Fiprex Krople Dla Średniego Psa Na Pchły i Kleszcze Pipeta 2 ml M

Nowy produkt

Fiprex Krople 2ml Dla Średniego Psa to produkt przeznaczony dla średniej wielkości psów w celu zwalczania kleszczy, pcheł i wszy. Całkowicie bezpieczny dla zwierząt jak i dla ludzi. 

Więcej szczegółów

11,45 zł brutto

Opis produktu

Na środki ochrony przeciwpchelnej i przeciwkleszczowej nie wystawiamy faktur VAT. Produkty te nie mogą być sprzedawane przez nas sklepom zoologicznym i klinikom weterynaryjnym. Sprzedaż środków OTC realizowana jest przez nasz sklep wyłącznie w formie odbioru osobistego produktów przez kupującego w naszym sklepie stacjonarnym ZooCentrum24, który znajduje się przy al. W. Witosa 14 w Lublinie. Istnieje również możliwość zakupu produktów poprzez zlecenie odbioru wybranej firmie kurierskiej.

Fiprex M dla psa to skuteczna odkleszczowa ochrona zwierząt o wadze od 10 do 20 kg

Od momentu, w którym zima zaczyna ustępować pola wiośnie na zewnątrz zaczynają pojawiać się kleszcze. Mogą one przetrwać w temperaturze nawet do -7 stopni Celsjusza, dlatego niestraszne im są wahania temperatur i wczesnowiosenne przymrozki. Wraz z nadejściem ocieplenia właściciele czworonogów powinni więcej uwagi poświęcać sierści swoich pupili i dokładnie ją wyczesywać sprawdzając pod kątem obecności kleszczy i pcheł. Niestety każdy spacer może zaowocować złapaniem przez psa kleszcza, ponieważ bytują one już nie tylko w lasach, ale również na łąkach, trawnikach i w parkach. Każdy czworonóg jest więc narażony na atak tych pasożytów, warto więc zabezpieczać we właściwy sposób swoich psich przyjaciół. Na rynku zoologicznym istnieje wiele produktów mających działanie przeciwpchelne i przeciwkleszczowe. Jednym z nich jest Fiprex Spot On, który jest preparatem bazującym na substancji czynnej, jaką jest fipronil. Jest to produkt bezpieczny zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi.

Fiprex M dla psa jest bezpiecznym preparatem eliminującym kleszcze i pchły

Fiprex M eliminuje szkodniki otaczając skórę psa powłoką ochronną. Dzięki jego działaniu większa część kleszczy wbitych w skórę czworonoga jest wyeliminowana już podczas pierwszych 48 godzin od momentu zaaplikowania preparatu. Pchły zaś są eliminowane natychmiastowo stopniowo po pierwszej aplikacji produktu Fiprex Spot On. Stosowanie preparatu zapobiega zarażeniom przez kleszcze, które są nosicielami pierwotniaków i bakterii. Te z kolei w momencie trafienia do krwiobiegu zwierzęcia wywołują groźne choroby takie jak babeszjoza czy borelioza, które atakują układ odpornościowy zwierzęcia, niszczą wątrobę i nie rozpoznane mogą spowodować nawet śmierć czworonoga. Typowymi objawami zarażenia chorobą odkleszczową jest apatia, ospałość, osłabienie, brak apetytu, a w poważnym stadium także brązowy kolor moczu. Zaobserwowanie takich objawów powinno skłonić właściciela zwierzęcia do niezwłocznej wizyty u lekarza weterynarii. Preparat Fiprex jest wodoodporny, jednak zaleca się ograniczenie kontaktu z wodą na dwa dni przed aplikacją preparatu oraz dwa dni po niej. Aplikację należy rozpocząć od miejsca na grzbiecie psa znajdującego się pomiędzy łopatkami, punktowo można nanieść preparat na całej długości kręgosłupa aż do ogona. Fiprex Spot On działa do 4 tygodni, po tym czasie działanie preparatu słabnie i należy zaaplikować kolejną jego dawkę.

Rozmiar M przeznaczony jest dla średnich psów o wadze od 10 do 20 kg.

Więcej informacji

Producent:Vet-Agro
Rodzaj:Krople
WłaściwościNa pchły i kleszcze
Wielkość psa:Psy o wadze 10-20 kg
Opakowanie:1 opakowanie działa do 4 tygodni
Czas realizacji:2 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Fiprex Krople Dla Średniego Psa Na Pchły i Kleszcze Pipeta 2 ml M

Fiprex Krople Dla Średniego Psa Na Pchły i Kleszcze Pipeta 2 ml M

Fiprex Krople 2ml Dla Średniego Psa to produkt przeznaczony dla średniej wielkości psów w celu zwalczania kleszczy, pcheł i wszy. Całkowicie bezpieczny dla zwierząt jak i dla ludzi. 

Produkty powiązane