Fiprex Krople Dla Dużego Psa Na Pchły i Kleszcze Pipeta 4 ml L

Nowy produkt

Fiprex Krople 4ml Dla Dużego Psa to produkt zwalczający kleszcze, pchły i wszy. Jest całkowicie bezpieczny dla zwierząt jak i dla ludzi. 

Więcej szczegółów

15,98 zł brutto

Opis produktu

Na środki ochrony przeciwpchelnej i przeciwkleszczowej nie wystawiamy faktur VAT. Produkty te nie mogą być sprzedawane przez nas sklepom zoologicznym i klinikom weterynaryjnym. Sprzedaż środków OTC realizowana jest przez nasz sklep wyłącznie w formie odbioru osobistego produktów przez kupującego w naszym sklepie stacjonarnym ZooCentrum24, który znajduje się przy ul. Droga Męczenników Majdanka 74L w Lublinie. Istnieje również możliwość zakupu produktów poprzez zlecenie odbioru wybranej firmie kurierskiej.

Fiprex L to preparat eliminujący pchły i kleszcze u psów o wadze od 20 do 40 kg

Moment, w którym zima robi się lżejsza i widocznie skłania się ku wiośnie jest groźnym czasem dla czworonogów. Chociaż wydaje się, że powinno być jeszcze za zimno na wysyp kleszczy – najczęściej właśnie wtedy się one pojawiają. Kleszcz może przeżyć w temperaturze nawet do -7 stopni Celsjusza, więc przejściowa pogoda ani przymrozki w okresie przedwiosennym nie są mu straszne. W okresie od połowy lutego zaobserwować można pierwszą aktywność kleszczy, które atakują najczęściej nieprzygotowane jeszcze wówczas i niezabezpieczone zwierzęta. Kleszcze bytują nie tylko w lasach. Można spotkać je również w parkach, na łąkach, a nawet w trawie na miejskich klombach. Kleszcze wgryzione w ciało psa powinno się usuwać w sposób delikatny, nie wykręcając ich, ponieważ można wykręcić tułów pasożyta pozostawiając wgryzioną główkę w ciele psa. Warto zabezpieczyć zwierzę przed pchłami i kleszczami już na przełomie lutego i marca oraz pamiętać o utrzymywaniu ciągłości zabezpieczenia przez cały sezon. Na rynku istnieje wiele preparatów przeciwkleszczowych, jednym z nich jest Fiprex L Spot On. Są to krople do zakrapiania na skórę psa, czynną substancją zawartą w preparacie jest fipronil.

Fiprex L jest bezpieczny zarówno dla zwierząt jak i dla ludzi

Stosowanie preparatu Fiprex Spot On zapobiega wgryzaniu się w skórę psa kleszczy już po 48 godzinach od aplikacji. Pchły są eliminowane znacznie szybciej, proces ten rozpoczyna się wraz z wchłonięciem preparatu. Aby prawidłowo zaaplikować preparat typu spot on należy rozchylić sierść zwierzęcia pomiędzy łopatkami i na odsłoniętą skórę zaaplikować kropelki. Czynność można powtórzyć również w innych miejscach na całej długości kręgosłupa aż do ogona. Substancja czynna jaką jest fipronil działa do czterech tygodni. Jeżeli pies jest często kąpany lub podczas spacerów pływa należy zwrócić uwagę na działanie preparatu i ewentualnie rozważyć jego częstsze aplikowanie. Aby poprawić wchłanialność Fiprexu powinno się zaniechać kąpieli psa na dwa dni przed zaaplikowaniem kropelek oraz na dwa dni po ich aplikacji. Aby otworzyć tubkę z preparatem należy ułamać czubek końcówki aplikatora by można było wycisnąć płyn. Dzięki stosowaniu preparatu można uniknąć powikłań po ugryzieniach przez kleszcza oraz rozwoju groźnych chorób takich jak babeszjoza i borelioza.

Rozmiar L przeznaczony jest dla psów dużych o wadze od 20 do 40 kg.

Więcej informacji

Producent:Vet-Agro
Rodzaj:Krople
WłaściwościNa pchły i kleszcze
Wielkość psa:Psy o wadze 20-40 kg
Opakowanie:1 opakowanie działa do 4 tygodni
Czas realizacji:2 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Fiprex Krople Dla Dużego Psa Na Pchły i Kleszcze Pipeta 4 ml L

Fiprex Krople Dla Dużego Psa Na Pchły i Kleszcze Pipeta 4 ml L

Fiprex Krople 4ml Dla Dużego Psa to produkt zwalczający kleszcze, pchły i wszy. Jest całkowicie bezpieczny dla zwierząt jak i dla ludzi. 

Produkty powiązane