Foresto Obroża 38cm Dla KOTA i PSA Poniżej 8kg

Nowy produkt

Obroża Foresto poniżej 8 kg dla kotów i psów chroniąca przed pchłami oraz kleszczami. 

Więcej szczegółów

Wybierz swój darmowy produkt
  • Przysmak serowy 10 szt +...
  • Woreczki ekologiczne na odchody 1 x 15 szt. +...

118,98 zł brutto

Opis produktu

Na środki ochrony przeciwpchelnej i przeciwkleszczowej nie wystawiamy faktur VAT. Produkty te nie mogą być sprzedawane przez nas sklepom zoologicznym i klinikom weterynaryjnym. Sprzedaż środków OTC realizowana jest przez nasz sklep wyłącznie w formie odbioru osobistego produktów przez kupującego w naszym sklepie stacjonarnym ZooCentrum24, który znajduje się przy al. W. Witosa 14 w Lublinie. Istnieje również możliwość zakupu produktów poprzez zlecenie odbioru wybranej firmie kurierskiej.

Co zawiera obroża Foresto Bayer?

Bayer Foresto obroża przeznaczona jest dla kotów i małych psów (do 8 kg) o długości 38 cm (12,5 g) zawiera imidaklopryd w dawce 1,25 g oraz flumetrynę w dawce 0,56 g. Pierwsza z tych substancji należy do grupy związków o nazwie chloronikotynyle i ma działanie antypchelne zarówno na dorosłe osobniki, jak i larwy. Imidaklopryd intensywnie działa na układ nerwowy owadów, przez co powoduje ich paraliż oraz śmierć. Warto zaznaczyć, że obroże Bayer Foresto nie mają takich negatywnych oddziaływań na ssaki, dlatego nasi pupile mogą je bezpiecznie nosić na szyi. Natomiast flumetryna należy do grupy syntetycznych pyretroidów i jest odpowiedzialna za roztoczobójcze właściwości obroży Foresto. Składnik ten sprawdza się przy zwalczaniu warrozy, choroby wywołanej przez roztocz Varroa destructor rozwijającej się na czerwiu i dorosłych osobnikach miodnych pszczół. Ponadto, obroża Bayer Foresto poniżej 8 kg zawiera takie składniki, jak między innymi olej sojowy epoksydowany, kwas stearynowy, dwutlenek tytanu (E 171) i polichlorek winylu, który wykorzystywany jest przy produkcji tworzyw sztucznych. Foresto obroża Bayer wykonana jest z polichlorku winylu i ma właściwości wodoodporne oraz bezzapachowe.

Inne działania obroży Foresto firmy Bayer

Już po 24-48 godzinach od założenia obroży zauważyć można całkowite wyeliminowanie kleszczy lub pcheł. Produkt ma działanie odstraszające, zapobiega żerowaniu i uniemożliwia pasożytom żywienie się krwią naszego pupila. Ponadto, obroża Foresto poniżej 8 kg przyczynia się do całkowitego wyleczenia świerzbu już po 3 miesiącach stosowania produktu. Jest też używana w leczeniu alergicznego pchlego zapalenia skóry. Aby obroża  bayer foresto obroża dla kotów i psów poniżej 8kg mogła odpowiednio działać, należy założyć ją naszemu pupilowi na szyję i dopasować tak, aby sam nie mógł jej zdjąć. Ważne, aby raz na jakiś czas sprawdzić i dostosować umocowanie obroży Bayer Foresto 38 cm, w szczególności podczas szybkiego rozwoju kociąt lub szczeniąt. Poleca się założenie produktu jeszcze przed rozpoczęciem sezonu występowania kleszczy i pcheł, dzięki czemu zagwarantujemy odpowiednią ochronę naszemu zwierzakowi. Obroża Bayer Foresto 38 cm może być noszona nieprzerwanie, ale nie dłużej niż 8 miesięcy. Zaletą obroży Foresto do 8 kg jest mechanizm bezpiecznego zamknięcia, który chroni produkt przed niepożądanym otwarciem. Zawarte w obroży substancje wolno się uwalniają, rozprowadzają na całej sierści zwierzęcia i chronią przed pchłami nawet do 8 miesięcy. Charakter produktu sprawia, że prawdopodobieństwo przedawkowania zawartych z niej substancji jest niewielkie. Warto zaznaczyć, aby nie stosować produktu u kociąt w wieku poniżej 10 tygodni oraz szczeniąt w do 7 tygodni.

Więcej informacji

Producent:Bayer
Rodzaj:Obroża
WłaściwościWodoodporna
Wielkość psa:poniżej 8 kg
Długość:38cm
Przeznaczenie:Na pchły i kleszcze
Czas realizacji:2 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Foresto Obroża 38cm Dla KOTA i PSA Poniżej 8kg

Foresto Obroża 38cm Dla KOTA i PSA Poniżej 8kg

Obroża Foresto poniżej 8 kg dla kotów i psów chroniąca przed pchłami oraz kleszczami. 

Produkty powiązane