwersalny produkt do czyszczenia uszu opracowany z myślą o pielęgnacji psów i kotów.

Płyn do usuwania woskowiny u brudu z przewodu słuchowego psów i kotów

Płyn do czyszczenia uszu Francodex to delikatny preparat o pH dostosowanym do pH skóry psów i kotów. Przeznaczony jest do usuwania woskowiny i brudu z przewodu słuchowego psów i kotów. Dzięki regularnemu stosowaniu pomaga w utrzymaniu higieny uszu na odpowiednim poziomie, tym samym chroniąc przed rozwojem chorób. Przed użyciem produkt należy ogrzać w dłoniach, pamiętając, że jeśli będzie zbyt zimny, mógłby on okazać się dla zwierzaka nieprzyjemny, a następnie rozprowadzić kilka kropel w fałdach małżowiny. Aby wydobyć z ucha zanieczyszczenia należy delikatnie rozmasować jego podstawę, a następnie wytrzeć wnętrze małżowiny wacikiem nasączonym w preparacie. Po zakończonym zabiegu należy pozwolić zwierzakowi na wytrzepanie uszu, dzięki czemu resztki preparatu zostaną z nich usunięte. Niezalecane jest użycie patyczków, jak również bezpośrednie wsunięcie aplikatora do przewodu słuchowego. Płyn do czyszczenia uszu Francodex nie zawiera parabenów.

Skład: woda, guma ksantanowa, olej parafinowy, emulgatory, alkohol cetylowy, tlenek cynku, konserwanty, zapach

Więcej informacji

Producent:Francodex
Rodzaj:Płyn
WłaściwościCzyszczące
Opakowanie:125 ml
Przeznaczenie:Higiena uszu psów i kotów
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Francodex Płyn Do Czyszczenia Uszu 125ml

Francodex Płyn Do Czyszczenia Uszu 125ml

Delikatny płyn do czyszczenia uszu Francodex dla psów i kotów. Łagodnie czyści uszy z wydzieliny i brudu zalegającego w przewodzie słuchowym. 

Produkty powiązane