Gryzak z Poroży Jeleniowatych

Nowy produkt

Gryzak z Poroża Jeleniowatych to doskonały, w pełni naturalny przysmak, który dzięki swojej twardości wystarczy na długie tygodnie. 

Więcej szczegółów

19,90 zł brutto

Opis produktu

Naturalny przysmak dla psa z poroża jelenia, daniela i łosia

Poroże  jest stale rosnącą tkanką. Chrząstka, która z czasem kostnieje potrafi w ciągu dnia wydłużyć się nawet o 3 centymetry. Podczas wzrostu poroże jest miękkie i pokryte skórą, która dostarcza wszystkich niezbędnych do tego procesu składników. Dopiero po osiągnięciu właściwego rozmiaru, zaczyna twardnieć, zaś skóra, inaczej nazywana scypułem wysycha i jest ścierana. W okresie zimowym – mniej więcej w lutym i marcu – zmineralizowana w kość chrząstka odpada, zaś przez kolejne miesiące cały proces zaczyna się od nowa i już na przełomie lipca i sierpnia, poroże jeleni jest w pełni wykształcone. To właśnie z powstałych w czasie zimy zrzutów powstają niezwykle twarde przysmaki dla psów cieszące się coraz większą popularnością. Poroże jelenia to wysoce pożywny przysmak bogaty w białko, fosforan wapnia, magnez, sód, cynk i żelazo.

Poroże smakowity, ekonomiczny i naturalny przysmak dla psa

Poroże  to całkowicie naturalne i wyjątkowo wytrzymałe przysmaki, jednocześnie sprawdzające się również w roli zabawek. Są one pozbawione nieprzyjemnego zapachu, który często towarzyszy uwielbianym przez psy smakołykom pochodzenia zwierzęcego. Dla ludzi zapach poroża nie jest wyczuwalny, zaś psom wydaje się on wyjątkowo atrakcyjny i zachęca je do gryzienia. Gryzaki wykonane z poroża słyną ze swojej wytrzymałości. Nawet intensywne żucie, gryzienie i lizanie nie jest w stanie doprowadzić do takiego zużycia produktu jak w przypadku innych przysmaków pochodzenia zwierzęcego. Dzięki temu jest to ekonomiczna opcja, niekiedy spełniająca swoje funkcje nawet przez długie tygodnie. Poroże jest również znacznie mniej podatne na odpryskiwanie i odłamywanie, w przeciwieństwie do kości, tym samym jest znacznie bezpieczniejsze i może być podane psu również pod nieobecność właściciela. Zdarza się jednak, że po dłuższym czasie użytkowania pies może je rozłamać, wówczas należy zabrać ostre fragmenty. Podczas żucia nie stają się lepkie ani śliskie. Doskonale czyszczą zęby, pozwalając na ścieranie kamienia. Poroże jest bogate między innymi w wapń i kolagen, dzięki czemu wzmacnia strukturę kości, mięśni oraz stawu. Doskonale wspomaga również układ odpornościowy oraz przemianę materii i układ krążenia. W ciągu dnia pies nie powinien spożyć więcej jak dwa centymetry poroża. Należy również dobrać rozmiar poroża do wielkości psa – w przypadku, gdy jest ono zbyt małe, w momencie żucia może grozić zakrztuszeniem. Niewskazany dla szczeniąt i starszych psów. W przypadku utraty zainteresowania ze strony psa, poroże należy zanurzyć we wrzątku na 2 minuty. 

Rozmiary

S Easy – 10 cm
S Hard – 10 cm
M Hard – 12 cm
L Hard – 15 cm
XL Hard – 18 cm

Więcej informacji

Rodzaj:Przysmak
Wiek psa:Dorosły (1-7 lat)
WłaściwościNaturalny, twardy
Wielkość psa:Wszystkie rasy
Przeznaczenie:Smakołyk, usuwanie kamienia nazębnego
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Gryzak z Poroży Jeleniowatych

Gryzak z Poroży Jeleniowatych

Gryzak z Poroża Jeleniowatych to doskonały, w pełni naturalny przysmak, który dzięki swojej twardości wystarczy na długie tygodnie. 

Produkty powiązane