Sabunol Plus Obroża Przeciw Pchłom I Kleszczom

Nowy produkt

Sabunol Plus to obroża przeciw kleszczom i pchłom dla psa. Przedłużona ochrona do 5 miesięcy.

Więcej szczegółów

Inne opakowania
Ten produkt występuje w różnych opakowaniach, rozmiarach lub kolorach!

32,90 zł brutto

Opis produktu

Sabunol Plus Obroża to preparat do walki z pchłami i kleszczami przeznaczony dla psów

Inwazja pcheł wiąże się z poważnymi konsekwencjami dla czworonoga. Pies zaatakowany przez pchły będzie odczuwał swędzenie, które w konsekwencji może zmusić go do rozdrapywania swędzących punktów na skórze, a nawet wydrapywania sierści. Pchły przenoszą ponadto szereg groźnych chorób takich jak Alergiczne Psie Zapalenie Skóry, które jest spowodowane śliną pchły, a ona może uczulać zwierzę. Ponadto przy silnym ataku pcheł często dochodzi do anemii wynikającej ze znacznej utraty krwi przez psa. Pchły ponadto przenoszą jaja tasiemców, a zjedzona pchła może dostarczyć jaja tasiemca do przewodu pokarmowego psa. Aby przekonać się czy nasz pies ma pchły należy postawić go na jasnej powierzchni i intensywnie wyczesać. Pchły są insektami tak małymi, że bardzo ciężko znaleźć je w bujnej psiej sierści. Jednak po wyczesaniu zwierzęcia na jasnej powierzchni podłogi czy prześcieradła powinny być widoczne odchody pcheł.

Sabunol Plus Obroża to doskonały środek dla psów zarówno małych jak i dużych ras

Równie groźne dla psów są kleszcze. Prawie każdy właściciel psa wyprowadza go na spacery do lasu czy parku. W okresie od wiosny do jesieni kleszcze z mniejszą lub większą intensywnością występują nie tylko w lesie, ale także w parkach, w trawie i na krzewach. Mogą one przenosić boreliozę, babeszjozę, kleszczowe zapalenie mózgu czy anaplazmoza. Schorzenia te mogą być groźne dla zdrowia i życia psa, powodują je najczęściej bakterie bytujące w organizmie kleszcza. Usunięcie kleszcza nie jest trudne, jednak w okresie wzmożonego zagrożenia warto oglądać sierść psa po każdym spacerze. Obroża Sabunol Plus to doskonała ochrona przed pchłami i kleszczami nawet do pięciu miesięcy. Bazowymi środkami owadobójczymi użytymi do produkcji obroży są permetryna i geraniol. Są one bezpieczne dla psów, jednak takiej obroży nie można stosować u kotów. Obroży nie powinno się zakładać szczeniętom do trzeciego miesiąca życia. Nie powinno się stosować produktu u zwierząt mocno osłabionych lub podczas rekonwalescencji.

Skład Sabunol Plus Obroża

Składniki aktywne:

Permetryna - 50g/1kg

Imidachlopryd - 10g/1kg

Geraniol - 5g/1kg

Rozmiary:

35 cm

50 cm

75 cm

90 cm

W PRZYPADKU KONTAKTU ZE SKÓRĄ: umyć dużą ilością wody z mydłem. Zawartość/pojemnik usuwać do uprawnionego odbiorcy odpadów. Zawiera Geraniol. Może powodować wystąpienie reakcji alergicznej. Pierwsza pomoc: W przypadku np. kontaktu zanieczyszczonej ręki z okiem, natychmiast umyć skórę wokół oczu i powieki; w razie potrzeby usunąć szkła kontaktowe, zanieczyszczone oczy natychmiast płukać ciągłym strumieniem wody przez kilka minut. Podczas płukania trzymać powieki szeroko rozwarte i poruszać gałka oczna. Skutki uboczne: W przypadku kontaktu ze skóra preparat może spowodować uczulenie, podrażnienie. Może powodować podrażnienie błon śluzowych oczu objawiające się zaczerwieniem, łzawieniem, bólem. Zużyta obroże usunąć jak odpad z gospodarstwa domowego. Niewykorzystany produkt przekazać do uprawnionego odbiorcy. Przechowywać w zamkniętych opakowaniach, z dala od żywności, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Więcej informacji

Producent:Dermapharm
Rodzaj:Obroża
Właściwościprzeciw pchłom i kleszczom
Przeznaczenie:dla psa
Rasa:Wszystkie rasy
Czas realizacji:2 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Sabunol Plus Obroża Przeciw Pchłom I Kleszczom

Sabunol Plus Obroża Przeciw Pchłom I Kleszczom

Sabunol Plus to obroża przeciw kleszczom i pchłom dla psa. Przedłużona ochrona do 5 miesięcy.

Produkty powiązane