Fiprex Krople Dla Małego Psa Na Pchły i Kleszcze Pipeta 1ml S

Nowy produkt

Fiprex Krople 1ml Dla Małego Psa to produkt do stosowania w celu zwalczania kleszczy, pcheł i wszy. Całkowicie bezpieczny dla zwierząt jak i dla ludzi. 

Więcej szczegółów

12,48 zł brutto

Opis produktu

Na środki ochrony przeciwpchelnej i przeciwkleszczowej nie wystawiamy faktur VAT. Produkty te nie mogą być sprzedawane przez nas sklepom zoologicznym i klinikom weterynaryjnym. Sprzedaż środków OTC realizowana jest przez nasz sklep wyłącznie w formie odbioru osobistego produktów przez kupującego w naszym sklepie stacjonarnym ZooCentrum24, który znajduje się przy al. W. Witosa 14 w Lublinie. Istnieje również możliwość zakupu produktów poprzez zlecenie odbioru wybranej firmie kurierskiej.

Fiprex dla psa to skuteczna ochrona przed chorobami

Kleszcze przenoszą choroby, które nie są od razu widoczne przez właścicieli. Dlatego po każdym spacerze należy dokładnie przejrzeć sierść psa. Jeżeli zauważymy kleszcza w ciele naszego pupila, należy jak najszybciej go wyjąć. Aby poprawnie go wyciągnąć, należy chwycić go jak najbliżej ciała i wykręcić go do góry. Nigdy nie należy ciągnąć, może to spowodować wyrwanie tułowia i pozostawienie główki pasożyta w ciele. Kleszcze są nosicielami pierwotniaków i bakterii, które przenoszą choroby do krwiobiegu psa. Do chorób odkleszczowych, które są najczęściej spotykane u psów należą babeszjoza i borelioza. Nieleczone kończą się zawsze śmiercią psa. Babeszjoza atakuje układ odpornościowy, występują objawy takie jak: apatia, osłabienie, wysoka gorączka czy żółtaczka. Pies może także wymiotować. Im dłużej kleszcz jest wbity w skórę psa, tym większe jest ryzyko zarażenia. Na rynku jest dostępnych wiele preparatów zabezpieczających psy przed kleszczami, a także zwalczających pchły i wszy. Fiprex spot on jest roztworem w pipecie do nakrapiania substancji bezpośrednio na skórę psa. Główną substancją czynną jest fipronil.

Fiprex dla psa to eliminacja i bezpieczeństwo w jednym

Produkt skutecznie eliminuje i zwalcza inwazję małych szkodników. Jest całkowicie bezpieczny dla psa ale także dla człowieka. Produkt fiprex eliminuje większą część kleszczy wbitych w skórę psa do 48 godzin od momentu zaaplikowania. Dużym plusem jest natychmiastowe zabijanie pcheł. Fiprex spot on tworzy na skórze psa ochronną warstwę, która skutecznie chroni psa przed kleszczami. Nie zabezpiecza on go jednak przed wbiciem się kleszcza w skórę. Należy powtórzyć czynność zakrapiania po 4 tygodniach, oczywiście jest to zależne od pory roku oraz od natężenia wystąpień małych szkodników. Preparat fiprex jest całkowicie wodoodporny, zaleca się jednak nie kąpać psa na dwa dni przed ani dwa dni po podaniu preparatu. Jedna tubka zawiera substancję czynną fipronil 300 mg oraz substancje pomocnicze butylohydroksytoluen 12 mg i butylohydroksyanizol 12 mg. Aby poprawnie użyć preparatu należy oderwać końcówkę następnie rozchylić sierść psa między łopatkami i wycisnąć zawartość bezpośrednio na skórę psa od kręgosłupa do ogona.

Jest dostępnych 5 opakowań:

  • - rozm S dla psów do 10 kg
  • - rozm M dla psów od 10 kg do 20 kg
  • - rozm L dla psów od 20 kg do 40 kg
  • - rozm XL dla psów od 40 kg do 55 kg

Więcej informacji

Producent:Vet-Agro
Rodzaj:Krople
WłaściwościNa pchły i kleszcze
Wielkość psa:Psy do 10 kg
Opakowanie:1 opakowanie działa do 4 tygodni
Czas realizacji:2 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Fiprex Krople Dla Małego Psa Na Pchły i Kleszcze Pipeta 1ml S

Fiprex Krople Dla Małego Psa Na Pchły i Kleszcze Pipeta 1ml S

Fiprex Krople 1ml Dla Małego Psa to produkt do stosowania w celu zwalczania kleszczy, pcheł i wszy. Całkowicie bezpieczny dla zwierząt jak i dla ludzi. 

Produkty powiązane