Sabunol do Zwalczania Pcheł i Kleszczy w Otoczeniu Zwierząt 250 ml

Nowy produkt

Sabunol płyn to środek do zwalczania pcheł i kleszczy w otoczeniu zwierząt.

Więcej szczegółów

22,90 zł brutto

Opis produktu

Sabunol płyn to preparat do zwalczania pcheł i kleszczy w otoczeniu zwierząt

Zwierzęta mające pasożyty jakimi są pchły powinny być odpowiednio zabezpieczone właściwymi środkami. Nie zawsze wystarczy aplikacja kropelek lub założenie obroży, ponieważ pchły znajdują się zawsze także w otoczeniu zwierząt, nie tylko na ich ciele. Samice pcheł mogą składać jaja w zakamarkach psich legowisk, w ich posłaniach, w dywanach, a nawet zakamarkach parkietu czy ścian. Aplikacja preparatu na ciało zwierzęcia z pewnością pozwoli pozbyć się szkodników już gryzących pupila, jednak nie zlikwiduje ich z jego otoczenia. Aby skutecznie zwalczać szkodniki należy także w otoczeniu pupila zastosować odpowiednie środki służące likwidacji owadów. Po zastosowaniu preparatów zarówno na skórę psa lub kota oraz otoczenie, w którym przebywa można uzyskać długotrwały efekt zabezpieczenia przed pasożytami jakimi są pchły. Doskonałym środkiem służącym do oprysków najbliższego otoczenia psa będzie płyn Sabunol. Dedykowany jest on do oprysków bud, klatek, kojców, a także legowisk i innych miejsc, w których bardzo często przebywa zwierzę.

Sabunol płyn to preparat chroniący zdrowie Twojego zwierzęcia

Pchły mogą przenosić szereg chorób, które długotrwale mogą zaszkodzić zwierzęciu. Są one nosicielami jaj tasiemca oraz wielu chorób zakaźnych. Ich żerowanie na ciele pupila może powodować świąd, doprowadzać do drapania i tworzenia się otarć, a także jątrzących się ran. Największa aktywność pcheł występuje wiosną, latem i jesienią. Jednak w sprzyjających warunkach mogą bytować w bliskim sąsiedztwie zwierzęcia cały rok. Samice pcheł mogą składać nawet do 50 jaj dziennie, jest to ogromna ilość potomstwa w skali kilkumiesięcznego życia tego pasożyta. Psy mające pchły mogą cierpieć na APZS – Alergiczne pchle zapalenie skóry. Płyn Sabunol zawiera dwie substancje czynne: permetrynę i geraniol. Środek jest bezpieczny dla zwierząt i ludzi. Skuteczność preparatu to czas około dwóch miesięcy od jego rozpylenia. Powinno ono przebiegać dwuetapowo, a przerwa między etapami to około 2 tygodnie. Spray eliminuje dorosłe osobniki kleszczy i pcheł, a na larwy pcheł działa bezpośrednio po spryskaniu. Płyn Sabunol to doskonały produkt pozwalający na skuteczną walkę z pasożytami bytującymi w sierści zwierząt.

Sposób użycia preparatu Sabunol

Spryskać równomiernie legowisko, budę, klatkę lub inną powierzchnię, na której występują pchły. Po dwóch tygodniach czynność powtórzyć. Zabieg zapewnia ochronę przeciwpchelną otoczenia zwierzęcia do 2 miesięcy. Uwagi Nie dopuszczać do zlizywania preparatu przez koty. Działa bardzo toksycznie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza, należy pokazać pojemnik lub etykietę. Chronić przed dziećmi. Unikać uwolnienia do środowiska. Zebrać wyciek. Zawartość/pojemnik usuwać do uprawnionego odbiorcy odpadów. Zawiera Pyretrynę. Może powodować wystąpienie reakcji alergicznej. Nie prowokować wymiotów. Zanieczyszczone oczy natychmiast płukać ciągłym strumieniem wody. Zanieczyszczona skórę umyć dokładnie woda z mydłem, a następnie spłukać dużą ilością wody. Wdychanie – w razie złego samopoczucia wyjść na świeże powietrze. Dłuższy kontakt cieczy ze skóra może powodować wysuszenie, z okiem – łzawienie i zaczerwienienie, połkniecie – podrażnienie układu pokarmowego. Przechowywać w zamkniętych opakowaniach w temperaturze pokojowej. Małe ilości produktu (u konsumenta) rozcieńczyć woda, wylać do kanalizacji, spłukać dużą ilością wody. Duże ilości odpadowego produktu oddać do firmy zajmującej się utylizacją.

Pojemność: 250 ml

Więcej informacji

Producent:Dermapharm
Rodzaj:Płyn
Właściwościna pchły i kleszcze w otoczeniu zwierząt
Opakowanie:250 ml
Przeznaczenie:Nie stosować na futro zwierząt
Czas realizacji:2 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Sabunol do Zwalczania Pcheł i Kleszczy w Otoczeniu Zwierząt 250 ml

Sabunol do Zwalczania Pcheł i Kleszczy w Otoczeniu Zwierząt 250 ml

Sabunol płyn to środek do zwalczania pcheł i kleszczy w otoczeniu zwierząt.

Produkty powiązane