Herbal Pets Gałązki Jabłoni

Nowy produkt

Herbal Pets Gałązki Jabłoni odżywcze pomocne w ścieraniu stale rosnących zębów królików i gryzoni takich jak świnki morskie. 

Więcej szczegółów

4,99 zł brutto

Opis produktu

Herbal Pets Gałązki Jabłoni pomocne w procesie ścierania zębów

Króliki i gryzonie często zmuszone są borykać się z problemami stomatologicznymi. Ich zęby rosną przez całe życie, dlatego konieczne jest, aby zwierzę miało możliwość ich równomiernego ścierania, w przeciwnym wypadku może być potrzebna korekta wykonana przez wykwalifikowanego lekarza weterynarii. Specyficzna budowa szczęki i żuchwy sprawia, że zwierzęta te są przystosowane do spożywania włóknistych, a także bardzo twardych pokarmów. Zęby przedtrzonowe i trzonowe rozdrabniają pokarm, a do zadań siekaczy należy chwytanie, na przykład siana, którego obecność w diecie królików i gryzoni jest niezbędna, właśnie ze względu na możliwość ścierania na nim zębów. Schorzenia związane z uzębieniem najczęściej uniemożliwiają pobieranie pokarmu, dlatego jeśli zwierzę nie chce jeść, należy udać się z nim do przychodni weterynaryjnej zajmującej się małymi ssakami. Objawy takie jak zgrzytanie ząbkami, apatia, ślinienie się, spadek masy ciała i łzawienie oka, również mogą wskazywać na problemy stomatologiczne, których nie wolno ignorować. Podawanie niezdrowych kolb zbożowych i suchego chleba, nie wspomoże w żaden sposób procesu ścierania zębów. Zdrową przekąską, dzięki której będzie to możliwe, są gałązki jabłoni.

Herbal Pets Gałązki Jabłoni źródło witaminy C

Obecne pod korą związki pielęgnują uzębienie królików i gryzoni, jak również masują ich dziąsła. Poprzez życie gałązek i kory, ścieranie zębów jest równomierne, tym samym korekta ich zachodzi naturalnie, bez interwencji lekarskiej, choć nie dzieje się tak we wszystkich przypadkach i bywa, że wizyta w przychodni mimo wszystko jest konieczna. Gałązki jabłoni są źródłem między innymi witaminy C, włókien, soli mineralnych. Poza ścieraniem zębów mają wpływ również na układ pokarmowy oraz moczowy. Poza królikami gałązki polecane są dla wszystkich gryzoni. Mogą być przysmakiem świnek morskich, szczurów, myszoskoczków, wiewiórek, chomików. Kilka kawałków można podawać codziennie. Poza gałązkami należy jednak pamiętać o zapewnieniu zwierzęciu stałego dostępu do siana, bo choć gałązki przysłużą się ścieraniu zębów, nie będą w stanie zastąpić w tym zadaniu grubych, sztywnych źdźbeł.

Więcej informacji

Producent:Herbal Pets
WłaściwościOdżywcze, ścieranie zębów
Opakowanie:100g
Przeznaczenie:Dla królików i gryzoni
Czas realizacji:3 dni robocze

Opinie

Napisz opinię

Herbal Pets Gałązki Jabłoni

Herbal Pets Gałązki Jabłoni

Herbal Pets Gałązki Jabłoni odżywcze pomocne w ścieraniu stale rosnących zębów królików i gryzoni takich jak świnki morskie. 

Produkty powiązane