FRONTLINE Spot-On Spray Dla Psów i Kotów

Nowy produkt

FRONTLINE Spot-On Spray Dla Psów i Kotów - Wyjątkowe i wszechstronne rozwiązanie problemu kleszczy i pcheł u zwierząt domowych.

Więcej szczegółów

76,50 zł brutto

Opis produktu

Leczenie i zapobieganie inwazji pcheł, kleszczy, wszołów oraz alergicznego pchlego zapalenia skóry.
 
FRONTLINE Spot-On Spray Dla Psów i Kotów może być stosowany u szczeniąt i kociąt już w drugim dniu życia gwarantując szybkie i skuteczne usunięcie nawet silnych inwazji pcheł i kleszczy z ciała Twojego zwierzęcia.

Przeciwwskazania:
Psy chore (choroby układowe, gorączka) lub w okresie rekonwalescencji.
Króliki

Sposób użycia:
Skuteczne działanie preparatu wymaga nawilżenia sierści na całej jej długości.
Zabieg wykonuj na dworze lub w pomieszczeniach dobrze wentylowanych.
Równomiernie rozpyl preparat "pod włos" odgarniając sierść zwierzęcia tak, aby dotarł on do skóry na grzbiecie, plecach, karku, stronie bocznej i brzusznej tułowia oraz na nogach.
Następnie preparat dokładnie wetrzyj w skórę zwierzęcia.
Pozostaw zwierzę do czasu całkowitego wyschnięcia sierści.
Unikaj bezpośredniego kontaktu preparatu ze skórą rąk.
Przechowywaj w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Pojemność opakowania: 100 ml w sprayu

WSKAZANIA:
Do stosowania leczniczego i zapobiegawczego u kotów oraz psów opadniętych przez: pchły (Ctenocephalides sp.), kleszcze (Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor sp., Amblyomma americanum, Haemaphysalis leachi, Ixodes sp – w tym przenoszący krętki wywołujące boreliozę.), wszoły (Felicola subrostratus, Trichodectes canis). Preparat może być wykorzystywany u kotów oraz psów do zapobiegania i leczenia alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS). W tym celu zaleca się comiesięczny zabieg na pacjencie z objawami alergii oraz na innych psach i kotach z nim przebywających. Pojedyncza dawka preparatu zapewnia ochronę: przed inwazją pchłami przez okres: 3 miesięcy u psów i 5 tygodni u kotów, przed inwazją kleszczami przez okres: 3-5 tygodni u psów i 3-4 tygodni u kotów, przed inwazją wszołów przez okres: do 63 dni u psów i 42 dni u kotów.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:
Jeżeli dojdzie do wylizania preparatu, może pojawić się krótkotrwałe ślinienie się wywołane działaniem nośnika. Wśród niezmiernie rzadko notowanych reakcji niepożądanych po zastosowaniu preparatu obserwowano przemijające odczyny skórne w miejscu podania (rumień, świąd, miejscowe wyłysienie) oraz uogólniony świąd i wyłysienia. W wyjątkowych przypadkach obserwowano po zabiegu nadmierne ślinienie, odwracalne objawy neurologiczne (przeczulicę, depresję, objawy nerwowe), wymioty lub objawy ze strony układu oddechowego.

SPECJALNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI DOTYCZĄCE STOSOWANIA U ZWIERZĄT:
Chronić oczy zwierzęcia przed kontaktem z preparatem. Jest ważne, aby preparat został nałożony w miejscu, z którego zwierzę nie może go zlizać. Należy ponadto uniemożliwić wzajemne wylizywanie się zwierząt poddanych zabiegowi. Z uwagi na brak badań nad wpływem kąpieli/zanurzania w wodzie w pierwszych 2 dniach po zastosowaniu preparatu nie zaleca się kąpieli zwierząt w tym okresie oraz częstszych niż 1 raz w tygodniu. Można stosować szampony zmiękczające przed podaniem preparatu, jednakże skracają one okres ochrony przed reinwazją pcheł do około 5 tygodni, jeśli będą stosowane co tydzień po zabiegu. Jednakże cotygodniowe kąpiele z zastosowaniem szamponu leczniczego zawierającego 2% chlorheksydynę nie miało wpływu na skuteczność preparatu przeciw pchłom w okresie 6 tygodniowej obserwacji. Zaleca się, aby psy nie pływały w zbiornikach i ciekach wodnych przez okres 2 dni po zabiegu. Po zabiegu mogą pozostawać na sierści pojedyncze kleszcze. Dlatego, w niekorzystnych warunkach,nie można całkowicie wykluczyć możliwości transmisji chorób zakaźnych. Pchły atakujące zwierzęta występują także w legowiskach oraz miejscach, w których koty często przebywają, takich jak dywany oraz miękka tapicerka, które – w przypadkach masowej inwazji oraz na początku zabiegów zapobiegawczych – powinny być również poddawane działaniu odpowiednich preparatów owadobójczych i regularnie odkurzane za pomocą odkurzacza.

SPECJALNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI DLA OSÓB PODAJĄCYCH

Preparat Frontline Spot-On może wywoływać podrażnienie błon śluzowychi oka.
Dlatego należy unikać jego kontaktu z jamą ustną i oczami.Kontaktu z preparatem powinny unikać zwierzęta i osoby o znanej nadwrażliwości na środki owadobójcze lub alkohol. Unikać bezpośredniego kontaktu preparatu z palcami.
Jeśli do niego dojdzie, należy zmyć ręce wodą z mydłem. W razie przypadkowego przedostania się preparatu do oczu operatora – należy je natychmiast dokładnie przepłukać czystą wodą. Myć ręce po zabiegu. Nie dokonywać żadnych zabiegów na zwierzętach poddanych zabiegowi i nie przemieszczać ich do czasu wyschnięcia miejsca podania preparatu. Dzieci nie powinny bawić się ze zwierzętami poddanymi zabiegowi do czasu wyschnięcia miejsca podania preparatu. Dlatego zaleca się przeprowadzanie zabiegu na zwierzęciu we wczesnych godzinach popołudniowych/wieczornych.Wkrótce po zabiegu zwierzęta nie powinny spać z właścicielami,a w szczególności z dziećmi. Nie palić, nie jeść i nie pić w czasie zabiegu.

STOSOWANIE W CIĄŻY LUB LAKTACJI:
Badania laboratoryjne na szczurach i królikach nie wykazały oddziaływania teratogennego lub embriotoksycznego. Produkt nie ulega wchłanianiu z miejsca podania i może być stosowany u suk ciężarnych i karmiących. Nie należy stosować u ciężarnych i karmiących kotek, ze względu na brak badań bezpieczeństwa.

RODZAJE INTERAKCJI - Nieznane.

NAZWA I ADRES PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO
MERIAL 29 avenue Tony Garnier, 69007 LYON, FRANCJA.

Uwaga!

Wprowadzono zakaz sprzedaży wysyłkowej tego produktu. Jest sprzedawany wyłącznie z opcją odbioru osobistego. Jeśli chcesz zakupić ten produkt, lub uzyskać dodatkowe informacje, skontaktuj się z biurem obsługi klienta: 533 613 396 lub 604 518 853

Więcej informacji

Producent:Merial
Rodzaj:Spray
WłaściwościZwalczanie pcheł i kleszczy u psów i kotów
Przeznaczenie:Dla Psa i Kota
Czas realizacji:2 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

FRONTLINE Spot-On Spray Dla Psów i Kotów

FRONTLINE Spot-On Spray Dla Psów i Kotów

FRONTLINE Spot-On Spray Dla Psów i Kotów - Wyjątkowe i wszechstronne rozwiązanie problemu kleszczy i pcheł u zwierząt domowych.

Produkty powiązane