Fiprex Krople Dla Kota Na Pchły i Kleszcze Pipeta 0,7ml

Nowy produkt

Fiprex krople to produkt dla kota w celu zwalczania kleszczy, pcheł i wszy. Całkowicie bezpieczny dla zwierząt jak i dla ludzi. 

Więcej szczegółów

Inne opakowania
Ten produkt występuje w różnych opakowaniach, rozmiarach lub kolorach!

9,38 zł brutto

Opis produktu

Fiprex dla kota to idealne rozwiązanie aby bezpieczeństwo było zachowane

Kleszcze pomimo swoich niewielkich rozmiarów potrafią wyrządzić wiele złego naszym pupilom. Możemy je spotkać głównie w lasach ale są także obecne w parkach, na łąkach czy w wysokiej trawie. Bardzo często spadają z drzew. Borelioza, erlichjoza, anaplazmoza czy hepatozoonza to najbardziej znany choroby od kleszczowe występujące u kotów. Ta ostatnia ma charakter nawrotowy. Zarażony kleszcz jest bardzo niebezpieczny a choroby które przenosi bardzo niebezpieczne i trudne w leczeniu. Bardzo często dochodzi do śmierci pupila. Największa ilość kleszczy pojawia się podczas zmian klimatycznych, w miastach natomiast są one spotykane pomimo zmian pór roku. Kleszcze u kotów najczęściej można znaleźć na głowie, szyi czy karku. Preferują miejsca gdzie skóra jest delikatna a najbardziej miejsca mocno ukrwione. W miejscu wkucia pojawia się niewielki obrzęk. Kleszcze po zabiciu same odpadają, jeżeli dalej tkwią w ciele kota należy je delikatnie usunąć. Fiprex na kleszcze warto stosować przez cały sezon – od wiosny, do jesieni.

Fiprex na pchły dla kota to odpowiedni skład i odpowiednia ochrona

Fiprex dla kotów zawiera składnik czynny w postaci fipronilu. Pomimo zakrapiania środka w jednym miejscu działa on na całym ciele. U kota podaje się Fiprex na kleszcze pomiędzy łopatkami. Należy unikać kontaktu preparatu z oczami i nosem kota, jeśli taki nastąpi należy natychmiast zmyć preparat wodą. Aby skutecznie działał należy powtarzać czynność co 4 tygodnie, nie należy także kąpać kota na 2 dni przed ani 2 dni po podaniu preparatu. Nie należy podawać kotu preparatu dla psa, niektóre składniki kropli Fiprex dla psa są dla kotów trujące. Aby ochronić kota przed poważnymi chorobami należy użyć odpowiedniego preparatu. Krople Fiprex to roztwór, który skutecznie zwalczy inwazję nie tylko kleszczy, ale także pcheł i wszy. Działanie na mniejsze pasożyty utrzymuje się przez okres 8 tygodni, a przed kleszczami Fiprex dla kotów chroni zwierzę przez 4 tygodnie. Nie zaleca się stosowania go u młodych kociąt poniżej 8 tygodnia życia i tych ważących mniej niż 1 kg. Jeżeli nasz pupil jest nadwrażliwy na substancję,czynną również powinnyśmy wybrać inny preparat. Stosowanie każdego preparatu może przynieść działania niepożądane. Fiprex dla kota opinie ma jednak niezwykle dobre. Jednym z takich działań niepożądanych jest ślinotok, wstępuje on jednak wtedy, gdy kot poliże miejsce podania preparatu. Zwykle te działania ustępują po 24 godzinach.

Więcej informacji

Producent:Vet-Agro
Rodzaj:Krople
WłaściwościNa pchły i kleszcze
Wiek kota:Koty dorosłe
Czas realizacji:2 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Fiprex Krople Dla Kota Na Pchły i Kleszcze Pipeta 0,7ml

Fiprex Krople Dla Kota Na Pchły i Kleszcze Pipeta 0,7ml

Fiprex krople to produkt dla kota w celu zwalczania kleszczy, pcheł i wszy. Całkowicie bezpieczny dla zwierząt jak i dla ludzi. 

Produkty powiązane