BAYER Foresto Obroża 70cm DLA PSÓW Powyżej 8kg

Nowy produkt

Obroża Foresto powyżej 8 kg dla kotów i psów chroni zwierzęte przed pchłami oraz kleszczami nawet do 8 miesięcy. 

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 115 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 115 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 2,30 zł.


115,90 zł brutto

Opis produktu

Na środki ochrony przeciwpchelnej i przeciwkleszczowej nie wystawiamy faktur VAT. Produkty te nie mogą być sprzedawane przez nas sklepom zoologicznym i klinikom weterynaryjnym. Sprzedaż środków OTC realizowana jest przez nasz sklep wyłącznie w formie odbioru osobistego produktów przez kupującego w naszym sklepie stacjonarnym ZooCentrum24, który znajduje się przy al. W. Witosa 14 w Lublinie. Istnieje również możliwość zakupu produktów poprzez zlecenie odbioru wybranej firmie kurierskiej.

Obroża Foresto - skład


Jedna obroża Foresto firmy Bayer dla dużych psów (powyżej 8 kg) o długości 70 cm (45 g) ma w składzie 4,5 g imidaklopryd oraz 2,03 flumetryny. Zawiera tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek czarny (E 172), di-n-butylu adypinian, glikolu propylenowego dikaprylokapronian, olej sojowy epoksydowany, kwas stearynowy oraz winylu polichlorek. Obroża Foresto wykonana jest z winylu polichlorku i zapakowana w torebkę z PETP/PE. Co więcej, jest woodoodporna i bezzapachowa.

Foresto obroża dla kotów i psów 


Zawarty w obroży Foresto powyżej 8 kg środek chemiczny imidaklopryd wykazuje działanie przeciwko larwom pcheł oraz osobnikom dorosłym, takim jak pchły, wszy czy wszoły. Wpływa na ośrodkowy układ nerwowy owadów, przez co powoduje paraliż i śmierć. Należy zaznaczyć, że składniki zawarte w obroży Foresto nie wykazują praktycznie żadnego wpływu na ośrodkowy układ nerwowy u ssaków. Dzięki temu składnikowi aktywność przeciwko pchle kociej widoczna jest od razu po założeniu obroży. W ciągu 24-48 godzin powoduje śmierć kleszczy i ich odpadanie od zwierzęcia. Flumetryna stosowana jest między innymi do zwalczania roztoczy np. warrozy oraz zapobiegania produkcji zapłodnionych jaj. Co więcej, obroża Foresto powyżej 8 kg zapobiega różnego rodzaju kleszczom np. z gatunku Ixodes hexagonus i I. scapularis. Produkt ma wyraźne działanie odstraszające, dzięki czemu uniemożliwia pasożytom żywienie się krwią, a co za tym idzie, zmniejsza się ryzyko rozpowszechniania choroby. Obroża Foresto przyczynia się do zmniejszenia inwazji świerzbowca ludzkiego (Sarcoptes scabiei), a nawet całkowitego wyleczenia chorującego zwierzęcia po trzech miesiącach użytkowania obroży. Co więcej, Foresto może być stosowany w leczeniu alergicznego pchlego zapalenia skóry.

Obroża Foresto powyżej 8 kg przeznaczona jest wyłącznie do użytku zewnętrznego. Należy założyć ją na szyję zwierzęcia i dostosować tak, aby uniemożliwić pupilowi jej zdjęcie. Wolną końcówkę obroży należy przeciągnąć przez szlufkę, a zbędny 2 centymetrowy odcinek - odciąć. Substancje zawarte w polimerowej macierzy zaczną się wolno rozprzestrzeniać, dzięki czemu ochrona przed pchłami i kleszczami jest długotrwała oraz skuteczna. Substancje zawarte w obroży zostają na sierści kota lub psa w odpowiednich stężeniach zapewniających działanie roztoczobójcze i owadobójcze nawet do 8 miesięcy. Aby zapewnić naszemu zwierzakowi maksymalną ochronę, nie należy zdejmować obroży z szyi psa lub kota. Raz na jakiś czas warto sprawdzić jej zamocowanie. Mimo wszystko obroża firmy Bayer posiada mechanizm zamknięcia zabezpieczającego przed niepożądanym otwarciem. Warto założyć obrożę jeszcze przed początkiem sezonu występowania pcheł lub kleszczy, w celu uniknięcia niepożądanych chorób przenoszonych przez te owady.

Więcej informacji

Producent: Bayer
Rodzaj: Obroża
Właściwości Wodoodporna
Wielkość psa: powyżej 8 kg
Długość: 70cm
Przeznaczenie: Na pchły i kleszcze
Czas realizacji: 2 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

BAYER Foresto Obroża 70cm DLA PSÓW Powyżej 8kg

BAYER Foresto Obroża 70cm DLA PSÓW Powyżej 8kg

Obroża Foresto powyżej 8 kg dla kotów i psów chroni zwierzęte przed pchłami oraz kleszczami nawet do 8 miesięcy. 

Produkty powiązane