Zuzala Korzeń Mniszka 75g

Nowy produkt

Korzeń mniszka to zdrowy i uwielbiany przez gryzonie i króliki przysmak. Mniszek wpływa regulująco na pracę wątroby oraz obniża poziom glukozy we krwi. 

Więcej szczegółów

6,90 zł brutto

Opis produktu

Zuzala korzeń mniszka dla królików i gryzoni

Wybór zdrowych przysmaków dla królików i gryzoni często nie jest łatwym zadaniem. Wiele z nich, choć z pozoru wydaje się być w porządku, po bliższym przyjrzeniu się składowi zawiera produkty szkodliwe dla zdrowia naszych małych podopiecznych. Poszukiwanie przysmaków, które stanowią pewną formę nagrody, a także sposobność do okazania uczuć względem zwierzaka, jest więc zadaniem, które często bywa problematyczne, szczególnie dla właścicieli wciąż niedoświadczonych w opiece nad zwierzakiem. Aby mieć pewność, że przysmak, który wybierzemy nie zaszkodzi pupilowi warto sięgnąć po naturalne produkty, które coraz częściej pojawiają się na sklepowych półkach. Dieta królików i gryzoni składa się w dużej mierze z ziół, które wpływają regulująco na pracę ich organizmów. Bogactwo natury oferuje nam również szeroki wybór przysmaków, które również będą wpływały korzystnie na stan zdrowia zwierzaka. Wśród takich propozycji znajduje się korzeń mniszka lekarskiego, obok którego nie przejdzie obojętnie żaden królik czy gryzoń.

Moczopędny i regulujący pracę wątroby korzeń mniszka

Korzeń mniszka dzięki zawartości między innymi inuliny, garbników i kwasów organicznych doskonale wspomaga pracę wątroby oraz oddziałuje na prawidłowe funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego oraz usprawnia procesy trawienne. Ułatwia przepływ żółci do woreczka żółciowego i dwunastnicy, a przy tym oczyszcza i odtruwa organizm. Mniszek wspomaga pracę układu moczowego pobudzając diureze, obniża poziom glukozy we krwi oraz wiąże niektóre niebezpieczne toksyny. Inulina będąca naturalnym prebiotykiem sprzyja rozwojowi mikroflory bakteryjnej w jelitach, jednocześnie obniżając poziom cukru we krwi. Dzięki swojej twardości korzeń mniszka sprzyja również ścieraniu stale rosnących zębów. Należy jednak pamiętać, że nie zastąpi on w tej roli siana, które jest podstawą diety małych zwierząt futerkowych. Korzeń mniszka to wyjątkowo smaczny przysmak, który można podawać w niewielkich kawałeczkach nawet codziennie. Aby jak najdłużej zachować jego świeżość należy trzymać go w suchym i zaciemnionym miejscu.

Więcej informacji

Producent:Zuzala
Rodzaj:Przysmak
WłaściwościOdtruwające, oczyszczające, reguluje prace wątroby
Opakowanie:75g
Przeznaczenie:Dla królików i gryzoni

Opinie

Napisz opinię

Zuzala Korzeń Mniszka 75g

Zuzala Korzeń Mniszka 75g

Korzeń mniszka to zdrowy i uwielbiany przez gryzonie i króliki przysmak. Mniszek wpływa regulująco na pracę wątroby oraz obniża poziom glukozy we krwi. 

Produkty powiązane