BAYER Advantix Krople Dla Psów 10-25kg Na kleszcze 4 x 2,5ml

Nowy produkt

Krople Advatinx (spot-on) to kropelki doskonałe jako alternatywa dla psów, które nie lubią nosić obroży chroniącej przeciw pchłami i kleszczami.

Więcej szczegółów

69,24 zł brutto

Opis produktu

Na środki ochrony przeciwpchelnej i przeciwkleszczowej nie wystawiamy faktur VAT. Produkty te nie mogą być sprzedawane przez nas sklepom zoologicznym i klinikom weterynaryjnym. Sprzedaż środków OTC realizowana jest przez nasz sklep wyłącznie w formie odbioru osobistego produktów przez kupującego w naszym sklepie stacjonarnym ZooCentrum24, który znajduje się przy ul. Droga Męczenników Majdanka 74 L w Lublinie. Istnieje również możliwość zakupu produktów poprzez zlecenie odbioru wybranej firmie kurierskiej.

Bayer Advantix krople to preparat spot-on dla psów dużych o wadze od 10 do 25 kg

Sezon na kleszcze rozpoczyna się niespodziewanie, w momencie, w którym zima łagodnieje i skłania się ku wiośnie. Wzrost dobowy temperatury sprzyja aktywności kleszczy. Wahania temperatur nie są im niestety straszne, ponieważ kleszcz przeciętnie jest w stanie przetrwać w temperaturze nawet do -7 stopni Celsjusza – wiosenne przymrozki nie przeszkadzają więc w występowaniu wysypu tych pasożytów. Ochrona przeciwkleszczowa powinna być skuteczna i wygodna. Alternatywą dla obroży, którą pies może zdjąć lub zgubić są wygodne w aplikacji kropelki Bayer Advantix spot-on. Kleszcze są nosicielami bakterii i pierwotniaków, które wywołują wiele bardzo groźnych chorób. Objawy części z nich widoczne są już kilka dni po ugryzieniu kleszcza, niektóre bakterie potrzebują jednak kilku tygodni lub nawet miesięcy, podczas których stopniowe osłabianie organizmu zwierzęcia przebiega bezobjawowo. Objawami boreliozy i babeszjozy jest apatia, ospałość i brak apetytu. W późniejszym czasie pojawia się brunatny mocz. Choroby te, jeśli są nie leczone mogą w przeciągu kilku dni doprowadzić do śmierci psa.

Bayer Advantix krople to doskonały sposób na skuteczne zabezpieczenie psa przed kleszczami, pchłami i komarami

Preparat stworzony przez niemiecką markę Bayer działa do 4 tygodni. Jeżeli jednak pies lubi pływanie lub częste kąpiele – wówczas konieczne może się okazać częstsze aplikowanie środka przeciwkleszczowego. Bayer Advantix w opisywanej dawce przeznaczony jest dla psów średnich o wadze od 10 do 25 kg. Może on być stosowany u szczeniąt powyżej 7 tygodnia życia. Jest bezpieczny dla suk w ciąży oraz podczas karmienia młodych. Aplikacja preparatu Bayer Advantix jest bardzo prosta – należy rozchylić pupilowi sierść pomiędzy łopatkami i nanieść preparat poprzez ściśnięcie tubki bezpośrednio na skórę. Czynność można powtórzyć na całej długości kręgosłupa aż do ogona. Jest on wodoodporny, jednak na dwa dni przed aplikacją preparatu jak i na dwa dni po niej pies powinien unikać kąpieli, co zapewni lepszą wchłanialność kropelek i nie spowoduje wypłukania niewchłoniętego do końca środka. Działanie przeciwkleszczowe rozpoczyna się na 48 godzin po aplikacji produktu. Pchły są stopniowo eliminowane tuż po wchłonięciu się preparatu. Preparat nieodpowiedni dla kotów.

Skład jakościowy i ilościowy substancji czynnych:

  • 1 pipeta 2,5 ml zawiera: Imidakloprid 250 mg, Permetryna 1250 mg.

Więcej informacji

Producent:Bayer
WłaściwościZwalczanie pcheł i kleszczy u psów
Wielkość psa:10-25kg
Ilość:1sztuka
Czas realizacji:2 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

BAYER Advantix Krople Dla Psów 10-25kg Na kleszcze 4 x 2,5ml

BAYER Advantix Krople Dla Psów 10-25kg Na kleszcze 4 x 2,5ml

Krople Advatinx (spot-on) to kropelki doskonałe jako alternatywa dla psów, które nie lubią nosić obroży chroniącej przeciw pchłami i kleszczami.

Produkty powiązane