Fiprex Krople Dla Kota Na Pchły i Kleszcze Pipeta 0,7ml

Nowy produkt

Fiprex krople to produkt dla kota w celu zwalczania kleszczy, pcheł i wszy. Całkowicie bezpieczny dla zwierząt jak i dla ludzi. 

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 138 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 138 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 2,76 zł.


Inne opakowania
Ten produkt występuje w różnych opakowaniach, rozmiarach lub kolorach!

11,99 zł brutto

Opis produktu

Fiprex dla kota to idealne rozwiązanie aby bezpieczeństwo było zachowane

Kleszcze pomimo swoich niewielkich rozmiarów potrafią wyrządzić wiele złego naszym pupilom. Możemy je spotkać głównie w lasach ale są także obecne w parkach, na łąkach czy w wysokiej trawie. Bardzo często spadają z drzew. Borelioza, erlichjoza, anaplazmoza czy hepatozoonza to najbardziej znany choroby od kleszczowe występujące u kotów. Ta ostatnia ma charakter nawrotowy. Zarażony kleszcz jest bardzo niebezpieczny a choroby które przenosi bardzo niebezpieczne i trudne w leczeniu. Bardzo często dochodzi do śmierci pupila. Największa ilość kleszczy pojawia się podczas zmian klimatycznych, w miastach natomiast są one spotykane pomimo zmian pór roku. Kleszcze u kotów najczęściej można znaleźć na głowie, szyi czy karku. Preferują miejsca gdzie skóra jest delikatna a najbardziej miejsca mocno ukrwione. W miejscu wkucia pojawia się niewielki obrzęk. Kleszcze po zabiciu same odpadają, jeżeli dalej tkwią w ciele kota należy je delikatnie usunąć.

Fiprex dla kota to odpowiedni skład do odpowiedniej ochrony

Fiprex zawiera składnik czynny w postaci fipronilu. Pomimo zakrapiania środka w jednym miejscu działa on na całym ciele. U kota podaje się go między łopatkami. Należy unikać kontaktu preparatu z oczami i nosem kota, jeśli taki nastąpi należy natychmiast zmyć preparat wodą. Aby skutecznie on działał należy powtarzać czynność co 4 tygodnie, nie należy także kąpać kota na 2 dni przed ani 2 dni po podaniu preparatu. Nie należy podawać kotu preparatu dla psa, niektóre składniki są dla kotów trujące. Aby ochronić kota przed poważnymi chorobami należy użyć odpowiedniego preparatu. Należy także dobrać go odpowiednio do wagi kota. Fiprex to roztwór, który skutecznie zwalczy inwazję nie tylko kleszczy ale także pcheł i wszy. Działanie to utrzymuje się przez okres 8 tygodni a przed kleszczami na okres 4 tygodni. Nie zaleca się stosowanie u młodych kociąt poniżej 8 tygodni i ważących mniej niż 1 kg. Jeżeli nasz pupil jest nadwrażliwy na substancję, również powinnyśmy wybrać inny preparat. W każdym preparacie mogą wystąpić działania niepożądane. Jednym z nich jest ślinotok, wstępuje on jednak wtedy gdy kot poliże miejsce podania preparatu. Zwykle te działania ustępują po 24 godzinach.

Więcej informacji

Producent: Vet-Agro
Rodzaj: Krople
Właściwości Na pchły i kleszcze
Wiek kota: Koty dorosłe
Czas realizacji: 2 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Fiprex Krople Dla Kota Na Pchły i Kleszcze Pipeta 0,7ml

Fiprex Krople Dla Kota Na Pchły i Kleszcze Pipeta 0,7ml

Fiprex krople to produkt dla kota w celu zwalczania kleszczy, pcheł i wszy. Całkowicie bezpieczny dla zwierząt jak i dla ludzi. 

Produkty powiązane